Mam taki dziwny problem pomózcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Mam taki dziwny problem pomózcie

Post autor: Dystans6 » czw lut 15, 2007 14:31

Zauwazylem ze jak skrecam do konca kierownicą to prztyka spręzyna i potem jak wyprostuje kola na wprost to cała droge samochód ściaga .jak sie zatrzymam i skrece kierownicą w przeciwna strone to znowu brzdęknie ta spręzyna i pozniej samochód juz nie sciaga jedzie prosciutko ladnie co to moze byc troche to denerwuje ze samochod sie wyrywa tak albo w jedna albo w druga strone .



rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » czw lut 15, 2007 14:56

kolego a mooze zaje....chaly ci sie juz łożyska na obrotnicach?



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw lut 15, 2007 15:27

rafał l pisze:kolego a mooze zaje....chaly ci sie juz łożyska na obrotnicach?
Masz na mysli te poduszki pod amortyzatorami ?? ja wlasnie o tym caly czas mysle bo jak wlazlem na kanal to w wahachach wszystki drazki gumy sworznie sa dobre nic nie widze a koles od ktorego kupilem woz wymienial jedna poduszke a drugiej nie wiec moze to ona blokuje i sprezyna tak sie nie chce obrucic i prztyknie



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lut 15, 2007 20:42

To prawie napewno łożysko kolumny Mc Persona. W podporze sprężyny na kolumnie jest wycięcie aby sprężyna sie dobrze ułożyła uzwojeniem. Jak łożysko się zapiekło to sprężyna się obraca obraca i przez to źle układa wydłużając kolumnę. Przez co powstają złe kąty zawieszenia i ściąganie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 15, 2007 20:49

Poza tym łożyskiem: jest to typowy objaw jak się jedna ze spręzyn ułamie na dole, zwykle ostatni zwój. Skręcić koła, włożyć palce i sprawdzić. Mnie się to 2 razy stało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pt mar 16, 2007 10:15

Paweł Marek pisze:Poza tym łożyskiem: jest to typowy objaw jak się jedna ze spręzyn ułamie na dole, zwykle ostatni zwój. Skręcić koła, włożyć palce i sprawdzić. Mnie się to 2 razy stało.
Kurde dopiero wczoraj do tego wszystkiego zajrzalem i sie okazalo ze sprezyna pekla jednak na dole kurde ehhhhhhhh.kupilem nowe sprezyny jak wyjelem amorki to sie okazalo rowniez ze i one sa do wymiany bo wogole nie pracują i sa tak zardzewiale ze nie idzie wymienic wkladów czekam dzis na amorki i sie wezme bedzie zawieszenie nowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 135 gości