Przegrzane swiece?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
teiras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 13:32
Lokalizacja: katowice

Post autor: teiras » czw paź 15, 2009 23:46

Chciałbym to zobaczyć czy żeczywiście grzeją po odpaleniu, jakoś mi sie nie chce wierzyć



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » pt paź 16, 2009 00:24

grzeja ale nie za kazdym razem, tylko gdy jest bardzo zimny silnik...z tego co mi ktorys z kolegow z forum powiedział ze to polepsza działanie silnika(cos w tym stylu)



Nowicjusz2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 07, 2009 00:52
Lokalizacja: bielsko

Post autor: Nowicjusz2009 » pt paź 16, 2009 10:10

A czy mozna spalic swiece. Ja mam reczny guzik podgrzewania. I mam pytanie czy jak mam ten guzik to nalezy go poscic przez przekreceniem kluczyka. Czy poscic potem ??



arwam

Post autor: arwam » pt paź 16, 2009 10:53

Chciałbym to zobaczyć czy żeczywiście grzeją po odpaleniu, jakoś mi sie nie chce wierzyć
My siedzimy w dieslach VW nie od dziś myślę że może my powiedzieć że je znamy tak że nie kwestionuj słów osób które już mają spoore doświadczenie.
co prawda jeszcze nie wiem jak jest w TDI ale w TD grzeją podczas kręcenia rozrusznikiem, i po odpaleniu. Co do TDI to niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony w tych silnikach

[ Dodano: 16 Paź 2009 10:55 ]
mivhal_f pisze:z tego co mi ktorys z kolegow z forum powiedział ze to polepsza działanie silnika(cos w tym stylu)
i dobrze mówił. powoduje spadek emisji spalin jak i pełniejsze spalenie paliwa więc nie ma problemów z przebieraniem silnika jeśli jest w dobrej kondycji



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pt paź 16, 2009 11:24

Nowicjusz2009 pisze:A czy mozna spalic swiece
Można ,ale musiałbyś trzymać dłużej niż ori sterownik który u mnie w AAZ trzyma jakieś 15sekund .
Nowicjusz2009 pisze:I mam pytanie czy jak mam ten guzik to nalezy go poscic przez przekreceniem kluczyka.
Możesz puść przed przekręceniem ,szczególnie jak słaby aku.wiecej pary będzie na kręcenie.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
teiras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 13:32
Lokalizacja: katowice

Post autor: teiras » pt paź 16, 2009 21:31

no ok niech se grzeją , ja nie podważam waszej wiedzy, bo za pomocą waszych porad zrobiłem rakiete z Uno, ale tak na chłopski rozum to troche bez sensu jest bo nie dość że aku osłabiony to jeszcze sie go osłabia grzaniem swiec podczas początkowej pracy, silnika i alternator daje duże opory dla silnika, tak dla wiadomości w Fiacie stosuje sie podgrzewacz paliwa przy filtrze ale to tak pro publiko bono:)

[ Dodano: 16 Paź 2009 22:37 ]
no i jestem nie wiernym Tomaszem, pomierzyłem i sie przekonałem grzeją po odpaleniu jakieś 2 minuty:), ale w momencie jak rozrusznik kręci nie grzeją. Może i to polepsza prace silnika ale obciążenie go przez alternator powoduje spadek obrotów o jakieś 70/min



arwam

Post autor: arwam » sob paź 17, 2009 09:40

teiras pisze:ale w momencie jak rozrusznik kręci nie grzeją.
w VW-ejach grzeją
teiras pisze:Może i to polepsza prace silnika ale obciążenie go przez alternator powoduje spadek obrotów o jakieś 70/min
tym bym się nie przejmował :bigok:
teiras pisze:no i jestem nie wiernym Tomaszem, pomierzyłem i sie przekonałem grzeją po odpaleniu jakieś 2 minuty:),
A kto Cię tak ochrzcił? :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości