mój gofer rzucił palenie [1,3 MH mkII]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » wt lut 14, 2006 23:45

jak popuscisz pompe to plyn nie powinien wyciekac. druga zecz jak ja popuscisz to sam muisz ja przekrecic zeby pasek sie poluzowal.3 zecz jak bedziesz naciagalpasek to miedzy kolem na wale a kolem rozrzadu pasek powinien sie dac obkrecic o 90 stopni jezeli sie nie da to za mocno naciagniety a jezeli da sie wiecej to za luzny. pozdro



Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » śr lut 15, 2006 12:01

napisz jak ci poszła naprawa bo ciekawa sprawa...



mihau2x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 19:35
Lokalizacja: Śląskie, Sosnowiec

Post autor: mihau2x » śr lut 15, 2006 23:05

Dziekuje wszystkim za dobre rady, gofer pali pracuje równiutko i jest poprostu super.
Musiałem jescze wymienic przewody i kopółke roździelacza ( miał nierówne obroty, szarpało nim i gasł, w przewodzie głównym z cewki do roździelacza wypaliło dzióre i mała iskierka sobie biegała :P). Po tych wszystkich zabiegach autko zrobiło sie zywsze zrywniejsze.

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


Podsumowujac , aby dostaś sie do paska rozrzadu, należy troszke pozalewać jakimis penetrujacymi płynami ala WD-40śrubki an kole, troszke je obstukać, najpierw odkrecamy 4 śrubki imbusowe , po ich odkręceniu ściagamy koło pasowe. potem odkręcamy osłone plastikowaą bodajrze chwycona dwoma śrubkami i mamy pełny dostep do paska.
Ustawiamy znacznim z górnego koła na strzałke, na dolne an chwilke zakąłdamy koło apsowe i ustawiamy tak samo an znacznik.
Potem wystarczy założyc nowy pasek, jak jest zluźny, to poluzowujemy 3 śrubki mocujace pompe wodnaw górnej czesci obudowy pompy ejst takie wciećie w które wkąłdamy śrubokręt i lekko w enigo sytukamy, tak aby pompa sie troszke obróciła i napieła pasek.
Po naciagnieciu paska, dociagamy pompe, zakąłdamy plastikowa osłone an dole przykręcamy ja. Zakładamy koło pasowe, skręcamy, potem wystarczy załozyc pasek od alternatora, naciagnac i pozostaje nam tylko regulacja zapłonu.
:)


;P

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości