Po wlaczeniu swiatel nie wlaczaja sie mijania tylko postojow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » śr sty 23, 2008 13:16

szyninho, tylko przekaźnik trzeba podpiać tak żeby nie zaraz po włączeniu kluczyka się zapalały tylko po uruchomieniu silnika czyli jak jest ładowanie z alternatora



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr sty 23, 2008 14:11

Przekaznika nie zaloze bo sie na tym w ogole nie znam. Na razie nawet wlacznika nie bede wymienial tylko bede bawil sie sprawdzajac dlugimi czy sie zaplaily ;) a jak dostane jakis wlacznik to wymienie...

Na poczatku myslalem ze to od tego ze do wlacznika dostala sie woda, jak skrobalem szybe od wewnatrz


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » śr sty 23, 2008 17:44

kolego nie polecam takiej zabawy :bajer: mialem tak jak ty i tez tak myslalem zrobic ale pewnego dnia wracalem do domu mialem ponad 30 km a wlacznik calkiem padl i powrot na postojowkach :goof:


VWOLF

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr sty 23, 2008 18:55

Uuu to niedobrze. Pozostaje kupic wlacznik i wymienic :/ musze zapytac w sklepie czy maja, jak nie to Allegro :/

latwo jest z demontazem? Wystarczy ciagnac wlacznik do siebie i sam wyjdzie, czy cos trzeba kombinowac?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Reporterek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: czw maja 31, 2007 00:26
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Reporterek » śr sty 23, 2008 19:28

Ja miałem to samo.. rozebrałem ten włącznik i sie okazało że przeskoczył mi tam taki plastik.. Włożyłem troche inaczej i działa ale dużo ciężej więc też szukam takiego przełącznika.

Tylko pojawia mi się pytanie.. jak kupić taki żeby długo pochodził bo jak wiadomo wszytkie są już wiekowe..



Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » śr sty 23, 2008 19:46

ja kupilem normalnie w sklepie motoryzacyjnym 20 zl tylko musisz wiedziec na ile wyisc z tylu bo chyba po 88 r. sa juz na dziesiec


VWOLF

FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Post autor: FoKa1988 » śr sty 23, 2008 19:47

Podepne sie pod temat i równiez poproszę o pomoc. Moj przypadek jest troszeczke inny otóż na chwilę obecna nie posiadam świateł mijania , drogowych , awaryjnych oraz kierunkowskazów. Dwa dni temu wszytko było ok tylko podczas jazdy zauważylem że nie mam migaczy , przyjeżdżając pod dom zorientowałem sie że jechałem tylko na postjówkach ( a przełącznik był włączony na swiatła mijania). Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki , rozebrałem ta skrzynkę w której sa zamontowane bezpieczniki oraz przekaxniki i przeczyściłem zaśniedziałe ścieżki i nadal nie działają. Napięcie dochodzi do tej skrzynki , lecz już nie wychodzi dalej ( ani na bezpieczniki ani na przekaźniki) , zas po podaniu 12 V na wyjście z tej skrzynki światła świecą. Nie mam zupełnie pojęcia co może być. Prosiłbym o jakiś link lub skan z książki z oznaczeniami konkretnych przekaxników lub najlepiej cały schemat do MK2 wersja GTD. Liczę na Wasza pomoc i z góry dziękuję Michał


Piwo to moje paliwo

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » śr sty 23, 2008 20:19

rozumiem ze chodzi o skrzynke bezpiecznikow?
jezeli tak musisz sprawdzic wejscie tych przewodow do skrzynki skoro prad nie dochodzi do bezpiecznikow


VWOLF

FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Post autor: FoKa1988 » śr sty 23, 2008 20:57

artur14

Tak dokładnie ta skrzynka , sprawdzalem wszystkie wejścia do niej ( czerwone , zasilające kable) i wydaje sie wszytko ok
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 20:57 przez FoKa1988, łącznie zmieniany 1 raz.


Piwo to moje paliwo

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr sty 23, 2008 21:04

MrUkAs, rozbierze ten przełącznik i przeczyć styki zarówno te co są w nim jak i te które się ślizgają. Sprawdź też czy nie masz też dziurki przepalonej jak tak to nadlutuj, ale pewnie masz tylko zaśniedziałe więc papier ścierny i do dzieła.
A żeby Ci nie zaśniedziały znowu to załóż sobie przekaźniki na mijania - wtedy przez przełącznik płynie o wiele wiele mniejszy prąd przez co nie towarzyszu iskra przy włączaniu świateł bo prąd który płynie przez przełącznik steruje tylko samym przekaźnikiem ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr sty 23, 2008 22:17

Ponawiam pytanie - jak zdemontowac wlacznik (nie chce czegos popsuc). Wystarczy pociagnac wlacznik do siebie, czy trzeba cos kombinowac? Trzeba sila, czy powinien bez problemow wyjsc? Jak to jest?

Nowe wlaczniki na Allegro widze po 19,90 + wysylka na 8 i 10 stykow.


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr sty 23, 2008 22:22

Normalnie pociągnij do siebie góra lub dól ci wyskoczy a przeciwną stronę podważ śrubokrętem wtedy ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 315 gości