Ustawienie rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebolm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 04, 2007 18:40
Lokalizacja: Bytom

Ustawienie rozrządu

Post autor: sebolm » pn mar 05, 2007 22:34

Witam.
Mam zamiar wymienic napinacz i pasek rozrządu w moim mk2 1.6 benzyna, silnik to EZ
Przyznam że jeszcze tego nie robiłem więc mam dwa pytania:
- czy jezeli silnik odpala normalnie, autko przyspiesza i ogólnie na oko jest ok mozna przyjąc ze rozrząd jest ustawiony prawidłowo? Chodzi o to ze chce wymienic pasek i napinacz bez przestawiania kół zębatych napędu rozrządu. Czy jest możliwe że na oko jest dobrze a rozrząd jest jednak przestawiony i np. bedzie wieksze spalanie czy obnizona moc?
- a jezeli jest mozliwa sytuacja jak w/w to w jaki sposób sprawdzic czy jest ustawiony prawidlowo i jak ewentualnie ustawic ( jakies znaczniki na kołach napędu itp)?

Jezeli ktos ustawiał rozrząd lub ma jakies pojęcie na ten temat prosilbym o radę bo chcialbym uniknąc sytuacji ze po wymianie paska przy próbie odpalenia coś się rozsypie.
Chodzi o to ze chce sie upewnic ze rozrząd jest prawidlowo ustawiony. Mam trasę a najszybszy mechanik moze mi to zrobic dopiero w przyszlym tygoniu.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pn mar 05, 2007 22:52

najlepiej to wez bialy korektor zanzacz sobie na starym pasku i kolach zebatych znaczki sciagnij pasek. Znaczki ze starego paska przenies na nowy pasek (liczac zeby) i zaloz nowy pasek. wtedy masz pewnosc ze jest tak samo jak stary pasek :) ze jest na pewno dobrze jezeli szybciej byl dobrze ustawiony :)



Obrazek

[ Dodano: Pon Mar 05, 2007 21:55 ]
aha ;) najlepiej to wykrec swiece, w obudowie skrzyni masz otwor wyciagnij zaslepke, auto wrzuc na luz, krec za kola pasowe tak zeby w otworze w skrzyni pokazalo sie 0 (zero) i wtedy reszta znakow powinna sie zgadzac na kolach zebatych ;)
na tym zdjeciu masz pokazane w ktora strone naciagac napinacz

Obrazek



sebolm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 04, 2007 18:40
Lokalizacja: Bytom

Post autor: sebolm » pn mar 05, 2007 23:12

Super dzięki o to mi chodziło, a jeżeli w otworze w skrzyni ustawie zero, a jeden ze znaczników będzie w innej pozycji niz na rys. 1 to czy mogę poprostu ręcznnie przestawic koło w odpowiednią pozycję? i jeszcze jedno jak sprawdzic czy pasek jest prawidłowo napięty?



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » wt mar 06, 2007 11:13

sebolm, jezeli teraz auto dobrze chodzi to zostaw tak jak jest!! a pasek sprawdzasz tak jak jest na tych rysunkach zaznaczone przekrecic go ;)



sebolm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 04, 2007 18:40
Lokalizacja: Bytom

Post autor: sebolm » wt mar 06, 2007 21:41

Witam ponownie. Mam maly problem przy zdejmowaniu starego paska jedno koło na rys. 1 AUX samoczynnie przeskoczyło, więc tak jak w opisie ustawiłem koła według znaczników założylem nowy pasek i napinacz wyregulowalem naciąg. Jednak rozrusznik ma problem obrócic zakręcic silnikiem. fakt jest taki ze akumulator co prawda jest zarżnięty i teraz się ładuje ale i tak dziwnie sie jakos zachowuje ten silnik. podczas obracaniakolem pasowym czuc jak raz idzie lekko raz cięzko ale chyba to normalne bo gdy ciezko to slychac spod dekla syczenie wiec chyba sprezanie. wiec niewiem czy cos zepsulem ale wszystkie znaczniki zgrywaja mi sie jak na rysunkach. nie slychac zadnych uderzen w klawiaturze wiec niewiem co jest. Co ewentualnie moge jeszcze sprawdzic i na co zwrocic uwage. Czy jest mozliwe ze w ewentualnej pomylce o jeden ząb cos sie posypało?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 06, 2007 21:50

sebolm pisze:Czy jest mozliwe ze w ewentualnej pomylce o jeden ząb cos sie posypało
o jeden to nie. Mogłeś mieć wcześniej tak że źle było ustawione koło wałka pośredniego (to AUX) to dość częsty błąd. Wałek pośredni napędza aparat zapłonowy, więc taka pomyłka może być potem skorygowana odpowiednim obróceniem tego aparatu. A teraz przy ustawieniu prawidłowym może być rozjechane ustawienie zapłonu. Te opory przy kręceniu sa normalne. Ale jeśli po załadowaniu aku będą kłopoty z zapaleniem lub obrotami to weź pod uwagę co napisałem bo być może będzie trzeba zapłon ustawiać na nowo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sebolm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 04, 2007 18:40
Lokalizacja: Bytom

Post autor: sebolm » wt mar 06, 2007 22:09

jeszcze pytanie odnosnie kola zebatego napedu rozrzadu. przegladalem rozne posty i na niektorych rys jest ze znacznik na wewnetrznej stronie kola ma byc rowno z pokrywa glowicy na innych ze od przodu znacznik ma byc pionowo w gore. Jak z tym jest mam 1.6 EZ ktora wersja dotyczy mojego silnika. Czy moglbym prosic jakis dokladny opis lub rys jak to jest w moim silniku bo opisy ustawienia sa troche niedokladne, a rozrzad to raczej precyzyjne ustrojstwo. i jak ewentualnie ustawic ten zaplon do aktualnego ust rozrzadu? Prosze o porady bo mam wielka obawe ze cos popsuje jak juz nie popsulem.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt mar 06, 2007 22:14

w Twoim jest nabity pynkt , i ma sie pokrywać z górną płaszczyzną głowicy , czyli ustaw go na zagięciu pokrywy zaworów , to będzie tak jakbyś ustawił na płaszczyznie głowicy



sebolm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 04, 2007 18:40
Lokalizacja: Bytom

Post autor: sebolm » wt mar 06, 2007 22:23

No to tak jak mam teraz ustawione. Podlacze jutro aku i zobaczymy co bedzie sie dzialo narazie bardzo dziekuje za pomoc jak cos bede wiedzial to sie odezwe.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » wt mar 06, 2007 23:46

sebolm, jak sie przestawilo to kolo to masz teraz przestawiony zapolon ;) bo to kolo zebate od walka ktory napedza aparat zaplonowy. czyli auto moze ciezej odpalac ;) odpal auto i pojedz do jakiegos warsztatu i Tobie ustawia zaplon ;)


zaplon mozesz samemu troche skorygowac ale lepiej do warsztatu zajedz i na lampe stroboskopowa ustawia Tobie zaplonik ;)

ustaw na naciecie na kole zamachowym tak zeby strzalka, ktora jest w obudowie skrzyni byla idealnie na to naciecie. sciagnij kopulke, palec rozdzielacza, i sciagnij taki plastik (moze go nie byc;)) na obudowie aparatu bedzie male naciecie. Palec rozdzielacza powienien pokazywac na to naciecie. jezeli nie pokazuje to poluznij nakretke od lapy ktora trzyma aparat i przekrec aparat tak zeby palec pokazywal na naciecie ;)

to tak mozesz zrobic przed odpaleniem ;) i pozniej jechac na ustawienie na lampe ;) :bigok:



sebolm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 04, 2007 18:40
Lokalizacja: Bytom

Post autor: sebolm » czw mar 08, 2007 23:08

Witam. Było tak jak napisał SGary tzn po ustawieniu całego rozrządu zgodnie z punktami zdjąłem kopułkę z aparatu i okazało się że palec rozdzielacza jest w pozycji międzi pierwszą a drugą świecą. Przestawiłem aparat i autko odpaliło od pierwszego razu. troche się dusi przy dodaniu gazu ale pojadę ustawic zapłon na lampę i powinno byc ok. Dziękuję wszystkim którzy zaoferowali swoją pomoc. Takie forum to jest super sprawa.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pt mar 09, 2007 12:33

sebolm, :bigok: sie wie ;) tylko teraz koniecznie pojedz na lampe ;)
kliknij pomogl :bajer:



k0nradoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 03, 2008 22:21
Lokalizacja: Kraków, Polska

Post autor: k0nradoo » pn mar 03, 2008 22:35

czesc
Mam co prawda ibize ale lata na silniku z golfa 1.8 (ABS) czy mam sie sugerowac tym przy ustawianiu swojego rozrzadu ? czy jest jakis inny sposob ?
I czy znaki sa w tych samych miejscach
Ostatnio zmieniony pn mar 03, 2008 22:40 przez k0nradoo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » wt mar 04, 2008 18:03

k0nradoo, masz tak samo znaki :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 296 gości