subwoofer aktywny THB200A Blaupunkt

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » wt mar 23, 2010 23:26

felicjator pisze:Ale RCA to chyba cinch? a ja mam to podłączone przez kostkę
tak chinch , ale bardziej mi chodzi o radio .. sprobuj poprawic mase w radiu wlasnie od tych sygnalow
MaRo1705 pisze:felicjator, po pierwsze zasilanie subwoofera musi isc z klemy akumulatora kabel w zaleznosci od mocy ale conajmniej 10mm2 jesli masz do instalacji spod radia taki kabel ma max 1mm2 czyli niejest wstanie dawac takich przepluywow produ jakie sa skoki w poborze wzmacniacza podlacz suba u kolegi ktory ma pozadne kable i zobaczysz
zgadzam sie , ale .. problem wystepuje przy nie wlanczonym radiu i zalaczonym zaplonie .. mi to wyglada na radio ze cos sypie na te RCA podczas spoczynku i sie sub wzbudza

[ Dodano: 23 Mar 2010 22:29 ]
ewentualnie uklad w subie do przejrzenia przez serwis
Ostatnio zmieniony wt mar 23, 2010 23:28 przez koz3r, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » czw mar 25, 2010 20:17

Hmm....
Może to rzeczywiście coś z masą?
Znalazłem na elektrodzie dwa oto takie podobne problemy niestety bez konkretnych rozwiązań
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... +200a&sid=
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... f9bcc8e5fc

edit 2: udało mi się chyba ustalić, że sub się na zapalonym silniku w ogóle nie wyłącza. odpaliłem dziś silnik i po 5 minutach wyłączyłem. Nie pykało w trakcie ale pyknęło gdy gasiłem silnik.
edit3: powtórzyłem test
- kluczyk w pozycję zapłon, sub sie włącza, po około minucie pyknięciem sygnalizuje wyłączenie, czekam 5 minut i jest spokój, nic się nie dzieje
- jak wyżej, włączam radio na chwilę, wyłączam je i czekam około minuty i sub pyknięciem sygnalizuje wyłączenie
- odpalam silnik czekam 5 minut w trakcie nie słychać nic, wyłączam silnik, sub pyka gdy zgaszam silnik
- jak wyżej włączam na chwilę radio, wyłączam je, po około minucie zaczyna się nieregularne pykanie
Ostatnio zmieniony czw mar 25, 2010 21:28 przez felicjator, łącznie zmieniany 1 raz.


auta kwitnące wiśnią

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości