światła drogowe przy podwójnych lampach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

światła drogowe przy podwójnych lampach

Post autor: Agamek12 » pt mar 16, 2007 08:55

Mam "problem" tego typu, że po włączeniu świateł długich świecą tylko wewnętrzne reflektory. Wszystkie cztery natomiast świecą tylko wtedy, gdy przełącznik przyciągam do siebie. Czy Wy też tak macie? Co zrobić, żeby na długich świeciły wszystkie cztery?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt mar 16, 2007 09:05

Masz coś namieszane w instalacji, lampy wewnętrzne (halogeny z H3) standardowo powinny się zapalać razem z "długimi" w lampah H4. Ktoś podpiął "długie" w H4 jedynie pod styk "migania światłami" zamiast normalnie pod przełacznik długie/krótkie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt mar 16, 2007 15:16

Sprawdź, gdzie idą kabelki od tych wewnętrznych reflektorów - powinny iść do lampy zewnętrznej, tam łączą się z kostką tej lampy i dalej idą w stronę przegrody silnika. Taki jest oryginalnie. Jeżeli tak masz, to znaczy, że albo jest kiepska masa, albo uszkodzona manteka.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Re: światła drogowe przy podwójnych lampach

Post autor: eidos » pt mar 16, 2007 15:34

Agamek12 pisze:Mam "problem" tego typu, że po włączeniu świateł długich świecą tylko wewnętrzne reflektory. Wszystkie cztery natomiast świecą tylko wtedy, gdy przełącznik przyciągam do siebie. Czy Wy też tak macie? Co zrobić, żeby na długich świeciły wszystkie cztery?
Ja mam tak, ze jak wł. długie to zapalaja sie te wewnetrzne a te zewnetrzne swieca jak mijania. Jednak jak przyciagne do siebie wlacznik długich to dodatkowo zapalaja sie dlugie w tych zewnetrznych, ale one swieca tylko jak trzymam przyciagnieta do siebie manetke. Nikt nic u mnie nie grzebal z elektryka i tak to dziala od nowosci



maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » pt mar 16, 2007 16:07

Witam. u mnie jest tak: jak zapale długie to zapalają sie wewnętrzne i długie w zewnętrznych, natomiast jak mrugam to zapalają sie wszystkie. Sam tak podłączyłem jak załozyłem atrape z halogenami, oczywiście wszystko wtedy juz zrobiłem na przekaźnikach a sygnał sterujący przekaźnikami wziołem z jednej z wtyczek od lampy.
Pozdrawiam.



widelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:25
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: widelec » pt mar 16, 2007 19:16

Ja mam tak, ze jak wł. długie to zapalaja sie te wewnetrzne a te zewnetrzne swieca jak mijania. Jednak jak przyciagne do siebie wlacznik długich to dodatkowo zapalaja sie dlugie w tych zewnetrznych, ale one swieca tylko jak trzymam przyciagnieta do siebie manetke. Nikt nic u mnie nie grzebal z elektryka i tak to dziala od nowosci
u mnie jest identycznie. czy da sie zrobić żeby lepiej po przełączeniu świeciły zewnętrzne a nie przygasały?



sirtomcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 16, 2007 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sirtomcio » pt mar 16, 2007 20:03

Macie zamienione reflektory z H4 na wersje H1+H1. W oryginale musiały być H4 i w międzyczasie ktoś zamienił dla lepszego wyglądu. Aby najprościej to naprawić musicie zmostkować przewód od świateł drogowych na światła mijania przy samym reflektorze. Ja tak zrobiłem i teraz świecą obie żarówki na raz. :bajer:



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt mar 16, 2007 21:21

sirtomcio pisze:Macie zamienione reflektory z H4 na wersje H1+H1. W oryginale musiały być H4 i w międzyczasie ktoś zamienił dla lepszego wyglądu. Aby najprościej to naprawić musicie zmostkować przewód od świateł drogowych na światła mijania przy samym reflektorze. Ja tak zrobiłem i teraz świecą obie żarówki na raz. :bajer:
a czy kolega na pewno o MK 2 pisze????? i to jeszcze bzdury (jeżeli by o MK 3 chodziło)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz mar 18, 2007 23:45

eidos, ja tez mam oryginalnie cztery światła i u mnie jest inaczej - przy krótkich świecą tylko dwa zewnętrzne (zapalają się żarniki od krótkich w żarówkach), a przy długich świecą zewnętrzne (żarniki od długich) i wewnętrzne. Przy przyciągnięciu manetki do siebe zapalają się długie (wewnętrzne i zewnętrzne) i krótkie jednocześnie. Według mnie instalacją elektryczna golfów z dwoma i czterema reflektorami różni się tylko tym, że przy samym reflektorze dodana jest dodatkowa wiązka, która rozdziela napięcie z kostki, która w samochodach tylko z dwoma reflektorami zasila żarówkę, na dwa reflektory. Tę wiązkę wpina się między kostkę zasilającą żarówkę reflektora zewnętrznego, a samą żarówkę. W tej wiązce jest zrobione rozgałęzienie na wewnętrzny reflektor - przewody zasilające wewnętrzny reflektor są podpięte pod przewody zasilające żarnik świateł długich w żarówne reflektora zewnetrznego - i stąd własnie jest tak, że zawsze, gdy w zewnętrznym reflektorze świeci żarnik od długich, to świeci także reflektor wewnętrzny.
Oto zdjęcie tej wiązki rozdzielającej:
Obrazek

Jako ciekawostkę dodam, że wg Etki Golfy II z klimatyzacją nie mają podwójnych reflektorów.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 202 gości