Soczewki halogenów Mk3 jako światła dzienne?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

callix10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 14:26
Lokalizacja: szczecin

Post autor: callix10 » wt lis 03, 2009 18:25

faktem jest ze tylko HELLA na to wpadla jak na razie i dyktuja cene cokolwiek monopolistyczna.

Ale, tak na marginesie dodam: poza tym, ze lampki wygladaja ladnie i sie fajnie komponuja w zderzaku, to tez wlaczaja sie automatycznie przy przekreceniu stacyjki. A wtedy drogowe z przodu i pozycyjne z tylu sa wylaczone(typowe skandynawskie rozwiazanie) i znawcy mowia ze mniej mocy te dzienne zuzywaja :-)

callix



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » wt lis 03, 2009 19:27

Witam
Jednak byłem w błędzie eh, a szkoda bo z halogenów nie chciał bym rezygnować może znacie jeszcze inne rozwiązanie, np w kratki zderzaka pod kierunkiem tak jak jest w mk4 i mk5
Obrazek


pozdrawiam



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lis 03, 2009 19:44

ja kiedyś myślałem zrobić rozwiązanie jakie jest prawdopodobnie w audi - na oba reflektory drogowe połączyć szeregowo do zasilania 12V, wtedy na każdą żarówkę przypada ok. 6V, światło nie razi w oczy a świeci do przodu tak jak dzienne, ale to też rozwiązanie "bez homologacji".

kiedyś wymyśliłem takie rozwiązanie z dziennymi firmy Wesem:

jedna wada to podcinanie u góry i na dole zderzaka, aby lampy weszły w otwór gdzie znajduje się blenda.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

znalazłem jeszcze żarówkę diodową H1 do halogenów - można ją włożyć do mgielnego halogenu Mk3:

http://moto.allegro.pl/item769096848_ah ... ienne.html
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 20:45 przez prezesik25, łącznie zmieniany 5 razy.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości