Jaki interfejs VAG??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Jaki interfejs VAG??

Post autor: jasiek21 » śr mar 07, 2007 23:09

Prawdopodobnie było, ale szukajka nie działa, a ja im więcej czytam to tym mniej wiem. Sytuacja wygląda tak:
- chciałbym się podłączyć do mk3 ABS i AAM w tej chwili, a w przyszłości do golfa 3/4 tdi czyli wszystko od 1Z do ARLa, to wszystko na USB.
Byłem przekonany że jeśli kupię u viakena taki kombajn VAG USB KKL line (2 linie K)+kable: OBD1, OBD2, piny to wszystko będzie mi działać, a dzisiaj jak posłałem maila z pytaniem co by mi proponował przy takich wymaganiach odpisał mi "do silnika 1Z nie mamy interfejsu na usb, tylko i wyłącznie ten będzie działał " VAG K-line(max 232)+kabel piny .
I moje drugie pytanie czy do kabla usb starczy vag-com 409-1, bo w opcjach nie ma USB. Opcja ta jest dopiero w vag-comie 514, ale wg. strony viakena interfejs KKL osługuje vag-coma do 409-1. Jak to w końcu jest?
I pytanie trzecie, jaki wtyk jest w mk3, wydaje mi się że obd1, a w późniejszych latach już obd2(od 1996 roku??)
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » czw mar 08, 2007 16:10

Od końca OBD II a OBD I poza typem wtyczki (dwa podwójne po dwa konektory gniazda OBD I i gniazdo przypominające eurozłącze w TV OBD II) niczym innym się nie różni jest tam pin z +12v (zasilanie) , masa, K linie i L linie czyli licząc tylko cztery przewody.
Połączenia z komputerem (laptopem) jest obojętne czy poprzez RS czy USB (no chyba że laptop nie ma portu RS ale wtedy USB musi obsługiwać aplikacja wydaje mi się że VAG-COM 409-1 obsługuje USB) tak czy siak szybkość transmisji jest na poziomie RS’a bo nieważne jest jaki nadajnik (komputer i USB) tylko ile przyjmie i jest w stanie odpowiedzieć sterownik (komputer samochodu) bitów informacji.
Sklep zachował się racjonalnie im więcej sprzeda tym lepiej



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob mar 10, 2007 09:29

Vag com 514 dziala pod interfejs HEX CAN.
409-1 na pewno Ci zadziala, jak pisza tak na stronce, to tak jest.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości