Szyberdach nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomi_lee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 26, 2007 10:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tomi_lee » wt wrz 25, 2007 22:06

Witam.Nareszcie znalazłem chwilę czasu i zrobiłem szyberdach.Po kupnie samochodu nie działał a właściciel powiedział że nie wie co może być źle.Ale po ok 2 mc sprawdziłem i zaczął działać.I tak przez 1mc i znowu żadnej reakcji.Dzisiaj wszystko zacząłem sprawdzać. Przełącznik i napięcia wyglądały ok.Odkręciłem cały silnik i rozebrałem na części pierwsze.Początkowo myślałem że to przekaźniki (1) ale nie... później podejrzenia padły na zabezpieczenie śruby ręcznego otwierania (2) taka plastikowa klapka.Zlutowałem na płytce dwa punkty gdzie wchodzą te blaszki od klapki ale dalej źle. Myślałem już że silnik spalony.Wylutowałem go i odkręciłem.I tu był powód... szczotki i wszystko w tym plastiku (3) było w smarze więc nic dziwnego że nie łączyło.Wyczyściłem, poskładałem i śmiga że aż miło. Może lato już się kończy ale... :) Problem był tylko przy wkładaniu na miejsce silnika bo szyberdach był otwarty a silnik już dalej się nie kręcił.Przy pomocy ampula i kilkukrotnego odkręcania silnika udało się ustawić.Wypadła mi też malutka złączka (4) ale naszczęście znalazłem :)

P.S
Szyber chowa się do końca ale tak jakby lewa strona była minimalnie niżej (2mm).Postukałem trochę i narazie jest ok nawet po otwieraniu.Czy to może być pęknięta prowadnica czy tylko naczytałem się za dużo o tym?


Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 531 gości