przeplywomierz powietrza

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piter025
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Przemyśl

przeplywomierz powietrza

Post autor: piter025 » ndz lut 18, 2007 11:47

Witam wszystkich
mam takie pytanie chodzi tu o spalanie na chwile obecna moj golf (74 kW 101 KM TDI)pali okolo 8 litrów na 100 w mieście, slyszalem ze jak sie wymieni przeplywomierz powietrza to zmniejszy sie ilosc spalania. auto kupilem niedawno i nie wiem kiedy ten przplywomierz byl wymieniany i poczym poznac ze jest zuzyty i czy faktycznie wymiana jego wplynie na zmniejszenie spalania.
z góry dzieki za porady:)



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz lut 18, 2007 12:23

masz normalne spalanie. zajrzyj sobie do ksiazki i zobacz jakie powinien miec w ruchu miejskim. jesli dodatkowo jezdzisz na krotkich odcinkach na zimnym silniku to tym bardziej spalanie ok.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » ndz lut 18, 2007 14:24

Mam ten sam motor w Borze i w porównaniu z latem teraz pali jakieś 1l więcej.Na krótkich odcinkach jak nie nargzany tez coś koło 7-8l wezmie.średnie spalanie nigdy nie udało mi się zejąś poniżej 6l-oczywiście w jeździe mieszanej-na odciknu ponad 3000km.Niestety pompowtryski nie należą do najoszczędniejszych.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » ndz lut 18, 2007 20:58

Jak się przepływka skończy to napewno poczujesz, gwarantuję. Jeśli chcesz mniejsze spalanie to podjedź gdzieś do kogoś z vagiem i głową. Ale będziesz miał troche mulaste auto. U mnie po mieście Katowice wychodze ok 7 litrów. Tak apropo zobacz u kolegów w benzynach spalanie po mieście :D


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości