Golf 4 Variant (i nie tylko)...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Maleen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 29, 2009 14:26
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: Maleen » wt lut 23, 2010 11:48

Kubus20 pisze:Da się coś sensownego sklecić w tych pieniążkach napewno. A co do mat, to może zamiast pakować się w dekarę pokusić się o coś takiego: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 7&pid=1827
ZAŁÓŻMY że drzwi w Golfie mają około 100 x 50 cm = 5000 cm/2 = 0.5 m/2
Kładziemy warstwę maty od środka, od zewnątrz, na elementy boczka i jakieś tam zakładki na dystans, 'druty' od klamek etc. - czyli:

2 x 0.5 m/2 = 1 m/2 + te zakładki i duperele , niech wyjdzie nam te 1.2 m/2
Dwoje drzwi dają już 2.4 m/2


Maty z Twojego linka za 349 zł - 33 cm x 500 cm = 16500 cm/2 = 1.6m/2

Dekarka Soudal Soundaband 120 zł - 30 cm x 1000 cm = 33000 cm/2 - 3.3m/2
[ http://www.icmarket.pl/soudal-tasma-dek ... -8406.html ]


Musiałbym kupić dwie rolki mat z essa.com żeby starczyło mi na dwoje drzwi [około 700 zł].
Soudal ogarnął by to wszystko za 150 zł [doliczając koszty wysyłki itp.]. W kieszeni zostaje nam minimum ! 500 zł !... :x

Czy różnica w brzmieniu jest warta aż takich pieniędzy? Szczególnie dla człowieka, który jak już wcześniej wspomniałem, nie słucha w aucie koncertów orkiestry symfonicznej? :-({|=

W żadnym wypadku nie krytykuję stosowania profesjonalnych mat. Wręcz przeciwnie chciałbym mieć auto wygłuszone naprawdę profesjonalnie... Ale szkoda trochę inwestować taką kasę dla dziadka który za kilka lat kupi od nas auto...

Co innego gdybym miał inny (drugi) samochód...
Gdzieś głęboko w sercu jeździ mi mój wymarzony samochód... Ford Capri Mk2/Mk3 :food:
http://www.capri.pl/capri/history-mk3#mk3-start

Gdybym miał takie cudo włożyłbym wszystkie pieniądze żeby był idealny, bo wiedziałbym, że nie mam zamiaru się z nim rozstawać... A ładowanie kasy w Golfa którego sprzedam za 3-4 lata - Sami wiecie co o tym myślę...


Wybaczcie mi i zrozumcie mój tok myślenia... Pozdro...



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt lut 23, 2010 23:56

Trochę zbyt dużo liczysz tych mat do MK4, przy założeniu, że nie ma być tam jakiegoś mega systemu na przodzie. U mnie wyszło ok. 3,5m2 mat, bo mam auto 3 drzwiowe i dziury technologiczne w drzwiach jak placki pizzy :helm:

Z tym inwestowaniem, to zależy od Ciebie i jakie masz podejście. Ja 300zł na maty nie uważam za dużą inwestycję do auta za 20k...
Więcej na Fast Foody czy na piwo wydasz w rok :P
Ale do rzeczy.
Miałem i dekarę i maty Stinger Expert obecnie i różnica na moje ucho jest kolosalna. Maty HW Energetic są na tej samej bazie co Stinger czy Dynamat, więc uważam, że warto.



Awatar użytkownika
Maleen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 29, 2009 14:26
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: Maleen » śr lut 24, 2010 09:13

Ale ja lubię piwo i fast food'y... :grin:

A co do mat, skoro twierdzisz, że efekt jest zauważalny (słyszalny) to może i warto przemyśleć sprawę... :-k

Aha... i te moje obliczenia opierały się na 'załóżmy' i 'około' tak więc nie bierzcie tych danych do serca...

Pozdro... :okej:



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » sob mar 06, 2010 11:13

Teraz zadam pytanie zapewne bez odpowiedzi:
gdzie umieścić głośnik ze skrzynią 45l w variancie aby można było nadal otwierać tą metalową klapę. Zabudowa w miejsce koła zapasowego odpada.


Obrazek

Awatar użytkownika
Maleen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 29, 2009 14:26
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: Maleen » pn mar 08, 2010 09:41

Maximus-83 pisze:Teraz zadam pytanie zapewne bez odpowiedzi:
gdzie umieścić głośnik ze skrzynią 45l w variancie aby można było nadal otwierać tą metalową klapę. Zabudowa w miejsce koła zapasowego odpada.
Ta metalowa klapa jest po prawej stronie bagażnika, czyli nie podnosisz całej 'podłogi'. Po lewej stronie zostaje Ci pas prawdziwej podłogi szerokości około 20 centów od klapy do samej kanapy... Ciężko wytłumaczyć i jeszcze ciężej znaleźć jakąś fotkę bagażnika :kac:

Może udałoby się zrobić jakąś ładną budę wzdłuż lewej ściany bagażnika, zdjąć boczek żeby zyskać kilka centymetrów szerokości...
Ale czy to miałoby 45 litrów? :-k

Innej opcji na budę takiego litrażu raczej nie widzę, ale może ktoś się jeszcze wypowie...

Pozdro...



Niestety po dłuższych poszukiwaniach nie znalazłem zdjęcia wnętrza bagażnika Varianta.
Dołączam link do zdjęcia 'krótkiego' Golfa, w którym kolo umieszczone jest podobnie jak w naszych kombiakach...

:arrow: http://www.audiocar.pl/extras/galeria/g ... otka14.JPG
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 12:29 przez Maleen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » sob mar 20, 2010 15:26

Cały czas się zastanawiam nad lewą stroną bagażnika. Może zdemontować tapicerkę, ten schowek i tam zrobić zabudowę. Jestem tylko ciekaw ile litrów będę w stanie uzyskać, bo miejsca pewnie nie za wiele. Rozważam również zakup innego głośnika, takiego który nie potrzebuje dużej skrzyni. Nie wiem tylko na jaki model postawić cały czas jestem ukierunkowany na Intertechnik MDS08, tylko czy z BR?
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 11:20 przez Maximus-83, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości