pytanie o wtryskiwacz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jacek19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:11
Lokalizacja: przemysl
Kontakt:

pytanie o wtryskiwacz

Post autor: jacek19 » śr sty 31, 2007 19:11

wtryskiwac wogle nie wtryskuje paliwa czy to wina tych 2 szpilek na gorze wygiely sie i je prostowalem czy to wina prostowania czy nie?


JacK

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr sty 31, 2007 20:18

jacek19 pisze:wygiely sie
czemu się wygieły?
A jak stwierdziłeś,ze nie wtryskuje paliwa?



scibek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:47
Lokalizacja: LODZ

podobny problem

Post autor: scibek » ndz lut 18, 2007 20:58

podobnie jak u poprzednika wtryskiwacz nie podaje paliwa.problem dotyczy golf II 1.8 benz/gaz jednopunktowy wtrysk.samochod przed awaria nie wykazywal zadnych objawow a po zgaszeniu silnika nie chcial odpalic.zawsze odpala z benzyny a pozniej samoczynnie przelacza sie na gaz wiec nie moge nawet sprobowac odpalic z gazu. pompka paliwa napewno dziala bo sprawdzalem przy wlocie do wtrysku... napewno problem dotyczy sprawy z wtryskiwaczem ale pytanie brzmi czy mogl sie on tam gdzies zapchac?? czy moze to jakas elektronika blokuje wtryskiwanie? jakies przekazniki czy inne cuda?? prosze o szybka odp bede bardzo wdzieczny!!! z gory dzieki!



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz lut 18, 2007 21:12

W sumie mógł się zapiec ale na poczatek sprawdź jaki opór przedstawia sobą wtryskiwacz, bodajże powinien mieć 15 omów ale muszę to zweryfikować.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

scibek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:47
Lokalizacja: LODZ

Post autor: scibek » pn lut 19, 2007 19:40

nie mam nawet tego miernika zeby to sprawdzic... :/ calego wtrysku nie bede tez sprawdzal czy jest zapieczony czy nie bo nawet nie mam pojecia jak.uboga jest moja znajomosc mechaniczna a o elektryce juz nie wspomne - wydaje mi sie ze to wlasnie po tej stronie lezy wina(te przekazniki) i dlatego zostawie ten problem elektromechanikowi. niestety musze sie poddac.boje sie ruszyc ten wtryskiwacz zeby nie namieszac tym bardziej ze to lpg podlaczone do wtrysku jakos mnie straszy. napewno by trzeba bylo zakrecic doplyw gazu itp.to nie na moja glowe ale dziekuje za pomoc.jak bede mial jakies nowiny co do awarii co nawalilo to dam znac komus moze sie to zawsze przydac w przyszlosci :) dzieki i pozdro Zodiak



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lut 19, 2007 19:44

Gazu nie trzeba zakręcać, zawór nie puści :D


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn lut 19, 2007 20:43

scibek, Miernik wystarczy z hipermarketu za 15 PLN.
A donośnie budowy - polecam Volkswagenowskie programy szkoleniowe dla mechaników, które można pociągnąć emulem. Są one w pdf-ie i niestety po niemiecku, ale dużo jest rysunków i schematów. O ile sie nie myle, to twój system zasilania to mono-jetronic ( tak? ), tu masz na niego sumę kontrolną.

ed2k://|file|Ssp%20094%20Mono%20Jetroni ... 20Funktion).pdf|3600071|23B7AF46C9F8C64EC569154938ECA153|/

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 19:48 ]
znaczy sie wszystko zaznacz i wklej skrót w okno pobierania... normalnie



scibek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:47
Lokalizacja: LODZ

i po naprawie

Post autor: scibek » śr lut 21, 2007 01:14

a wiec tak jak mowilem zdecydowalem sie wezwac elektromechanika zajelo mu to okolo 10 min. okazalo sie ze kabelek wysunal sie od przekaznika...(a sam bylem tak blisko rozwiazania tego ze problemu tylko ze mam to zabudowane i nie chcialem rozbierac...:) az szkoda gadac:) ) tak czy inaczej wazne ze naprawione jak na przyjazd do mnie i naprawe pomimo blachej awarii wzial bardzo bardzo drobna kwote bo jedyne 20 zl :D no coz na przyszlosc bede wiedzial. a ebook napewno sie przyda bo jestem 1msc posiadaczem pojazdu wiec nie wiele sie na jego temat wie.

stonefree - tak zgadza sie jest to mono-jetronic.

stonefree, zodiak bardzo dziekuje za pomoc i pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 400 gości