Zgasły tylne światła!!! Bezpieczniki i żarówki ok.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 17, 2006 23:49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Zgasły tylne światła!!! Bezpieczniki i żarówki ok.

Post autor: tomek12 » pt mar 02, 2007 22:56

Przestały świecić tylne światła pozycyjne, ku mojemu zdziwieniu zarówno żarówki jaki bezpieczniki okazały się dobre. Poza tym reszta oświetlenia tylnego działa bez zarzutu. Może ktoś z was miał tego typu kłopot w golfie 4. Proszę o pomoc.



greg

Post autor: greg » sob mar 03, 2007 00:16

jest możliwość że zaśniedziały styki we włączniku (wiem bo go rozbierałem- jak nie działały halogeny do przodu). Najprostsze wyjście to podjedź do jakiegoś z forum co ma mk4 i na minutę przerzucić włącznik - przekładanie jest proste - więc czynność potrwa faktycznie 1 minutę. Jesli światła z tyłu się pojawią - trzeb arozebrac włącznik i przeczyścić styk



tomek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 17, 2006 23:49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: tomek12 » sob mar 03, 2007 10:18

Sprawdzę to jeszcze dziękuję.



greg

Post autor: greg » sob mar 03, 2007 13:33

jak nie będziesz wiedział jak - to daj znać - mam w domu włacznik to go rozbiorę i pokażę fotki



kirsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 22, 2007 09:55
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Post autor: kirsz » śr mar 14, 2007 21:34

Hej. Czytam to forum i czytam, widz e ze sie orientujesz jak zdemontowac włącznik świateł w Mk4?? Przygasa mi podświetlenie zegarów i myślę ze to na włączniku. greg,



greg

Post autor: greg » śr mar 14, 2007 23:46

kirsz, to jak - mam instrukcję z fotkami zrobić?
najpierw musisz go wyjać czyli wcisnać pokrętło, lekko przekręcić wciśniete w prawo i pociągnąć całość do siebie.
wyciągnięty zabierasz do domu i zaczynamy: - podważamy 4 zapinki Obrazek i delikatnie zaczynamy rozsuwać przełącznik Obrazek aż nam się rozsunie - wtedy kręcąc delikatnie częściami i obracajac wokół osi wyciągamy bolec środkowy Obrazek a potem odkłądamy niepotrzebną nam w tej chwili część z przełacznikiem - interesuje nas ta dolna część z pinami
bierzemy tą część i podważamy nakła dkę z diodami - schodzi lekko Obrazek podważamy 4 wąsy i wsuwajac tam drugi śrubokręcik rozsuwamy wewnętrzną część na zewnątrz ObrazekObrazek aż wyjmiemy całkowicie Obrazek teraz możesz czyscić styki blaszek - skądanie jest banalnie proste - elementy pasują tylko w jednej pozycji wiiec nie ma problema



kirsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 22, 2007 09:55
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Post autor: kirsz » sob mar 17, 2007 00:09

Hej dzieki brachu. Good Work. Pozdro



greg

Post autor: greg » sob mar 17, 2007 00:14

kirsz, nie ma sprawy :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości