Chlapie spod korka w TDI - coś poważnego ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Chlapie spod korka w TDI - coś poważnego ??

Post autor: Razal » pt kwie 01, 2005 07:19

Dzisiaj odkręcałem korek wlewu oleju, silnik pracował na wolnych obrotach 1,9 TDI (1Z), i co zauważyłem - jak się przyłoży dłoń do nad wlewem oleju to po chwili cała dłoń jest skropiona oleum mimo że jest osłona nad wałkiem, autko generalnie spisuje się świetnie, nie łyka oleju, spod korka też się nie dymi, chlapanko to coś poważnego czy to raczej normalka ??


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Chlapie spod korka w TDI - coś poważnego ??

Post autor: Gitner » pt kwie 01, 2005 09:38

Razal pisze:Dzisiaj odkręcałem korek wlewu oleju, silnik pracował na wolnych obrotach 1,9 TDI (1Z), i co zauważyłem - jak się przyłoży dłoń do nad wlewem oleju to po chwili cała dłoń jest skropiona oleum mimo że jest osłona nad wałkiem, autko generalnie spisuje się świetnie, nie łyka oleju, spod korka też się nie dymi, chlapanko to coś poważnego czy to raczej normalka ??
U mnie nie chlapie i nie powinien..

Pozdro
Gitner



Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kossof » pt kwie 01, 2005 11:41

Hej Panowie chlapie bo musi. Kiedyś i mnie nurtował ten problem. Ale znajomy taksówkarz kupił nówkę Skodę Superb 1.9 tdi i u niego na rozgrzanym motorze wali jak sie masz. Aż korek podrywa he he w innych tdi również tak jest, bo sprawdzałem. Tak ma być. Ponoć smarowanie klawiatury jest wspomagane ciśnieniem ze skrzyni korbowej.
W starych dieslach było inaczej.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Kossof masz rację - potwierdzasz opinię jednego z fachowców

Post autor: Razal » pt kwie 01, 2005 11:50

którego ostatnio odwiedziłem, jak oliwy nie pali i nie dymi z wlewu oleju to jest OK i nie ma czego szukać - koniec i kropka, ale jestem już teraz spokojny :) , rzeczywiście ponoć w starszych Dieslach było inaczej. POZDRAWIAM.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości