Wysoka temperatura Oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » czw lut 05, 2009 18:27

Przepraszam myślałem że to jest forum, gdzie próbuje się pomóc drugiemu.Owszem najwyrażniej mam chyba problem z czujnikiem temp. oleju,ale to nie powód żeby którykolwiek z was pisał że się ośmieszam.Miałem dobre intencje ,a to wasza rola(tych bardziej doświadczonych) żeby poprawiać i interweniować właśnie w takich sytuacjach. Nie gnoić czy obrażać.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 05, 2009 21:03

VRedny pisze:.Miałem dobre intencje ,a to wasza rola(tych bardziej doświadczonych) żeby poprawiać i interweniować właśnie w takich sytuacjach. Nie gnoić czy obrażać.
no wiesz, koledzy się starali ale Ty dalej swoje typu "wjedz na autostradę to zobaczysz", byłeś tak pewny siebie że ignorowałeś argumenty np o wlasciwosciach oleju w tych temp, zatem nie pozostało nic poza napisaniem Ci wprost że się ośmieszasz. Nikt Cie nie chciał obrazić ani gnoic , i zresztą nikt tego w/g mnie nie zrobił. Chciano tylko uzmysłowic Ci że się mylisz no i w końcu się udało. No ale trzeba było po męsku :)
Pzdr



PIT666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 04, 2009 18:55
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: PIT666 » sob lut 07, 2009 12:28

Chciałem podziękować za wszystkie komentarze , pomimo 'sporów' mam teraz pojecie w jakich granicach powinna byc temp. oleju no i gdzie szukac problemu, dzieki.

A swoja droga to szukajac problemu znalazlem wyciek z czujnika pod termostatem , uszczelnilem , umylem silnik ( chyba tego nie polubil ;) ) dolalem 0,75l oleju , uzupelnilem plyn chlodniczy i teraz jak reką odjąć , przegnalem Corka po trojmiejskim obwodzie tak z godzine i temp. oleju 98 to byl max.
Dodatkowo kupilem miernik temperatury ( taki do mies :D, metalowy patyczek z czytnikiem u gory ) porobilem pomiary na rozgrzanym silniku i po ostrej jezdzie dotykajac miernikiem rozgrzanego oleju pod korkiem wlewu oleju oleju i temp nigdy nie byla wieksza od 90. Wiem ze to nie to samo co temp. na misce ale przynajmniej wiem napewno ze to nie wina silnika tylko 3eba wymienic czujnik raczej ( bo pewnie naprawil sie chwilowo ).

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob lut 07, 2009 12:54

wiem napewno ze to nie wina silnika tylko 3eba wymienic czujnik raczej ( bo pewnie naprawil sie chwilowo )
tylko dobry kup bo znowu będziesz mial temperature z kosmosu



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » sob lut 07, 2009 13:27

toffic pisze:tylko dobry kup bo znowu będziesz mial temperature z kosmosu
Czujnik najlepiej kupić w motoryzacyjnym, nie na Allegro. NIE WOLNO KUPOWAĆ CZUJNIKA FIRMY HANS PRIES, czy TOPRAN - to ta sama firma. Robią buble jak nie wiem co!!!!!! Lepiej kupić jak najdroższy, znanej i cenionej firmy czujnik, będziemy mieli pewność, że jest dobry i najczęściej jest na to gwarancja.
Trzeba pamiętać, że oryginalne czujniki miały inne kolory niż rzemiosło.
Ja w Golfie miałem fabrycznie czarny czujnik, a musiałem go wymienić na niebieski.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » sob lut 07, 2009 16:27

sas_gti pisze:Chciano tylko uzmysłowic Ci że się mylisz no i w końcu się udało. No ale trzeba było po męsku
To był słaby dzień . Wybaczcie . Radę przyjmuję z pokorą.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 495 gości