dymi z bagnetu mk3 td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

dymi z bagnetu mk3 td

Post autor: michaltczew » pt mar 09, 2007 12:35

Witam. Panowie po odpaleniu auto pusci sobie dymka koloru ni to bialego ni niebieskiego wyciagnolem bagnet a tu sobie dymi i dmucha czuc spaliny.Jak przygazuje nie leci dym z bagnetu tylko z rury zas jak spadna obroty do 900 zaczyna leciec znowu z bagnetu. Wiem ze to nie dobry znak. Napiszcie mi co jest uszkodzone i jakie sa tego koszty. Oleju w plynie chlodniczym nie ma nie ubywa go ani nie przybiera. Przebieg 200 tys km olej niedawno wymieniany polsyntetyk. Czy mozna tak z tym jezdzic i jakie sa dalsze konsekwencje jezdzenia z ta usterka.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt mar 09, 2007 12:54

pierscienie. oleju nie bierze ani grama? olej nie ma zapachu ropy?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt mar 09, 2007 13:28

Pierwsze pytanie: Czy bierze olej?

Jak połyka olej to próba olejowa która da odpowiedz jak wyglądają pierścienie. t bym sugerował na poczatek.



greg

Post autor: greg » pt mar 09, 2007 14:44

a moze coś innego? bo sam się dzisiaj u kumpla nad tym zastanawiałem - w silniku 1Y jest po prawej stronie kolektora taki kominek - do przepchnięcia spalin do ponownego przepalenia (ekologia) i od kilku dni ten zaworek chyba coś szwankuje bo:
1. Głosniej buczy silnik
2. jak zdejmiesz wężyk od odmy który wchodzi do kolektora to z kolektora na wolnych obroatch i obrotach do ok2tys. lecą stamtad spaliny - powaga - zastanawiam się czy nie zaślepić tego zaworka....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 187 gości