TEMPERATURA CO ROBIĆ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt maja 04, 2007 16:09

korki, termostat masz otwarty i ciagle masz duzy obieg , dlatego w miescie "działa " jak powinien gdy auto jest ciepłe to powinien sie otwierac i ty tak masz, ale podczas jazdy termostat powinien domknac sie zeby za duzo płynu sie nie schłodziło. Sprawdz inaczej , na ZIMNYM silniku jak powiedzmy rano, odpal silnik i sprawdzaj co jakis czas temperature raczkami swoimi, jedna kładziesz na weza u gory a drugiego na tego koło pompy , jezeli Ci sie nagrzewaja obydwa jednoczesnie i maja taka sama temperature to to bedzie na 100% termostat, a jezeli ten dolny bedzie zimny a górny goracy to wtedy wiesz ze termostat jest dobry bo jeszcze sie nie otworzył. Ja mialem tak samo, w korkach mialem temo ok 90 stopni moze troszeczke wiecej bo sie wichura właczała ale np podczas jazdy spadała wskazowka strasznie. ja stawiam na termostat.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

FreestyleA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 03, 2007 18:48
Lokalizacja: KATOWICE

Post autor: FreestyleA » pt maja 04, 2007 17:57

POSIADAM MK3 od pewnego mometu temperatura trzyma mi 70 stopni i niechce puscic wentylator pracuje normalnie wymienilem czujnik i termostat i nadal jest to samo co to moze byc pomocy!!!



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt maja 04, 2007 19:53

FreestyleA, czujnik wymieniles temperatury ? to jeszcze sprawdz ten co odpowiada za wskazania wskazowki w srodku. ja tez zmieniłem jakies dwa miesiace temu bo wszystko było ok, termostat był ok wiatrak działał poprawnie ale wskazowka nie dochodziła nawet do polowy a smigło sie wlaczało. u mnie to był czarny czujnik od dołu krocca z woda , nie wiem jak to jest w MK III.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » sob maja 05, 2007 18:43

koledzy nie róbcie z pojego tematu off topica..to ja bardzo was proszę o pomoc.. więc tak chłodnica nówka, a auto grzeje się zarówno podczas jazdy jak i postoju..nawet podczas jazdy mam temp ponad połowę. węże są ciepłe wszystkie..spróbuje jeszcze jeden termostat zakupić..ale nie wiem..kilka już zmieniłem . w tej chwili mam wahlera.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości