Wyciek oleju z bagnetu i czujnika ciśnienia.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trzeci.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:28
Lokalizacja: Rawa Maz

Wyciek oleju z bagnetu i czujnika ciśnienia.

Post autor: trzeci.p » ndz lut 11, 2007 14:54

Witam!

Mam poważny problem z moim Golfikiem 3 z silnikiem 1.4. Mianowicie zauważyłem ogromny wyciek oleju. Zlokalizowałem miejsce wycieku. Jest to czujnik ciśnienia oleju (czarny) oraz olej wyciekał z rurki bagnetu (mimo iż bagnet był na swoim miejscu). Zastanawia mnie co jest tego powodem. Czujnik ciśnienia był wymieniony tydzień temu, gdyż miałem podobny problem i wówczas wypompowało mi przez 5 min ok litr oleju. Problem również wystąpił 1,5 roku temu tylko wtety było upalne lato a samochód dostał niezły wycisk tego dnia.
Mam pytanie co spowodowało taki stan rzeczy? Martwi mnie również dziwna maź (jakby piana, albo smar) pod korkiem wlewu oleju. Występowało to również w zeszłą zime ale na wiosne wyczyściłem maź spod pokrywy zaworów oraz przewodów i było wszystko ok. Skąd to się bierze?

Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz lut 11, 2007 15:12 przez trzeci.p, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » ndz lut 11, 2007 14:57

ta maź to chyba przerobiony olej który przybrał taką postac w związku z róznica temperatur


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz lut 11, 2007 14:59

trzeci.p pisze:oraz olej wyciekał z rurki bagnetu

czy odma nie jest zapchana? Przy zapchanym odpowiertrzeniu skrzyni korbowej czesto wywala olej przez rurke bagnetu. Czujnik oleju jest dobrze dokrecony? jest na nim taka mala metalowa podkladka?
trzeci.p pisze:Martwi mnie również dziwna maź (jakby piana, albo smar) pod korkiem wlewu oleju
to zapewne jest, ze jezdzisz na krotkich odcinkach w zimie. Jezdzisz ?



trzeci.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:28
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: trzeci.p » ndz lut 11, 2007 15:04

Tak jeżdze na krótkich odcinkach, ma do pracy ok 4 km w jedną strone.
Jeśli chodzi o odme to co to jest i gdzie tego szukać? Czy czujnik ciśnienia oleju jest już uszkodzony?



fredy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 10:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: fredy1 » ndz lut 11, 2007 15:20

dopinam sie do tematu stalo mi sie to dzisiaj rano z tym ze ja mam chyba powazniejszy problem....mianowicie mnie wylecial prawie wszystki olej gdzies z tylu i mam obdryzgany caly pasek rozrzadu i do tego jeszcze belke u mnie dzis sie to stalo rano jak odpalilem ale czekalem az silnik sie nagrzeje bez jazdy chyba z 10 minut. z tym z mi wycieklo tyle oleju ze az kontrolka sie zapalila na desce jak jechalem ujechalem moze ze 3km zanim sie zapalila po tym zaraz wylaczylem auto uslyszalem tylko jak zawory graja jak na jakims koncercie wiec olej zgubilem prawie caly.mam pytanie jak wyczyscic ta odme i gdzie to jest co wyczyscic prosilbym o jakies foto albo dokladny opis co z tym zrobic i czy nie jest to cos powazniejszego



greg

Post autor: greg » ndz lut 11, 2007 15:21

trzeci.p pisze:Mam pytanie co spowodowało taki stan rzeczy?
niestety odma - trza wyczyscić - odma to odpowietzrenie skrzyni korbowej



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lut 11, 2007 15:22

Odma to wąż wychodzący z pokrywy zaworów łączący sie z dolotem.
A w czujniku zmiań podkładkę na miedzianą i dobrze dokręć.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz lut 11, 2007 15:23

trzeci.p pisze:Jeśli chodzi o odme to co to jest i gdzie tego szukać?
odma jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej. W zimie lubi sie zapychac. Aby uniknac jej zapchaania i w konsekwencji wywalenia oleju przez bagnet trzeba co pewien czas zrobic dluzsza wycieczke po za miasto.



fredy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 10:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: fredy1 » ndz lut 11, 2007 15:25

ta tylko mi ten olej nie wyciekl bagnetem tylko gdzies z boku jakby z tylu rozrzadu dobrze mowie???



greg

Post autor: greg » ndz lut 11, 2007 15:25

mniszek pisze:by uniknac jej zapchaania i w konsekwencji wywalenia oleju przez bagnet trzeba co pewien czas zrobic dluzsza wycieczke po za miasto.
lub zamontować w serwisie podgrzewacz odmy

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 2:26 pm ]
fredy1, wszystko jedno któędy wyciekł - przyczyną wycieku jest nadmiar ciśnienia w silniku (nie w układzie cylinder tłok), wraz z ujściem ciśnienia wydostaje się olej



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lut 11, 2007 15:27

fredy1 pisze:dopinam sie do tematu stalo mi sie to dzisiaj rano z tym ze ja mam chyba powazniejszy problem....mianowicie mnie wylecial prawie wszystki olej gdzies z tylu i mam obdryzgany caly pasek rozrzadu i do tego jeszcze belke u mnie dzis sie to stalo rano jak odpalilem ale czekalem az silnik sie nagrzeje bez jazdy chyba z 10 minut. z tym z mi wycieklo tyle oleju ze az kontrolka sie zapalila na desce jak jechalem ujechalem moze ze 3km zanim sie zapalila po tym zaraz wylaczylem auto uslyszalem tylko jak zawory graja jak na jakims koncercie wiec olej zgubilem prawie caly.mam pytanie jak wyczyscic ta odme i gdzie to jest co wyczyscic prosilbym o jakies foto albo dokladny opis co z tym zrobic i czy nie jest to cos powazniejszego
zobacz uszczelki może z któreś ucieka ale aż tyle to mnie dziwi.
nie chce Cie straszyć ale może pękł blok albo głowica.
oglądnij dokładnie silnik



trzeci.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:28
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: trzeci.p » ndz lut 11, 2007 15:28

Dokładne tak samo jak u mnie. Odpaliłem, w tym czasie odszroniłem szyby (ok 5 min) i rozpocząłem jazde. Po ok 3 km poczułem w kabinie zapach oleju i już wiedziałem że czujnik wypluł i zachlapał cały silnik (bo miałem tak tydzień wcześnij). Ale z bagnetu to mi jeszcze nie leciało... Czy ktos nam wyjaśni co z tą odmą? Czy macie na myśli tzw separator oleju, który znajduje się za silnikiem od str kabiny, od którego jest gruby, gumowy wąż biegnący do filtra powietrza?



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz lut 11, 2007 15:28

trzeci.p pisze:Czy czujnik ciśnienia oleju jest już uszkodzony?
niekoniecznie, tak jak napisal luckash, sprawdz czy jest dokrecony



greg

Post autor: greg » ndz lut 11, 2007 15:30

luckash, to jest naprawde możliwe że zapchanie odmy moze mieć aż taki wpływ - pamiętam jak w zeszłym roku o tej porze niektórym lało się z silnika bokami i to tylko z powodu odmy - co ciekawe- po wyczyszczeniu odmy i umyciu silnika - nic nie ciekło

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 2:31 pm ]
trzeci.p pisze:zy macie na myśli tzw separator oleju, który znajduje się za silnikiem od str kabiny, od którego jest gruby, gumowy wąż biegnący do filtra powietrza?
tak jest prosze pana



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 189 gości