Sprzęgło się ślizga, prędkościomierz źle wskazuje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Sprzęgło się ślizga, prędkościomierz źle wskazuje

Post autor: Giugiaro1 » śr lut 07, 2007 19:25

Witam.

Kilka dni temu pytałem na forum o wymianie simera na wale korbowym. Na dzień dzisiejszy jestem już po naprawie, i pierwszych jazdach testowych. Niestety zadowolony do końca nie jestem. Simer od strony silnika jest nowy, tarcza sprzęgła też, od strony skrzyni biegów wszystko uszczelnione. Nic na razie nie wycieka do sprzęgła a sprzęgło się ślizga. Regulowałem linkę i jest różnica, ale więcej już popuścić nie mogę. Jak myślicie, trzeba trochę pojeździć i sprzęgło się dotrze? Musze jeszcze dodać że wcześniej wszystko było zaolejone, wyczyściłem dokładnie tarcze, docisk i całą resztę a efekty marne... Jak troszkę pojeździłem to sprzęgło jakby mniej się ślizgało... Co mogę jeszcze zrobić?

Drugie pytanie odnośnie prędkościomierza. Wskazuje za małą prędkość. Zamiast 90km/h jest 80. A odległość zamiast 150km to 145. Opony są takie jak być powinny (wzorowałem się na naklejce z klapki od wlewu paliwa) Ktoś podpowiada że trzeba zmienić ten plastikowy wałek w skrzyni biegów na taki który ma więcej ząbków. Podpowiedzcie proszę co zrobić z tym problemem.

Z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 07, 2007 20:13

Giugiaro1 pisze:Co mogę jeszcze zrobić?
Wymienić tarcze...Jak nasiąknie olejem to jest niestety do wyrzucenia,nic nie da czyszczenie jej.
Giugiaro1 pisze:Wskazuje za małą prędkość.
A był ruszany?Jaki indeks masz na liczniku?



johan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 25, 2007 17:36
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: johan » pt lut 09, 2007 21:29

tarcza do wymiany sprawdz docisk czy nie jest uszkodzony jak sprzęgło slizga lubi przytrzeć docisk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości