CARPC co sądzicie???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » wt wrz 04, 2007 22:39

Mi np. klawiatura byłaby potrzebna, bo ja komputera używam do wszystkiego, co da się na nim robić zarówno w samochodzie, jak i w domu. Dlatego przedstawiłem swoją konfigurację, którą mam zamiar w przyszłości zrealizować. Ale jeśli potrzebuje ktoś kompa do słuchania muzyki, to wiadomo, że wystarczy przejechać palcem, aby włączyć Winampa. Ale np. przy instalacji programów, grach, siedzeniu w necie itd itp klawierka by się przydała...
Ostatnio zmieniony wt wrz 04, 2007 22:41 przez k0nr4d, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

LUKASZWBO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:33
Lokalizacja: OŁAWA
Kontakt:

Post autor: LUKASZWBO » śr wrz 05, 2007 17:01

Butryn pisze: laptop (wlasny) ale na allegro za 600 zeta spokojnie mozna kupic taki ktory zupelnie wystarczy
A co z zasilaniem ile taki laptop ciągnie wacików



Butryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 25, 2007 17:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Butryn » śr wrz 05, 2007 17:04

LUKASZWBO pisze:
Butryn pisze: laptop (wlasny) ale na allegro za 600 zeta spokojnie mozna kupic taki ktory zupelnie wystarczy
A co z zasilaniem ile taki laptop ciągnie wacików
Do wiekszosci lapow mozna bez problemow dokupic ladowarke 12V samochodwa.
Tak jest w moim przypadku. A lapa uzywam Panasonica CF-18 ; kumpel robil sam zasilacz do lapa i smiga juz mu 14 miesiecy.
W lapach wlasnie jest to dobre ze duzej mocy nie pobieraja w porownaniu do kompow.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr wrz 05, 2007 17:13

Kolejnym plusem laptopów w samochodzie jest to, że kiedy chcemy się trochę polansować na postoju, przy zgaszonym silniku, możemy odłączyć zasilanie z akumulatora i przejść na baterię laptopa, którą potem podczas jazdy podładujemy :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

LUKASZWBO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:33
Lokalizacja: OŁAWA
Kontakt:

Post autor: LUKASZWBO » śr wrz 05, 2007 17:47

A kupując takiego laptopa np z uszkodzoną matrycą to jakie parametry min musi mieć według was do carPC tak żeby wszystkie bajerki śmigały dobrze AUTOMAPA 4.0 i DVD najwzniejsze i żeby winda śmigałą dobrze w gry nie GRAM



Butryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 25, 2007 17:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Butryn » śr wrz 05, 2007 17:50

LUKASZWBO pisze:A kupując takiego laptopa np z uszkodzoną matrycą to jakie parametry min musi mieć według was do carPC tak żeby wszystkie bajerki śmigały dobrze AUTOMAPA 4.0 i DVD najwzniejsze i żeby winda śmigałą dobrze w gry nie GRAM
procesorek 1 ghz wystarczajaco.

Ja smigam na 256 ram z procesorem 966mhz i teledyski, filmiki, Automapa wszystko dziala bez zastrzezen.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » czw wrz 06, 2007 12:22

1GHz?? 500 Mhz +320MB starczy na automape, mp3 i filmy spokojnie... a jest mało prądożerny (koło 50W max) wiem, bo mam taki sprzęt :wink:

A teraz z innej beczki...
Byłem zmuszony jechać niedawno na Kaszuby, na ślub kuzyna. Niestety musiałem jechać sam, więc odpadał pasażer z mapą :grin: . Wziąłem po prostu kompa (z panelem LCD 15') i przetwornice 12V -> 220V. Komp "siedział" na miejscu pasażera, przetworka na podłodze, a panel powiesiłem na kratkach nawiewu i przymocowałem do schowka pod radiem :wink: Klawiatura i trackball na siedzeniu...

Wygodnie się tego nie dało obsługiwać w czasie jazdy , ale na szczęście starczyło tylko ustawić trasę i automapa potem nie wymaga żadnej obsługi. A muza leciała z dłuuuugiej playlisty :)

Moje spostrzeżenia po tej wyprawie co do carpc:
1. Panel dotykowy musi być, myszka odpada a trackball mało wygodny.
2. Klawiatura.. w sumie nie potrzebna(użyłem swojej dwa razy: przy wpisywaniu hasła logowania i w wyszukiwarce Automapy), można wozić w schowku bezprzewodówke BT
3. Standardowy dysk twardy bez jakiś gąbek wytrzymuje nasze drogi (mój przejechał koło 1200 km bez uszczerbku)
4. W przypadku adaptacji normalnego PC trzeba zapomnieć o przetwornicy 12->220, to bardzo nieekonomiczne (niska sprawność 45-50%) i niebezpieczne (220V). Zasilać trzeba z czegoś w rodzaju PicoPSU M1-ATX
5. Jeśli chodzi o laptopa, można kupić "kadłubka" bez matrycy, z TV-OUTem i możemy nawet dwa LCDki obsługiwać (film dla pasażerów ew. dziecka + navi dla nas)
6. Jeśli wozimy z tyłu subwoofera lepiej nie pchać się tam z komputerem.

To tyle moich spostrzeżeń. Myślę, że przydadzą się komuś.

P.S. Zapomniałem wspomnieć, że podczas całej trasy komp zresetował się dwa razy :grrr: w czasie jazdy...
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 12:25 przez hayperekpo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości