Problem z zamkiem w klapie bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Problem z zamkiem w klapie bagażnika

Post autor: Arti51 » pn mar 05, 2007 21:36

Witam.
Przeczytałem rożne posty na temat centralnego zamka w MK4 lecz , nie trafiłem na problem z którym sie spotkałem w moim aucie . (może nie dokładnie szukałem )
Od nie dawna zauważyłem że nie zawsze zamyka mi się klapa bagażnika za pierwszym razem . Musiałem kilka razy ją domykać żeby "zaskoczyła". Jako że było to bardzo denerwujące postanowiłem sprawdzić co się zepsuło. Po zdjęciu osłony okazało sie że nie zawsze odbija siłownik który popycha mechanizm otwierania klapy i jeżeli on nie wróci na swoje miejsce to wtedy nie da sie zamknąć klapy.
Po zmierzeniu napięcia na siłowniku okazało sie że najczęściej jest tam napięcie 12 V przez ok 2 sek po naciśnięciu przycisku otwierania klapy , ale czasem to napięcie zostaje i wtedy też nie wraca siłownik . Napięcie znika po ponownym naciśnięciu przycisku otwierania klapy bagażnika . Nie podłączałem jeszcze auta do kompa , ale mam pytanie czy da sie coś zrobić doraźnie np. odłączyć akumulator lub coś innego wykombinować .
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Artur
Ostatnio zmieniony pn mar 05, 2007 22:30 przez Arti51, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » pn mar 05, 2007 22:10

Ja już ten siłownik wymieniałem.Jak chcesz go odłączyć to wyjmij z niego wtyczkę.otwierał bagażnik będziesz wtedy kluczykiem.Jak chcesz go sprawdzić podłączgo pod 12V w jedną stronę potrzebuje napiecia
To jest coś takiego tylko szukaj wg numeru
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » pn mar 05, 2007 22:16

To jest dokładnie coś takiego jak na zdjęciu . Tylko że ten siłownik wygląda na dobry ponieważ napięcie przychodzące na niego raz jest przez ok 2 sekundy i wtedy zachowuje sie OK , a innym razem jest cały czas i wtedy siłownik trzyma cały czas . Mierzyłem napięcia przy podłączonym i odłączonym siłowniku



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » pn mar 05, 2007 22:22

może włącznik krańcowy trzyma ,który jest w klawiszu otwierania
Od środka się go demontuje ,jest na dwóch śrubach.Tam jest wina że raz dłużej trzyma bo klawisz nie odbija

spróbuj jak zamkniesz klapę to cofnij klawisz cienkim narzędziem



Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » pn mar 05, 2007 22:34

Sprawdzę to jutro dokładnie . Z tego co widziałem to jest tam kostka którą odłączam przycisk otwierania klapy. Spróbuję ją rozpiąć i zobaczę jak reaguje , ale jest jeden problem . Napięcie znika po ponownym naciśnięciu przycisku otwierania klapy bagażnika. Więc wygląda na to że krańcówka nie jest zwarta .



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » pn mar 05, 2007 22:37

napewno tam leży przyczyna bo rozwiązane jest tam bardzo h......wo


[img]http://images21.fotosik.pl/165/efbfbb2cd9e2731c.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » pn mar 05, 2007 22:44

A da się ten wyłącznik jakoś przeczyścić , czy trzeba kupić nowy ?



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » pn mar 05, 2007 22:51

nic nie trzeba kupic-rozbierzesz to zobaczysz ile tam gnoju-trzeba go przesmarować


[img]http://images21.fotosik.pl/165/efbfbb2cd9e2731c.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » wt mar 06, 2007 21:01

Znalazłem przyczynę . Powodem usterki była przerwa w obwodzie wyłącznika oświetlenia bagażnika . W zamku jest zamontowany mikrowyłacznik który po otwarciu bagażnika jest zwierany i zamyka obwód dla oświetlenia bagażnika. Wyłącznik ten po zwarciu obwodu powoduje także to że zanika napięcie na siłowniku do otwierania klapy. Ja miałem przerwę na gnieździe wyłącznika ( kostka która jest podłączana do wyłącznika ) .Jeden ze styków tak skorodował że właściwie go nie było. Po naprawie wyłacznika problem zniknął.
Dzięki za podpowiedzi .
Pozdrawiam Artur



Rotax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 08, 2008 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Rotax » wt sty 15, 2008 09:55

Witam wszystkich. to mój pierwszy post na forum. Podpinam sie pod ten watek, ponieważ nie mogę sobie poradzić ze zdjęciem wewnętrznej osłony klapy bagażnika w moim IV variancie. Zgodnie ze wszystkimi sugestiami odkręciłem śrubki, następnie przez podważanie, szarpanie, ciągnięcie z duża i małą siłą usiłuję oddzielić osłonę od klapy bagażnika. Nie da rady. Zapoznałem się już chyba z wszelką dokumentacją dostępną na forum i nic. Opisy dostępne tutaj dotyczą hatchbacków, być może w variancie jest jakiś dodatkowy kruczek? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » wt sty 15, 2008 10:44

pierwszy raz jest zawsze troche trudniej :P
zdejmiesz oslone kilka razy i zapinki sie poluzuja.
w moim garbim pomagalem sobie raczka od szczotki ktora wprowadzalem w poblize zatrzaskow i podwazajac oddzielalem plastyk.
bez tego "narzedzia" zadne silowanie sie nie pomagalo a plastyk niepokojaco trzeszczal :(


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 414 gości