Wymiana progow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Masa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wymiana progow

Post autor: Masa » czw mar 08, 2007 15:09

Czy ktos juz wymienial progi w swoim Mk3 ? Duzo z tym roboty ? Widac ze element byl wymieniany czy wyglada jak seria ? Drogo to moze kosztowac ? Mam ostro pogiete te blachy ktore powinny trzymac bude na podnosniku i mala dziurke w jednym z progow. Zastanawiam sie nad wymiana ale nie wiem czy jest sens. Jak bym sie zdecydowal to czy te progi z Allegro sie wogole nadaja ?



Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: bieniek1984 » czw mar 08, 2007 16:11

blacha to blacha wazne ze jak bedziesz zmienial to zeby dobrze zakonserwowac a wymiana zawsze sie oplaca :) bo jak nie zmienisz to pozniej bedzie Ci ciezko podnosci samochod lewarkiem (chyba ze pod wachacz)

[ Dodano: 08 Mar 2007 15:13 ]
*wahacz

[ Dodano: 08 Mar 2007 15:15 ]
*wahacz



skowi17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: skowi17 » czw mar 08, 2007 17:37

Ja mam Golfa w wersji GT i też miałem pogięte progi od zjeżdżania z krawężników. Wymieniłem je na te z Allegro po55 zł za sztukę .Są wykonane z cieniutkiej blachy więc nie polecam podnoszenia samochodu za progi. Koszt naprawy 200 zł za próg. Po naprawie niema śladu.



conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

Post autor: conradozz » czw mar 08, 2007 18:37

Progi kupisz na allegro za ok 50-60 złociszy. za wymianę, konserwację, malowanie zawołał 180zł, do tego będziesz potrzebował z 200ml farby (może nawet mniej- moja meksykańska czerwień kosztuje 190zł/ litr; jak inne nie wiem). Zeszlifować spaw, troszkę szpachli i nie widac ni chu chu, że coś było kombinowane- oczywiście zalezy to też od kompetencji osoby, której to zostawiasz do zrobienia-jak się nie zna- bardzo prawdopodobne, że Ci to skopie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 08, 2007 19:44

Ja płaciułem ostatnio w jakiejś budzie 150 za wymianę progu z malowaniem, w tym 100 zeta robocizna. Zwróć uwag na sposób malowania żeby było jak w oryginale, lakier od góry stopniowo przechodzi na konserwację, czyli od góry sam lakier, a bliżej dołu lakier na baranku czy coś w tym stylu. Żeby obie strony były jednakowe. Nie opłaca się kupować progu na Allegro, bo blacharze mają zniżki i niech sami części załatwiają


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Masa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Masa » czw mar 08, 2007 23:15

Wiec twierdzicie ze te progi z Allegro sa do bani i nie warto ich brac ? Blacha za cienka ? A skad wziac progi o jakiejs normalnej grubosci blachy ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości