Wymiana wentylatora chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 05, 2009 20:56

Chodzi ci o mocowanie śmigła na wałku silniczka? Ma tam taki pierścień zaciskowy czy jak to nazwać nie wiem. W każdym razie zdejmujac śmigło naruszysz nieco ten pierścień bo trzeba siłe zastosować, ale da się go użyć bez problemu ponownie. Lub kupuj całość na szrocie i po kłopocie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Soperos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 05, 2009 20:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Soperos » czw mar 05, 2009 22:01

Czyli to jest bez łożyska??? Jeśli tak to chyba zrobie tak jak mówisz :bajer:
P.S. Dzięki bardzo za pomoc :grin:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw mar 05, 2009 22:21

Kapic - kup ten słabszy ja mam 1.8abs na gazie i z klimą (nie mam dwóch wentylatorów tylko wszystko chodzi na jednym) i mam ten słabszy bo tak pisali w książkach i daje radę. Jeśli chodzi o grzanie to mam 90 stopni na gazie i na benzynie więc nie sądze że wina twojej wysokiej temp. leży po stronie wentylatora. Może cos z czujnikami jest nie tak albo coś z instalacja gazową (ktoś to źle zmontował gaz)


Obrazek

kalosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:38
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: kalosh » śr lis 18, 2009 22:11

Witam.
A mam pytanie. Jak zdjąć śmigło z silnika? Zdjąłem taką gumkę, później metalowy pierścień ale śmigło nadal się tam trzyma. Jak to zrobić? Czy bardzo głośne chodzenie wentylatora i w tym samym czasie powolne jego obroty (na tyle powolne że nie chłodzą) są do naprawienia? Jak coś tam się samo poprawi to bez problemu chodzi. Tylko bardzo często jest tak że tak jak by się telepał:) Da się to naprawić czy lepiej wymienić?
Pozdrawiam, Dawid.

[ Dodano: 19 Lis 2009 08:44 ]
PS. Czy ten gumowy czopeczek na końcu jest konieczny?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/314911.html][img]http://images.spritmonitor.de/314911.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości