Radio z wyjsciem na sub i aux in. Pionek czy Alpine?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Radio z wyjsciem na sub i aux in. Pionek czy Alpine?

Post autor: SaintCKM » sob lut 10, 2007 01:40

Witam

Powiedzcie Mi czy radyjko z wyjsciem na subwoofer takie jak jedno z tych ponizej pociagnie ten subwoofer, czy jest to tylko wyjscie na subwoofer ale trzeba podlaczyc go do wzmacniacza?
Potrzebuje radia jak najtaniej ale z wejsciem aux in bo musze podlaczyc ipoda i wyjsciem na suba zeby podlaczyc suba ale oczywiscie tanio i z dobrym dzwiekiem bo o to przeciez chodzi, zeby dobrze gralo. Nie chce teraz budowac jakiegos wypasnego zestawu, ale poki co chce ograniczyc sie do samego radia i moze suba za jakies 150-200zl
Radio musi pasowac do deski MK4 czyli czerwone podswietlenie i czarna obudowa.

Biore pod uwage
Pioneera deh 5800 i
alpine 9871RR

najtaniej znalazlem na allegro pionka za 649http://www.allegro.pl/item162240158_pio ... _gwar.html
a alpine za 579 http://www.allegro.pl/item162934454_alp ... 2007_.html

Do alpine mozna podlaczyc ipoda i sterowac go za pomoca radia, tylko potrzebny jest dodatkowy kabelek, ktory znalazlem w zagranicznym sklepie ale w polsce nie widze nigdzie jak zreszta i tego radia nie widac na stronie internetowe alpine pl.

1. Tam w opisie alpine w power specifications widnieje: 2 preout with subwoofer level control
Powiedzcie mi co to oznacza bo nie jestem obeznany jesli chodzi o car audio. Czy bede mogl do tego radia podlaczyc bezposrednio subwoofer?

2. Czy do pioneera bede mogl?

3. Jak wyglada sprawa z wejsciem aux w tym pionku? Chinch? Czy trzeba cos kombinowac z wtyczkami tak jak w alpine czy bedzie mozna sobie samemu taki kabelek zrobic?

4. jesli chodzi o dzwiek, wykonanie i trwalosc ktore prezentuje sie okazalej?



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob lut 10, 2007 12:22

SaintCKM pisze:. Tam w opisie alpine w power specifications widnieje: 2 preout with subwoofer level control
Powiedzcie mi co to oznacza bo nie jestem obeznany jesli chodzi o car audio. Czy bede mogl do tego radia podlaczyc bezposrednio subwoofer?
nie stety nie to wyjście do wzmacniacza sterowane z radia
SaintCKM pisze: Czy do pioneera bede mogl?
bez wzmacniacza to na wyjście głosnikowe przez filtr jeśli sub nie jest duzy
SaintCKM pisze:Jak wyglada sprawa z wejsciem aux w tym pionku? Chinch? Czy trzeba cos kombinowac z wtyczkami tak jak w alpine czy bedzie mozna sobie samemu taki kabelek zrobic?
wbudowane gniazdo Aux-In pozwalające na podłączenie przenośnych odtwarzaczy MP3 •przeciez masz w opisie radia kupisz kabel lub zrobisz nie problem
SaintCKM pisze:jesli chodzi o dzwiek, wykonanie i trwalosc ktore prezentuje sie okazalej?
Ja mam pioneera i myśle że jest zaje.... wytrzymały funkcji duzo czysto gra są to drogie radia ale się opłaca :bigok: pozdrawiam



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » sob lut 10, 2007 12:47

wbudowane gniazdo Aux-In pozwalające na podłączenie przenośnych odtwarzaczy MP3 •przeciez masz w opisie radia kupisz kabel lub zrobisz nie problem
tak jest w 5900 ale on jest srebrny i nie pasuje mi do deski rozdzielczej a jego czerwony kolor podswietlenia bardziej przypomina różowy.

w 5800 nie ma nic o aux in ale kumpel ma 6800 i w opcjach w radiu ma aux wiec jakos da sie podlaczyc, tylko nie wiem jak to radyjko wyglada od tylu i jak wyglada to wejscie.



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob lut 10, 2007 12:52

SaintCKM pisze:ale kumpel ma 6800 i w opcjach w radiu ma aux wiec jakos da sie podlaczyc, tylko nie wiem jak to radyjko wyglada od tylu i jak wyglada to wejscie.
napisz całą nazwe modelu radia tego "kumpla"



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » sob lut 10, 2007 13:07

Pioneer DEH-P6800MP



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob lut 10, 2007 13:12

SaintCKM pisze:Pioneer DEH-P6800MP
przecież to radio ma pod panelelm wejscie :bajer: teraz to się pogubiłem jakie to radio w końcu chcesz bo taki pioneer jest drogi



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » sob lut 10, 2007 13:17

Ja chce Pioneer DEH-P5800MP i chcialem wiedziec czy ono tez ma wejscie aux.

Jakto pod panelem? jak w takim razie cokolwiek do niego podlaczyc i tego uzywac podczas wlaczonego radia?



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob lut 10, 2007 13:19

SaintCKM pisze:Jakto pod panelem? jak w takim razie cokolwiek do niego podlaczyc i tego uzywac podczas wlaczonego radia?
z dołu panelu żle się wyraziłem :bigok:



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » sob lut 10, 2007 15:29

kamil II pisze:
SaintCKM pisze:Jakto pod panelem? jak w takim razie cokolwiek do niego podlaczyc i tego uzywac podczas wlaczonego radia?
z dołu panelu żle się wyraziłem :bigok:
Wlasnie bylem u kumpla i zadnego wejscia u dolu panelu to radio nie ma. zeby cos podlaczyc trzeba prsawdopodobnie zrobic przejsciowke z tej kostki ktora wchodzi od zmieniarki cd i podlaczyc chinche. Nie wiem czy tak samo jest w 5800.

Zastanawiam sie coraz powazniej nad tym alpine. Jest przede wszystkim tanszy, ale trseba do niego dokupic ten kabelek ktorego nie widze nigdie w polskich sklepach niestety bo to nowosc.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lut 10, 2007 15:51

zazwyczaj aux wejscie jest na cinczach z tylu radia.



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob lut 10, 2007 16:14

SaintCKM pisze:Wlasnie bylem u kumpla i zadnego wejscia u dolu panelu to radio nie ma. zeby cos podlaczyc trzeba prsawdopodobnie zrobic przejsciowke z tej kostki ktora wchodzi od zmieniarki cd i podlaczyc chinche. Nie wiem czy tak samo jest w 5800.
Co ty mi tu kit człowieku wciskasz sam mam Pioneer DEH-P6800MP i widze co pisze na panelu i w instrukcji chyba że ja mam jakąś limitowaną wersję dla vipów
piotr2 pisze:zazwyczaj aux wejscie jest na cinczach z tylu radia.
oczywiscie ze są trzeba je włączyć w opcjach ale nie koniecznie wszystkie mają takie wejścia natomiast mój pioneer ma specjalne wejście do odtwarzaczy Mp3 i dwa wejścia dodatkowe na czincz :bigok:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lut 10, 2007 16:24

kamil II pisze:mój pioneer ma specjalne wejście do odtwarzaczy Mp3 i dwa wejścia dodatkowe na czincz
uuu fajne radio ja mam tylko wejscie USB i na karty SD no i wejscie AUX. ;)



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » sob lut 10, 2007 16:29

Co ty mi tu kit człowieku wciskasz sam mam Pioneer DEH-P6800MP i widze co pisze na panelu i w instrukcji chyba że ja mam jakąś limitowaną wersję dla vipów
Z tyłu tego radia jest dokladnie tak:
4 chinche RCA - 2 glodniki na tyl, 2 na subwoofer
wejscie maly jack na dodatkowy joystick (to nie jest aux)
wejscie na zmieniarke

i to wszystko. Ogladalem calutki panel ze wszystkich stron i nie ma tam zadnego wejscia aux. Jestes pewny, ze mowimy o tym samym radiu?



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob lut 10, 2007 16:41

SaintCKM pisze: Jestes pewny, ze mowimy o tym samym radiu?
:blush: Na pewno taki sam model jest u mnie podany na radiu moje kosztuje ok 1800zl przywiozłem je z zagranicy ale wiem ze jest model bardzo podobny tylko nie ma tyle funkcji co mój
Ciekawa sprawa przeciez nic nie piłem to chyba dobrze widze \:D/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 44 gości