Problem z Golfem III 2E. Rozgrzany do czerwoności kolektor.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt sty 15, 2010 17:40

mar_85 pisze:A jak kopułke i palec wymienial mechanik? mogł zapomniec o sprawdzeniu zapłonu?
no to kurde jak odebrałeś auto od mechanika i masz coś nie tak to wróć i mu o tym powiedz.
Generalnie od zwykłej wymiany tych elementów się zapłon nie przestawia ale tak jak mówie, mógł kupić kopułkę z innym ustawieniem bazowym kąta wyprzedzenia i teraz konieczna jest regulacja. Nie sądzę zeby pomylił kolejnosćzapłonu ale to tez jest mozliwe.
LeszczVW pisze:Ja napisalem co bylo u mnie a OBJAWY identyczne moge sie mylic nie powiem ze nie
widzimy ale sama z siebie masa się nie gubi, a objawy oraz fakt ze ostanio grzebano przy kopulke wskazuje raczej na zapłon.

[ Dodano: Pią Sty 15, 2010 16:41 ]
mar_85 pisze: mogł zapomniec o sprawdzeniu zapłonu?
generalnie nie ma potrzeby sprzewdzenia zapłonu po wymianie kopułki, wiec to nie tak że zapomniał. Moze kupił inną kopułkę i nie zauważył.



Awatar użytkownika
marcin 78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt lut 10, 2009 20:13
Lokalizacja: EL

Post autor: marcin 78 » pt sty 15, 2010 18:52

kumpel w corsie GSI miał tak jak zcieło klin na wale sprawdz rozrząd oby to nie było to :crazy:


Był MK2 GT RP swap 16V PL jest VA GT a w tyrce T5 AXB

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 15, 2010 19:20

mar_85, tak bym podsumował najbardziej prawdopodne możliwości:
1. zatkany katalizator.
2. O wiele za bardzo bogata mieszanka, np z powodu jak LeszczVW, napisał


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
svirki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:49
Lokalizacja: wielkopolska/herburtowo
Kontakt:

Post autor: svirki » pt sty 15, 2010 23:03

doladnie tak jak kolega napisał powyżej zabity kat ja bym tak sobie umyślał :hmm: jesłi auto odpala nornalnie na niższych obrotach też jest wszystko w normie to na 99% to kata masz zaj... :okej:



mar_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 15, 2010 13:49
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: mar_85 » sob sty 16, 2010 11:26

Kat nie jest zapchany, odkrecilem caly układ wydechowy od kolektora i to samo.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob sty 16, 2010 11:34

mar_85 pisze:Kat nie jest zapchany, odkrecilem caly układ wydechowy od kolektora i to samo.
Drugi raz piszę w tym poście: Wyprzedzenie zapłonu sprawdzałeś?
Gdyby to był katalizator to objawy byłyby cokolwiek inne i na pewno nie byłby to "wiśniowy" kolektor... :pub:

Za bogata mieszanka również tego nie spowoduje - co najwyżej katalizator dostanie w d...
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 11:36 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
kszoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 22, 2007 12:34
Lokalizacja: supraśl
Kontakt:

Post autor: kszoski » sob sty 16, 2010 11:35

u mnie nie chciał wkrecac sie po wyzej 4 tys i było tego winna sonda a dok ładnie przerwany kabelek i komp miał zły odczyt mieszanka przy 4 tys była tak wzbogacona ze nie chciała sie spalac moze dopiero w kolektoze to następuje i kont zapłonu był mocno rozrebulowany przez to



mar_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 15, 2010 13:49
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: mar_85 » czw sty 21, 2010 10:07

auto juz chodzi, był przestawiony zapłon i rozrząd. Ale została jeszcze 1 niesprawnosc... na odłączonym silniczku krokowym jakos trzyma obroty, jak podłącze to faluje miedzy 1000 a 2000, moze to byc spowodowane niesprawną sondą? Silniczek jest sprawny bo zmienialem z innym.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw sty 21, 2010 13:11

no widzisz mówiłem że rozrząd i zapłon, jeżeli chodzi o obroty i ich wachlowanie to albo silniczek krokowy albo czujnik położenia przepustnicy TPS jest niesprawny, przerabiałem obie usterki


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw sty 21, 2010 20:49

Falowanie obrotów...Może być "przycinanie" przepustnicy w położeniu biegu jałowego a to objawia się jej przeskakiwaniem mierzonym ułamkiem milimetra.Silnik krokowy koryguje wokół tego przeskoku - czyszczenie ze zwróceniem uwagi na oś przepustnicy w obudowie.Mechanicznie raczej trudno będzie.Mam coś w tym temacie - vide link. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości