Szyberdach, peknieta prowadnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Szyberdach, peknieta prowadnica

Post autor: enjoy_xx » śr lut 28, 2007 16:24

Witam, moj problem oczywiscie z lewa strona w Mk3 jest nastepujacy. Zaznaczony na zdjeciu zielona elipsą mechanizm przy uchylaniu szybra przesuwa sie do przodu i szyber uchyla sie jak trzeba, ale problem pojawia sie gdy chcem go zamknac. Zprawej strony mechanizm po nacisnieciu przycisku powraca i domyka praw czesc a lewy stoi w miejscu i lew czes szybra jest nadal uchylona. To samo gdy probuje imbusem. Otwiera sie bez problemu ale nie chce wrocic musze go recznie popychac palcem albo srubokretem. Odrdzewianie, smarowanie nic nie dalo.
Juz nie wspominam o calkowitym otwarciu szybra, wystarczy mi zebym mogl go uchylac.
Powie ktos co trzeba zrobic zeby bylo ok?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr mar 07, 2007 17:14 przez enjoy_xx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » śr lut 28, 2007 16:29

pęknięta prowadnica. Do produ ciągnie ale cofnąć sie nie da.
jak naprawić:
http://vw2.info/vwforum/szyberpassatgolf.html

[ Dodano: 28 Lut 2007 15:31 ]
Miałem to samo. Jak zrobisz według porady to bedziesz mógł uchylać i odsuwać w obie strony.



enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » śr lut 28, 2007 16:44

Masz moze jakiegos linka jak ta prowadnica wyglada. Bo tyle sie naczytalem postow ale i tak nie wiem ktory to element szyberdachu.
Ech a myslalem ze obejdzie sie bez zdejmowania podsufitki



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » śr lut 28, 2007 16:57

Obrazek
Tak to wygląda. Pękła ci tam gdzie strzłka pokazuje. Część po prawej od strzłki jest przymocowana do linki, więc jak chcesz uchylic szyber di góry to ta część pcha resztę prowadnicy, ale jak chcesz zamknąć to juz nie pociągnie bo jest pęknięta.
A tu masz link do ogłoszenia, z którego wziąłem zdjęcie:
http://www.ojej.pl/slaskie/Katowice/Mot ... 98429.html

[ Dodano: 28 Lut 2007 16:01 ]
spytaj się o cenę może nie bedzie dużo chciał, ale na allegro czasem tez się ta część pojawie i kosztuje 250 zl. Ale ja na twoim miejscu naprawiłbym według porady i bedziesz miał spokój na wieki.



enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » śr lut 28, 2007 17:28

Troche zmylila mnie ta prowadnica bo jest czarna, ale juz wiem dokladnie w czym tkwi problem, postaram sie dostrzec czy ten element faktycznie odlecial od reszty prowadnicy. Mas zu mnie pomogl :)

[ Dodano: 28 Lut 2007 16:41 ]
A jeszcze jedno. Rozumiem ze skoro chociaz w jedna strone uszkodzona prowadnica sie przesuwa to linki sa sprawne??



Awatar użytkownika
ROBERTO83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt lis 10, 2006 00:19
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: ROBERTO83 » śr lut 28, 2007 19:18

u mnie jest takie samo uszkodzenie i zakupiłem całe linki czy to wystarczy oczywiście sa przy nich uchwyty wydaje mi sie ze takie jak na zdjeciu



Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Post autor: Daros_P » śr lut 28, 2007 19:48

Siema chłopaki , a nie wiecie może czy ta prowadnice mozna jakoś zespawać lub zastapić czyms innym . Orginalna częśc jest troche kosztowna. nie zależy mi juz na tym aby cały szyber się chował ale przynajmniej uchylał. Dzięki za info



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » czw mar 01, 2007 11:08

Daros_P pisze:zespawać lub zastapić czyms
Zespawać raczej trudno naprawić zaden problem, wystarczy przeczytać nój pierwszy post w tym temacie i zajrzec do porady:
http://vw2.info/vwforum/szyberpassatgolf.html

[ Dodano: 01 Mar 2007 10:11 ]
ROBERTO83 pisze:u mnie jest takie samo uszkodzenie i zakupiłem całe linki czy to wystarczy oczywiście sa przy nich uchwyty wydaje mi sie ze takie jak na zdjeciu
jesli to jest faktycznie ta usterka to wymiana linek razem z prowadnicami usunie problem. Musisz tylko być bardzo ostrożny przy wyciąganiu a zwłaszcza przy wkładaniu trzpieni w oczka prowadnicy. Nic na siłe tylko delikatnie i z wyczuciem.



mamrot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 17, 2007 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mamrot » czw mar 01, 2007 16:53

Witam ja tez mam problem z prowadnicą ale nie bardzo rozumiem ten rysunek przy tej instrukcji. Czy może ma ktoś jakąś fotke jak to wygląda zrobione? bardzo by pomogła


bez jajków

mikro18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 22, 2007 14:59
Lokalizacja: Słońsk
Kontakt:

Post autor: mikro18 » czw mar 01, 2007 17:00

Ja mam ten sam problem penkła mi prowadnica od strony kierowcy. Niewiecie gdzie moge taką dostać na allegro jej niema jak również na szrocie



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » pt mar 02, 2007 10:31

mamrot pisze:Witam ja tez mam problem z prowadnicą ale nie bardzo rozumiem ten rysunek przy tej instrukcji. Czy może ma ktoś jakąś fotke jak to wygląda zrobione? bardzo by pomogła
No właśnie ja tez nie kumam (kiepsko u mnie ze zmysłem technicznym) a chciałbym z kumplem złotą raczką troche pomyśleć nad szyberem Jakby ktoś miał zdjęcie to było by super


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » pt mar 02, 2007 14:10

Nie mam zdjęcia ale spróbuję wam to wytłumaczyć.
Po pierwsze linka od prowadnicy jest zbudowana w ten sposób, że wewnątrz jest zwykła stalowa linka, a naokoło niej jest owinięty drut stalowy. Ten stalowy drut wygląda jak sprężyna i jest potrzebny do tego żeby koło zębate silniczka mogło zaczepić o kolejne zwoje i w ten sposób przesuwać całą linkę. Linka porusza się w okrągłym kanaliku ze szczeliną przez którą idzie połączenie z prowadnicą która porusza się w swojej rynience.
Jesli teraz spojrzycie na zdjęcie z początku tematu to zobaczycie, że po ułamaniu się, ten kawałek który jest po prawej od strzałki i jest przymocowany do linki, jest w stanie popychać prowadnicę w kierunku przodu samochodu (w lewo na zdjęciu). Dla scisłości dodam, że linka od miejsca mocowania idzie w lewo na zdjęciu.
Cały trik polega na tym, zeby zamontować na lince z drugiego konca prowadnicy coś co będzie ją popychać gdy linka będzie się poruszać w stronę tyłu samochodu. I teraz trzeba wyciąć kawałek tego spiralnego drutu, ale tak, żeby linka wewnątrz pozostała nienaruszona.
W miejscu gdzie wycieliśmy drut zawijamy blaszkę wokół linki i wypuszczamy blaszkę przez szczelinę w kanaliku Ta część blaszki, która będzie wystawać w kanalika, będzie popychać prowadnicę.
Na koniec powiem wam, że rysunek z porady należy wydrukować, gdyż wtedy ma on odpowiednią jakość.



mamrot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 17, 2007 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mamrot » wt mar 06, 2007 13:14

żeczywiście jak to się zobaczy to łatwiej zrozumieć, jeszcze tego nie zrobilem ale wiem oco chodzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


bez jajków

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt mar 06, 2007 13:28

mamrot swietne zdjęcie. Wszystko ładnie widać. Blaszkę mocujesz własnie tam gdzie zaznaczyłeś. Tylko trzeba to zrobić tak, żeby nie było luzów. Wszystko musi być ładnie spasowane



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 313 gości