MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: JacekTDI » czw lis 11, 2010 19:20

zrobiłem 15 kilometrów. Pierwsze 7 spokjnie, a potem trochę ostrzej, nie zauwazyłem żadnych objawów awarii... na koniec VAG`a jeszcze podpiąłem, żadnych błędów nie pokazał, zarówno w silniku jak i w ABS.

Za szybko na pdsumwanie, ale wstępnie wychodzi na to, że powodem mojej awarii, była luźna wtyczka na 4 wtryskiwaczu. Wypięcie jej i podgięcie blaszek usunęło problem. Na jak długooo to się zobaczy, pjeżdżę trochę i p weekendzie dam jeszcze znać czy temat definitywnie zakończony, czy "kontuzja" powróciła, dzięki za pomc i zainteresowanie.
Pozdrawiam J.



Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: Bomblo » sob lis 13, 2010 16:17

Kolego miałem taki sam problem, z tym że na pierwszym cylindrze. Mechanik krzyczał "pompowtryskiwacz, pompowtryskiwacz". Kazałem muzamienić pompkę miejscami w cylindrze pierwszym i drugim i sprawdzenie czy usterka poszła za pompką. Już przy odpinaniu wiązki zasilającej pompki wyraźnie czyć było że wtyczka z wiązki zasilającej pompki na pierwszym cylindrze jest luźniejsza. Kupiłem nową oryginalną wiązkę w ASO (cena około 210PLN), wymieniłem i od trzech lat mam spokój. Dodam że mam golfa z identycznym silnikiem.



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: JacekTDI » sob lis 13, 2010 20:19

Bomblo, ja tak jak pisałem, poprawiłem/ podgiąłem styki i konektorki, żeby zniwelować luz, jak narazie 200km zrobiłem i jest spokój, jak będzie się sytuacja powtarzać to wymienię wiązkę, pozdrawiam J.



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

MKIV 1.9TDI 130KM świeci ESP przy 90stC nie pracuje 4 wtrysk

Post autor: JacekTDI » śr gru 08, 2010 19:34

Panowie minąłprawie miesiąc od awarii, przejechałem 2000km i nic się nie powtórzyło, mrozy odwilże itp itd nie doprowadził do ewentualnej powtórnej awarii, w związku z tym mogę potwierdzić sugestie użytkowników, poluzowana wtyczka na 4 wtryskiwaczu. dziękuję i pozdrawiam, temat można zamknąć:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości