duże spalanie nz-ta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

duże spalanie nz-ta

Post autor: focc » śr lut 28, 2007 09:11

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z golfikiem. Najpierw rozleciała się chłodnica- wymieniona, ale teraz wskazówka temperatury zatrzymuje sie na 3/4 skali i tak się trzyma. Myślałem, że to termostat padł - wymieniony . Nie pomogło, ale nagrzwa się dosyć szybko ok 10 min i temperatura już się trzyma. To jeszcze nie koniec- okazało się, że odma dziurawa jak sito- przewody gumowe wymienione na nowe, nowy trójnik wszystko szczelne i drożne. I tu mój problem- zaczął bardzo dużo palić :grrr: :grrr: . do tej pory palił ok. 7-8/100 a teraz 12 do 15. Na pierwszy rzut oka wygląda tak jakby była za bogata mieszanka- świece zapłonowe czarne, mocna okopcone, bardzo dużo dymu. Co mogło się stać po tych wszystkich zabiegach? Z góry dzięki za odpowiedzi.


PS. nie mam gazu MK2 silnik NZ 1,3 1990



kajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw cze 15, 2006 11:20
Lokalizacja: opole

Post autor: kajtek » śr lut 28, 2007 09:29

witam mysle ze okopcone swiece to raczej wina zle ustawionego zaplonu,a zbyt durze spalanie to wina zle wyregolowanego gaznika.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr lut 28, 2007 10:51

okopcone swiece wskazuja na zbyt bogata mieszanke - sklad mieszanki w wielopunktowym wtrysku ustala komputer na podstawie czujnika temperatury - warto go sprawdzic - jest na wyjsciu przewodow chlodzenia z glowicy - mierzy sie opór na zimno powininen mieć jakieś 2-3kOhm, na ciepło 200-300 Ohm...


TDPower

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » śr lut 28, 2007 11:06

kolega wyżej ma rację, powodem może być też padnięta lub nie podłączona sonda lambda



focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

Post autor: focc » śr lut 28, 2007 11:44

padnięta lub nie podłączona sonda lambda

Wiesz jak sprawdzić sonde lambda :bajer:



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » śr lut 28, 2007 13:29

Wiesz jak sprawdzić sonde lambda
kurcze-nie wiem, ale sprawdż najpierw co sie stanie kiedy ja odepniesz, zakałdam że jeśli masz problemy ze składem mieszanki (okopcone swiece) to pewnie obroty silnika też świrują, sprawdż czy jak odepniesz sonde to zmieni sie prazca silnika-jeśli sie nic nie zmieni to penie sonda kaputt, przypuszczam ze sonde tez można sprawdzić jakimś miernikiem-ale nie znam sie na tym



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » śr lut 28, 2007 15:12

podpinam sie pod temat :) tez mam takie problemy ze ciu duzo pali i wariuja obroty, a jaka powinienem kupic sonde na ile kabli aby bylo wszystko tak jak trzeba ?



focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

Post autor: focc » śr lut 28, 2007 16:19

Odpinałem sonde i faktycznie nic się nie dzieje silnik jak chodził tak chodzi a u mnie sonda ma 3 kabelki dwa białe i brązowy- chyba do masy. Wymienie sonde i dam znać czy to coś dało. :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » śr lut 28, 2007 16:45

w ktorym miejscu jest wtyczka sondy bo niepamietam



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw mar 01, 2007 00:32

łyssy pisze:
Wiesz jak sprawdzić sonde lambda
kurcze-nie wiem, ale sprawdż najpierw co sie stanie kiedy ja odepniesz, zakałdam że jeśli masz problemy ze składem mieszanki (okopcone swiece) to pewnie obroty silnika też świrują, sprawdż czy jak odepniesz sonde to zmieni sie prazca silnika-jeśli sie nic nie zmieni to penie sonda kaputt, przypuszczam ze sonde tez można sprawdzić jakimś miernikiem-ale nie znam sie na tym
Do pełnego sprawdzenia sondy w NZ potrzebny jest woltomierz i miernik zawartosci CO.
Na początek zanim pobiegniecie do sklepów kupowac nowe sondy ;) to sprawdzcie czy wogóle macie na nich zasilanie - minimum 8 V - kabelki brązowo biały i żółty, zielonym idzie sygnał - było już parę razy pisane jak to sprawdzic czy ten sygnał jest w miarę OK
A no i czy macie już sprawdzone czujniki temperatury ?


TDPower

focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

Post autor: focc » czw mar 01, 2007 16:31

Sonda sprawdzona- żyje nawet całkien nieźle, analiza spalin w normie, ale niebieski czójnik temp przekłamywał mimo że działał. Został wymieniony. Pojeżdze troche i zobacze jak ztym spalaniem. Mechanik stwierdził , że ddawał info do sterownika że silnik ma cały czas 30 stopni co przekłada się na dawkę paliwa większą o ok 34-40%. Pozdrawiam. :pub: :pub:



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw mar 01, 2007 23:01

No i GIT :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » pt mar 23, 2007 18:12

focc, i jakie spalanie masz teraz mniejsze ??



focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

Post autor: focc » ndz mar 25, 2007 15:13

Witam. Po tych wszystkich zabiegach jakie były opisane wyżej zostały jeszcze wymienione świeczki zapłonowe na trzyelekrodowe boscha nowe kable wn i kopółka z palcem. Wlałem 45 l benzenu i przejechałem na tym 514 km do zdechnięcia silnika z braku paliwa. Tak sobie myśle, że wynik 8,9/100 to wcale nie taka rewelacja tym bardziej, że moje jeżdżenie to głównie dojazd do pracy ok 30 km. Mechanicy w moim mieście nawet nie chcą za bardzo gadać na temat nz-ki bo podobno TEN TYP TAK MA. Na tym chyba zakończymy temat. Bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam. :partyman: :pub: :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości