problem z hamulcami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rasiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 17, 2007 01:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

problem z hamulcami

Post autor: rasiak » pt mar 09, 2007 22:34

Witam !!
Mam mały problem z hamulcami, który objawia się tym, iż klocki hamulcowe trą mi o tarcze (nie odbijają tak jak powinny), koła się nagrzewają, czuć podczas przyspieszania, że auto ma opór. Mowa o hamulcach przednich. Na zdrowy chłopski rozum coś sie tam zapiekło, i nie pozwala na prawidłowe odbijanie klocków od tarczy. Czy miał ktoś taki problem, pomoże tam jakiś preparat w stylu WD-40, czy to coś poważniejszego?. Nie wiem kiedy był wymieniany płyn hamulcowy, może on mieć na to jakiś wpływ??

Podpowiedzcie jak to rozwiązać domowym sposobem, bo szkoda kasy wydawać, dopiero co wymieniałem tuleje w tylnej belce - trzy stówy poszły z robocizną...


KowaR

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt mar 09, 2007 22:37

rasiak pisze:płyn hamulcowy, może on mieć na to jakiś wpływ??
TAK OCZYWIśCIE PO dłuzszym czasie trci swe własciwości i podczas gwałtownego hamowania może np się zagotowac a co za tym idzie rozpr.ężac sie podczas wysokich temperatur ale ja bym raczej skupił sie na samoregulatorach czyli rozebrac cały zacisk wszystko dokładnie przeczyścic PROWADZENIE KLOCKóW i przesmarowac samoregulatory ewentualnie sam tłok zacisku wypchnąc ale nie do konca i też go lekko przesmarowac powinno pomóc :pub:

[ Dodano: Pią Mar 09, 2007 21:38 ]
tuleje w tylnej belce - trzy stówy poszły z robocizną...
WIEM COS O TYM ALE zrobiłem to sam



rasiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 17, 2007 01:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rasiak » pt mar 09, 2007 22:47

poprzednio miałem matiza zrobiłem taka jak mówisz no i pomogło tylko że tam była jedna śruba po odkręceniu której klocki można było wyjąc i wszystko było na wierzchu, próbowałem tam dzisiaj zajżeć ale z poaodu nagrzewania się, zapiekły mi się śruby od kół i nie mogłem ich odkręcić, jutro musze jechać do serwisu opon żeby mi to kluczem pneumatycznym odkręcili, najgożej jest z śrubą zabezpieczającą przed kradzieża, bo na niej już są spore luzy i zwykłym kluczem do kół to już nie dam rady - chyba pozostaje majzel i mlotek...


KowaR

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob mar 10, 2007 11:56

Najprawdopodobniej tłoczki się zapiekły i nie odbijają... Ale jeśli w obu kołach trą klocki w tym samym czasie to może być problem z hydrauliką która podaje cisnienie na tłoczki....


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 504 gości