Słaby i szarpiący 1,8, czasem rwie asfalt ;-)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dyferencjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 28, 2004 16:26
Lokalizacja: Tychy

Słaby i szarpiący 1,8, czasem rwie asfalt ;-)

Post autor: dyferencjo » pt mar 25, 2005 09:39

Witam, mam taki problem z moim Mk2, że czasem jadąc auto jest bardzo słabe, czasem wyskoczę gdzieś na mieście i zapalę ponownie i jest OK, na to nie ma reguły, ale dzieje się coraz częściej niestety.
Mam instalację LPG, ale po przełączeniu na benzyne problem nie mija, więc raczej nie łączyłbym go z typem zasilania.
Tydzień temu wymieniłem świece, były jakieś 3 elektrodowe bosche, założyłem zwykłe iskry i myślałem, że jest OK, ale to nie to. Wymienię jeszcze przewony ale jak znam życie, to również nie pomoże...
Silnik to 1,8 na jednopunkcie. Co ciekawe kiedy silnik jest zimny i jade rano do pracy to problemu nie ma, auto jest mocne i nic nie szarpie, kiedy jest ciepło silnikiem tak jakby ciutek i tak szybko szarpało, dla mnie odczuwalne, dla pasażerów już nie. Jak jest słaby muszę dawać dużo więcej gazu i jechać na wyższym biegu.
Słyszałem, że to może być jakaś poduszka pod wtryskiem. Jest coś takiego?
Proszę o jakiś mini help :-) i dzięki


Golf Mk IV 1,8

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt mar 25, 2005 11:05

Jest. Dwie warstwy metalu i guma pomiędzy. Koszt 60-90 zł. Sprawdź, czy wtrysk się nie chwieje za mocno i czy ta guma jest cała, nie popękana


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
dyferencjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 28, 2004 16:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: dyferencjo » pt mar 25, 2005 11:48

Ok dzięki, sprawdzę dziś w garażu co i jak bo wczoraj już późno było jak się o tym dowiedziałem.
Przy okazji jak będzie ciemno to sprawdzę jednak te przewody WN czy nie mam stroboskopu pod maska ;-)


Golf Mk IV 1,8

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 490 gości