Dławienie się silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zieba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 10, 2008 14:22
Lokalizacja: lipsko

Post autor: zieba » sob sty 12, 2008 21:53

ja kiedys mialem w mk2 podobna sytuacje tez wydalem kupe grosza zeby naprawic auto zjezdzilem polowe bylego wojewodztwa radomskiego i kazdy naprawial inna rzecz a okazalo sie ze siadl przekaznik od gazu i podawal paliwo razem z gazem i sie dlawil do czasu kiedy nie przestal chodzic na ssaniu a zrobil mi to zwykly ''kowal''w szopie wiec mozesz sprawdzic to nic nie kosztuje zamien tylko przekaznik na inny np od swiatel



MasterADM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 12, 2008 14:21
Lokalizacja: Z SIECI

Post autor: MasterADM » sob sty 12, 2008 21:56

Paweł Marek pisze:
MasterADM pisze:Dużo kosztuje regulacja tej instalki gazu?
to jest kwestia podpięcia komputerka LPG do laptopa i zmiany ustawień, w niektórych komputerkach robi się to inaczej np zworkami. Gdybyś trafił do tego gaziarza co to zakladał to powinien zrobić to za darmo. Myślę że 3 dychy.
Kupiłem samochód 3 miesiące temu także nie wiem kto i gdzie zakładał gaz.
Dobrze powiedz mi proszę co mam dokładnie powiedzieć do gazownika aby zrobił to co wyżej napisałeś?

[ Dodano: 12 Sty 2008 20:58 ]
zieba pisze:ja kiedys mialem w mk2 podobna sytuacje tez wydalem kupe grosza zeby naprawic auto zjezdzilem polowe bylego wojewodztwa radomskiego i kazdy naprawial inna rzecz a okazalo sie ze siadl przekaznik od gazu i podawal paliwo razem z gazem i sie dlawil do czasu kiedy nie przestal chodzic na ssaniu a zrobil mi to zwykly ''kowal''w szopie wiec mozesz sprawdzic to nic nie kosztuje zamien tylko przekaznik na inny np od swiatel
Gdzie znajde ten przekaźnik?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 12, 2008 22:03

MasterADM pisze: mi proszę co mam dokładnie powiedzieć
poproś o sprawdzenie w jaki sposób masz ustawioną emulację sondy lambda (otwarta, na masę, na falę). Zasugeruj że podejrzewasz że masz niewłaściwie tą emulacje ustawioną
MasterADM pisze:Gdzie znajde ten przekaźnik?
to jest realizowane elektrozaworami które odcinają dopływ gazu, mogą być dwa lub jeden, zależy jaki typ instalki. W sumie temat dla gaziarza. Dla pewności: zresetuj komp jeszcze raz, pojeżdzij kilka dni na samej benie (nie przełączaj na gaz). Jeśli problemu nie będzie to jest pewne że błąd wiąże się z instalką gazową.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zieba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 10, 2008 14:22
Lokalizacja: lipsko

Post autor: zieba » sob sty 12, 2008 22:40

ja nieznam sie na emulacjach ale wiem jedno kolega zaklada w domu instalacje i wszystkie samochody chodza jak nalezy i nic nie podlacza nic nie sprawdza zadnych sond i wszystko jest ok a przekaznik montuja zazwyczaj w komorze silnika tylko ni pomyl przewodow jak bedziesz zamienial u mnie bylo 4 przewody a 5 nozek mam nadzieje ze ci sie powiedzie znam ten bol kiedy rece opadaja a kazdy mowi co mu pasuje i zdziera kase



MasterADM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 12, 2008 14:21
Lokalizacja: Z SIECI

Post autor: MasterADM » sob sty 12, 2008 22:59

Paweł Marek pisze:
MasterADM pisze: mi proszę co mam dokładnie powiedzieć
poproś o sprawdzenie w jaki sposób masz ustawioną emulację sondy lambda (otwarta, na masę, na falę). Zasugeruj że podejrzewasz że masz niewłaściwie tą emulacje ustawioną
MasterADM pisze:Gdzie znajde ten przekaźnik?
to jest realizowane elektrozaworami które odcinają dopływ gazu, mogą być dwa lub jeden, zależy jaki typ instalki. W sumie temat dla gaziarza. Dla pewności: zresetuj komp jeszcze raz, pojeżdzij kilka dni na samej benie (nie przełączaj na gaz). Jeśli problemu nie będzie to jest pewne że błąd wiąże się z instalką gazową.
Ok dzięki wielkie.

[ Dodano: 12 Sty 2008 22:01 ]
zieba pisze:ja nieznam sie na emulacjach ale wiem jedno kolega zaklada w domu instalacje i wszystkie samochody chodza jak nalezy i nic nie podlacza nic nie sprawdza zadnych sond i wszystko jest ok a przekaznik montuja zazwyczaj w komorze silnika tylko ni pomyl przewodow jak bedziesz zamienial u mnie bylo 4 przewody a 5 nozek mam nadzieje ze ci sie powiedzie znam ten bol kiedy rece opadaja a kazdy mowi co mu pasuje i zdziera kase
Dokładnie tak bo już mam dosyć tych wydatków bo każda moja kasa idzie w samochód.

[ Dodano: 14 Sty 2008 20:16 ]
Mam znowu problem bo zresetowałem dzisiaj kompa i samochód zaczął pracował na wysokich obrotach tak z 2000 po słuchu bo nie mam obrotomierza. I tak non stop na gazie i na benzynie:/ Ktoś wie moze daczego?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości