dziwne zachowanie silnika AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » czw sty 28, 2010 22:40

Radze skontrolować ustawienia znaków na rozrządzie i przyjrzeć sie śrubie mocującej koło zębate do wału.Lepiej zrobić to teraz niż rozbierać silnik.
Ja jestem po takiej awarii na skutek słabego dokręcenia tej śruby, bo jakiś młot inaczej nie umiał zmienić rozrządu, jak zdejmując to koło zębate :evil: !! zerwało mi klin na kole no i poszła głowica. Też bujało mi kołem pasowym, ale myślałem ze może jest troche krzywe stąd takie bicie ;)Po dojechaniu do pracy gdy silnik był juz rozgrzany nagle obroty zaczęły skakać , falować , zaczął kopcić na biało, nie chcial wejść na obroty. W koncu tłoki uderzyły w zawory i wbiły je w popychacze :/Paskudna sprawa ale skończyło sie na remoncie glowicy (koszt 700zł ).
Co do kosztu regeneracji czopa wału to koszt wynosi 200zł bo pytałem.Napawają czop a później robią nowe wcięcie na klin , żeby pasowało ciasno.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pt sty 29, 2010 00:37

Miętus89 pisze:silnik zaliczył "zgon" , (zgasł sobie sam przy dodawaniu gazu)

potem już tylko sprawdziłem czy odpali jeszcze raz
Widzę że zamiast posłuchać naszych rad puki silnik jest jeszcze cały chcesz się przekonać ile będzie cię kosztowała naprawa jak tłoki pocałują się z zaworami
Miętus89 pisze:jak myślicie co teraz powinienem robić ?
No przecież już ci pisaliśmy wyżej :bajer: To jak chodzi twój silnik to ostatni dzwonek ostrzegawczy .Jak chcesz się przekonać co się stanie to baw się dalej w odpalanie i gazowanie
Ostatnio zmieniony pt sty 29, 2010 00:43 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Miętus89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:18
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Miętus89 » czw lut 04, 2010 18:52

witam , problem rozwiązany auto powróciło do zdrowia

okazało się że

- koło pasowe było krzywe

- pasek rozrządu przeskoczył o jeden ząbek

- po podłączeniu pod komputer okazało się że pompa wtryskowa nie do działa tak jak powinna , bo przy wsadzaniu boost pina jakieś kabelki od pompy wtryskowej zostały pomylone i nie szły tam gdzie powinny


teraz autko jeździ jak powinno silnik pracuje mistrzowsko i wszystko wróciło do normy

naprawa - 150zł

nowe części - 50zł

w sumie 200zł dałem za wszystko jeszcze mi coś tam w skrzyni biegów wyregulowali bo ciężko biegi wchodziły


tomecki83 przyznaje punkt , bo właśnie min. ten rozrząd pasek rozrządu przeskoczył

a co do śrub to były tak poprzykręcane mocno że trzeba było przyspawywać do nich klucze żeby je poodkręcać
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 19:00 przez Miętus89, łącznie zmieniany 2 razy.



trebron7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 06, 2007 14:48
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: trebron7 » czw lut 04, 2010 18:55

Miętus89 pisze:witam , problem rozwiązany auto powróciło do zdrowia

okazało się że

- koło pasowe było krzywe

- pasek rozrządu przeskoczył o jeden ząbek

- po podłączeniu pod komputer okazało się że pompa wtryskowa nie do działa tak jak powinna , bo przy wsadzaniu boost pina jakieś kabelki od pompy wtryskowej zostały pomylone i nie szły tam gdzie powinny


teraz autko jeździ jak powinno silnik pracuje mistrzowsko i wszystko wróciło do normy


to można AAZ pod kompa podłączyć ??



Awatar użytkownika
Miętus89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:18
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Miętus89 » czw lut 04, 2010 19:22

u mnie obok zapalniczki jest taka zaślepka / wsuwka i tam pod tym znajduje sie podłączenie pod kostke


2008-2010 mk3 AAZ
2010-2011 mk3 2E
2011-2012 mk2 NZ
2011-... bora APK
2018-2019 mk3 AHU

trebron7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 06, 2007 14:48
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: trebron7 » czw lut 04, 2010 21:26

mozesz zrobic fotke i pokazac jak to wyglada ??



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Post autor: IRAS AAZ » czw lut 04, 2010 21:30

to jest pod tymi klapkami obok podgrzewania tylnej szyby. Sam tez nie sprawdzałem jak to działa


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » czw lut 04, 2010 23:11

Miętus89 dzięki za punkt :)Cieszę się że obyło sie to bez większych nakładów. Niestety tak jak pisałem niektórzy "mechanicy" przy wymianie paska rozrządu odkręcają to koło zębate na wale zamiast odkręcić 3 śruby osłony plastikowej paska i wyjąć/założyc pasek :/Przy demontarzu koła pasowego można było sprawdzić czy śruba mocująca to koło zębate do wału jest dobrze dojeb..a ;)Najlepiej ją dać na klej do gwintów (anaerobowy) i dokręcić mając drugą osobe do pomocy (wrzuca 1 bieg i naciska na pedał hamulca - wtedy wał sie nie obróci):)
Pozdrawiam!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości