[mk3]Problem z plusem po stacyjce

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
PhytonST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:29
Lokalizacja: StrzyżoVWice
Kontakt:

[mk3]Problem z plusem po stacyjce

Post autor: PhytonST » wt lut 27, 2007 22:19

Witam, mój problem polega na tym że gdy podepne tylko orginalne kostki iso do radia to włącza sie ono ale tylko jak stacyjka jest na wpół przekrecona, potem i przed tem nie działa, na szczeście znalazłem jakiś dodatkowy pociągnięty plus i tylko przepiołem kabelki, lecz wolałbym żeby dało się coś zrobić żeby to poszło z tych kostek iso bo mam z tyłu jeszcze kable od zmieniarki i sygnałówki ze wzmacniacza i radio nie chce się dosunąc do końca, co ciekawe kolega kupił sobie takeigo golfika jak mój, ten sam rok i ma tylko kostki iso, podpioł radio i było to samo, działało tylko na wpół przekreconej stacyjce, jego radio to jakieś jvc. Pomóżcie :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lut 27, 2007 23:27

pociagnij osobny plus z aku daj na tym kabelku bezpiecznik i podepnij pod kostke iso ten kabel.bedzie wtedy gralo bez przekrecania stacyjki.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » wt lut 27, 2007 23:30

PhytonST pisze:Witam, mój problem polega na tym że gdy podepne tylko orginalne kostki iso do radia to włącza sie ono ale tylko jak stacyjka jest na wpół przekrecona, potem i przed tem nie działa, na szczeście znalazłem jakiś dodatkowy pociągnięty plus i tylko przepiołem kabelki, lecz wolałbym żeby dało się coś zrobić żeby to poszło z tych kostek iso bo mam z tyłu jeszcze kable od zmieniarki i sygnałówki ze wzmacniacza i radio nie chce się dosunąc do końca, co ciekawe kolega kupił sobie takeigo golfika jak mój, ten sam rok i ma tylko kostki iso, podpioł radio i było to samo, działało tylko na wpół przekreconej stacyjce, jego radio to jakieś jvc. Pomóżcie
Bo tak jak masz było zrobione fabrycznie.... Jeżeli chcesz mieć radio nawet bez kluczyka musisz odpiąć kabel z plusem po stacyjce i dać stały plus ja tak mam i jest ok ;) Mam wszystko spięte w ISO



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 28, 2007 00:29

PhytonST, Poprostu masz nowszystyp bebenka stacyjki (ja z reszta tez). Byl on od roku modelowego 96'. W starszych wystarczylo wlozyc klucz i radio sie wlaczalo. W tych nowszych trzeba przekrecic na pierwsza pozycje, wtedy bebenek chowa wciskajac ta okragla blaszke i zalaczala sie radio. Jak juz sie zalaczy, to stacyjke mozna cofnac...
Jak dla mnie ten nowszy typ jest lepszy, bo nie zawsze wkladajac klucz chce sie slychac od razu radia.

Widac Twoj kumpel tez ma Golfa po sierpniu 95'. Marka radia nie ma tu akurat zadnego znaczenia.



Awatar użytkownika
PhytonST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:29
Lokalizacja: StrzyżoVWice
Kontakt:

Post autor: PhytonST » śr lut 28, 2007 01:36

no dobra ale u mnei to radio gaśnie jak przekręce stacyjke na zapłon, kabel mam pociągnięty, tylko myślałem że da się coś w tej kostce iso zmienic żeby nie było z tyłu takiej pajęczyny



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 28, 2007 12:12

PhytonST pisze:no dobra ale u mnei to radio gaśnie jak przekręce stacyjke na zapłon
Znaczy ze masz walnieta kostke stacyjki (wlacznik zaplonu). Jak nie chcesz tego wymieniac i zrobic tak zeby radio gralo na stale, zrob tak jak koledzy wyzej pisza.
Bedziesz wtedy sam musial wlaczac i wylaczac radio, ale za tto bedzie gralo bez klucza. Sa dobre i zle strony tych dwoch wariantow. Wybor nalezy do Ciebie.
PhytonST pisze:myślałem że da się coś w tej kostce iso zmienic żeby nie było z tyłu takiej pajęczyny
Da sie. W kostce z auta staly plus to pin nr 4 - czerwono-bialy, plus stacyjki to nr 7 - czerwono-brazowy. Musisz wypiac z kostki pin nr 7 i zaizolowac go, a w jego miejce podpiac kabelek zmostkowany z pinem nr 4. Wtedy oba zasilania beda pod stalym plusem.



Awatar użytkownika
glejziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 15:21
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: glejziu » śr maja 16, 2007 21:09

u mnie to samo z tym że wystarczy włożyć kluczyk do stacji i gra,,,, podobno wystarczy spiąć ze sobą czerwony z żółtym kablem- czy tak bedzie grało ??

[ Dodano: 16 Maj 2007 21:11 ]
i wytłumaczcie jaki plus (który to kabel ) wytłumaczcie na chłopski rozumek .. :D



ATMCD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 03, 2006 23:59
Lokalizacja: Cz-Dz
Kontakt:

Post autor: ATMCD » wt maja 22, 2007 00:21

Mam problem podobnej natury, tzn, radio załącza sie dopiero po przekreceniu stacyjki. Gdy w stacyjce nie ma kluczyka to radio wogole nie odpali.Rozumiem,że może tak być fabrycznie.Jednak gdy wyłączę radio i załączę go po kilku minutach to wszystkie zapisane stacje radiowe się resetują.Podejrzewam,że przyczyną może być brak stalego plusa ( żółty przewod) który podejrzewam ,że odpowiada za podtrzymanie pamięci radia.Masę (czarny przewód) wylkuczam oraz plus ze stacyjki(czerwony) bo to działa.Jaka jest wasza rada? instalacja jest fabryczna,nawet kostki iso.Przewód żółty z radia ma odpowiednika w instalacji fabtycznej.Czy zrobić podprowadzenie bezpośrenio pod plus do akumlatora i zastosować bezpiecznik na tym przewodzie??czy jest na to inna rada? Radio nie jest fabryczne ale ma wyjscie z kostkami Iso .Wszystko pasuje jak ulał ale jednak nie działa w pełni dobrze.

Problem został rozwiązany.Wystarczyło zamienić miejscami przewody żółty z czerwonym(chodzi o kostkę zasilającą ISO) i już jest podtrzymanie.


im niżej tym ładniej......
[url=http://imageshack.us][img]http://img134.imageshack.us/img134/2380/volkslogo3ul.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt maja 22, 2007 21:31

ATMCD pisze:Mam problem podobnej natury, tzn, radio załącza sie dopiero po przekreceniu stacyjki
Masz poprostu nowszy typ bebenka stacyjki (mam taki sam). Od roku modelowego 97' byla zmiana W starszych gralo po wlozeniu klucza. W nowszych trzeba przekrecic na pierwsza pozycje (nie zaplon), wtedy ta okragla blaszka wchodzi w glob stacyjki i radio gra...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 56 gości