Zmiana silnika z 1.4 na 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dante_tomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 16, 2008 17:18
Lokalizacja: NML

Post autor: dante_tomek » wt sie 19, 2008 14:07

Pomóżcie zamówiłęm silnik 1.6 abu mam pytanie czy komputer bedzie mi pasował od mojego 1.4 abd? jakie jescze inne podzespoły bede musiał wymienić czy ktoś sie orientuje czy moja skrzynia biegów bedzie działać?
pomóżcie nie chciałbym dac w topy moze ma ktoś instrukcje obsługi tego silnik oraz zdjecia


Dante

Flpp.90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob maja 10, 2008 17:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Flpp.90 » wt sie 19, 2008 20:40

kropik pisze:witam, ja właśnie jestem po zmianie silnika z 1.4ABD na 1.6 z seata toledo(niestety niewiem jakie oznaczenie:()miałbyć 1.8 ABS ale nic ciekawego nie znalazłem.
No więc tak:
-pierwszy problem to łapa tylna silnika od strony pasazera-musisz ją zmienić albo poduszke.
-drążek zmiany biegów cały bo ten jest za krótki jeśli masz 4-biegową skrzynie(mówie o tym drążku który idzie w kanale)
-musisz załatwić komplet wodzidełek na końcówkę drążka bo w 5-cio biegowej jest całkiem inny mechanizm,
-niepasują też węże chłodnicy bo są z drugiej strony, te od ogrzewania wystarczy przyciąć,
-półosie
-no i komputer i niektóre wiązki.

To chyba wszystko:)
Miłej pracy Zyczę :bigok:

Ale weź pod uwage, że brałeś silnik z seata... wiec dlatego część mogła nie podejść... jeśli Tomek weźmie silnik z golfa to mu wszystko podpasi bez zmienia, a nawet jesli z seata tak jak ty, to przełoży część osprzętu z 1.4 (nawet wyjścia na węże od wody są przykręcane, więc można podmienić na właściwe, w końcu to te same bloki praktycznie), skrzyni on nie zmienia...

[ Dodano: 19 Sie 2008 20:41 ]
a co do komputera... to nawet jak sa takie same to będą ustawione na różne dawki paliwa



kropik

Post autor: kropik » wt sie 19, 2008 21:00

Jeżeli ma 4-biegową skrzynie to napewno mu nie będzie pasowała...



Flpp.90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob maja 10, 2008 17:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Flpp.90 » wt sie 19, 2008 21:57

z jakiej racji ? Jeśli on skrzyni nie zmienia, będzie miał conajwyżej nie ekonomiczne przełożenia :P
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 21:59 przez Flpp.90, łącznie zmieniany 1 raz.



dante_tomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 16, 2008 17:18
Lokalizacja: NML

Post autor: dante_tomek » wt sie 19, 2008 23:23

posiadam skrzynie 5 stopniową wiec jak musze?


Dante

kropik

Post autor: kropik » śr sie 20, 2008 09:39

jeżeli 5 biegów to nie musisz.

a z jakiej racji musiałby zmienić?a no z takiej, że z 4-biegową to niedałoby się jechać więcej niż 120km/h bo obroty byłyby zbyt duże.4 biegi były tylko w niektórych 1.4 i zgadnij dlaczego? :jezor:



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » śr sie 20, 2008 09:53

4-biegową to niedałoby się jechać więcej niż 120km/h bo obroty byłyby zbyt duże
Nie sprawdzałem ale szczerze wątpię w tą teorię. Vmax golfa 1.4 to 120km/h ? Z więszym silnikiem osiągnie tą samą prędkość co z 1.4 tylko że szybciej bo będzie lżej silnikowi. Co innego gdyby wsadzić diesla do skrzyni benzyniaka, wtedy Twoja teoria by sie sprawdziła.



kropik

Post autor: kropik » śr sie 20, 2008 20:49

tak, ale wyobraż sobie jak będzie "wył" ten silnik przy takich prędkościach..jazda będzie nieekonomicna i niekomfortowa :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości