Tylne drzwi w mk II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Tylne drzwi w mk II

Post autor: Mariusz D. » śr mar 23, 2005 21:48

Mam pytanie bo nie moge otworzyć tylnych drzwi w mk II ani od środka ani od zewnątrz co jest grane? Może ktoś z was wie jak sie z tym rozprawić?



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr mar 23, 2005 22:35

Dziwne że z zewnątrz nie da się otworzyć. Może coś z klamką nie tak.

A jak od wewnątrz to może być blokada otwierania (taki anty dzieciuch).

Nie pozostaje nic innego jak zdemontować tapicerkę i dobrać się do cięgna zamka żeby otworzyć.
Da się to zrobić bo miałem taki przypadek.I spokojnie można to zrobić. Trwa to jakieś 15 min jak już sciągałeś tapicerkę.


Obrazek

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » czw mar 24, 2005 07:16

A powiedz mi czy trudno jest sciągnąć tapicerkę? Od czego zacząć? I jak to się robi z tą tapicerką , bo jeszcze nigdy nie rozbierałem tapicerki w vw golfie.



Awatar użytkownika
jms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 22:46
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jms » czw mar 24, 2005 15:02

nie mysle ze dasz sobie rade. pamietaj tylko zeby nie ciagnac nic na chama - bo polamiesz albo pourywasz cos. jak cos nie schodzi to znaczy ze gdzies cos trzyma bo te srubki czasami sa niezle pochowane. Uwazaj tez z folia ktora jest pomiedzy drzwiami a tapicerka nie pourywaj jej bo jest przyklejona i bedziesz mial pozniej glosno w srodku jakjej nie przykleisz przy zakladaniu



jaclon5

Post autor: jaclon5 » czw mar 24, 2005 15:33

Sprawdź ta blokade,a co do otwierania z zewnątrz,to jak już wszystko rozbierzesz,to między zamkiem a klamką jest regulacja(przynajmniej u mnie-wczoraj to robiłem :grin: ) .Wykręć taka pionową,plastikową srubkę i może coś pomorze. Ja już nie mam problemu z otwieraniem.



jaclon5

Post autor: jaclon5 » czw mar 24, 2005 15:34

Sprawdź ta blokade,a co do otwierania z zewnątrz,to jak już wszystko rozbierzesz,to między zamkiem a klamką jest regulacja(przynajmniej u mnie-wczoraj to robiłem :grin: ) .Wykręć taka pionową,plastikową srubkę i może coś pomorze. Ja już nie mam problemu z otwieraniem.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw mar 24, 2005 15:38

Też ostatnio miałem problem z otwieraniem tylnych drzwi (od wewnątrz i z zewnątrz, można było tylko na siłę). Rygiel w zamku się za.... (no, zastał, powiedzmy). Ciupkę WD 40, a potem oliwka maszynowa i jest jak nówex.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt mar 25, 2005 00:33

Co do tapicerki:

- odkręć śrubki przy tapicerce od strony słupka (chyba trzy wkręty ale nie jestem pewnien)

- to samo jest od strony błotnika ale trzeba połżyć kanapę.

- odkręć rączką (trzeba podważyć maskownicę) i wysunąć ramkę od klameczki (w prawo albo w lewo a później do Siebie - delikatnie)

- jak już to zrobisz to to wykręć rygielek (możesz to zrobić wcześniej)
-delikatnie podważając trzeba zdjąć tapicerkę.Ostrożnie ale schodzi.

- teraz nożyk (o ile trzwi nie były grzebane to masz folię) delikatnie w miejscu kleju podjechać nożykiem żeby odeszła.Pamiętaj żeby to później dokładnie zakleić bo będzie huczeć przez te drzwi.

- i teraz dobierasz się do zamka. Powinno być widać taki metalowy wodzik. Trzeba go pociągnąć albo wcisnąć w każdym bądź razie poruszać. I powinny drzwi się otworzyć.

Pamiętaj o dokładnym poskładaniu wszystkiego.
Jak będziesz zakładał tapicerkę to od razu wszystkie wodziki i zaqmeczki i klameczki przesmaruj wazeliną techniczną albo oliwką do maszyn. Po co rozbierać kilka razy.

I przy zakładaniu tapicerki pamiętaj żeby dokładnie spasować na dole. Tam są takie rynienki na które się nakłąda tapicerkę.

Miłej roboty i zabawy.


Obrazek

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pt mar 25, 2005 07:37

Dzięki wielkie.

Teraz to juz z zamkniętymi oczami to zrobie. :food:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości