Jaki alternator do golfa II 1.6D

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rico88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 22:29
Lokalizacja: Kętrzyn

Jaki alternator do golfa II 1.6D

Post autor: rico88 » sob lut 24, 2007 21:28

Witam mam taki problem swieci mi sie ciagle kontrolka ladowania. Mysle ze to wina alterantora bo mial luzy na lozyskach a ja ciagle jezdzilem bez wymieniania ich. Chcialbym sie dowiedziec czy pasowalby do niego alterantor z benzyniaka ale z TD? Mam alternator firmy Bosch.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob lut 24, 2007 21:55

rico88 pisze:Witam mam taki problem swieci mi sie ciagle kontrolka ladowania. Mysle ze to wina alterantora bo mial luzy na lozyskach a ja ciagle jezdzilem bez wymieniania ich. Chcialbym sie dowiedziec czy pasowalby do niego alterantor z benzyniaka ale z TD? Mam alternator firmy Bosch.
siemano
co do altka to jak roboliłem w niemcach miałem sytuację że on mi całkiem padł a do domku 1000km. załatwiłem altka od mk2 1.6 benzynka i szok - nie pasował. musiałem dorobić dodatkową łapę do napinacza bo tamta jest za krótka. to raz, a dwa jeden typ ma naciąg altka z dołu a drugi z góry :( tak więc lepiej szukaj normalnego do diesla.

No i sprawdź najpierw szczotki czy jeszcze są (koszt napewno mniejszy niż altka)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Jerry-diesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 22, 2007 16:13
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Post autor: Jerry-diesel » ndz lut 25, 2007 12:12

warto sprawdzić regulator napięcia czy nie jest zwalony. Ja w swoim klekocie też miałem kiedyś problem z ładowaniem. Po wymianie ma ładowanie takie jak z fabryki w granicach 14,4V . Czesto jest to główną przyczyną niedomagan alternatora a kosztuje około 30zł


VW Golf MK1 1.6 D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości