Lampki ostrzegawcze w tapicerce drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Lampki ostrzegawcze w tapicerce drzwi

Post autor: macbu » ndz lut 04, 2007 14:15

WItam
Czy ktoś wie czy w wersjach gdzi enie były montowane lampki ostrzewgfawcze w tapicerce drzwi sa moze jakies kostki luzne pod ktore mozna by bylo je podłaczyć? Bo wiem ze mozna je podlaczyc pod plusa i mase z właczynik atylko pod jaki przewod czy brazowo bilay czy brazowo zolty?


Macbu

Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Re: Lampki ostrzegawcze w tapicerce drzwi

Post autor: imp » ndz lut 04, 2007 14:43

macbu pisze:WItam
Czy ktoś wie czy w wersjach gdzi enie były montowane lampki ostrzewgfawcze w tapicerce drzwi sa moze jakies kostki luzne pod ktore mozna by bylo je podłaczyć? Bo wiem ze mozna je podlaczyc pod plusa i mase z właczynik atylko pod jaki przewod czy brazowo bilay czy brazowo zolty?
Venta miały takie lampki


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 04, 2007 15:36

podepnij probówke pod 12 V plus a potem dotykaj tych kabli i naciskaj drzwiowy , zaraz będziesz wiedział który kabel

[ Dodano: 04 Lut 2007 14:37 ]
ale jeśli mnie pamięć nie myli to brązowo-żółty



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

lampki

Post autor: macbu » pn lut 05, 2007 18:37

A nie wiecie moze czy ten zolto-brazowy przewod masowy jest pod tapicerka drzwi? bo wiem ze napewno jest w progu ale moze wystarczy jak sciagne tapicerke drzwi?


Macbu

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 05, 2007 21:08

nie ma go pod tapicerką bo on dochodzi tylko do słupka tam gdzie masz wyłącznik oświetlenia nad lusterkiwm , tylko po co Ci on w środku drzwi , jak chcesz zakładać lampki w drzwiach to potrzebny jest Ci kabel z napięciem 12 V w drzwiach , a kabel masowy od wyłącznika wyciągasz sobie przez gume słupka i podpinasz do tego właśnie wyłącznika , tylko pamiętaj ze jak otworzysz jedne drzwi a lampek powiedzmy będziesz miał np. 4 to będą sie świecić wszystkie



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

lampki

Post autor: macbu » pn lut 05, 2007 21:26

Nie beda swiecily 4 sztuki bo jest przewod masowy brazowo zolty ktory daje mase odpowiednia do danych drzwi ( mam podlaczony piszczyk taki ze mam swiatla nie zgaszone i piszczy tylko jak sa otwarte drzwi kierowcy) wiec mase mam. Mam wersje z elektrycznymi szybami i 12V podłacze pod swiatla tak ze beda tylko swiecily jak beda swiatla właczone no i wiem ze podnosnik szyby ma tez rozne masy, ot na bank tylko nie wiem czy akurat ta jedna jest. Bo zaobserwowalem pewne zjawisko po wylaczeniu zaplonu po jakims tam czasie gdy drzwi sa wszystkie zamkniete nie moge sterowac oknami przednimi z przyciusku ale gdy otworze drzwi to normalnie otwieram i zamykam szyby z przodu.


Macbu

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 05, 2007 23:16

tak myślisz, to wyjmij wyłącznik drzwi kierowcy i zobacz ile masz do niego kabli 3 , prawda , ale jak otwierasz jakiekolwiek drzwi to świeci lampka podsufitki i właśnie do tych wyłączników będziesz podłączał lampki więc na pewno będą świeciły wszystkie bo kabel masowy masz wspólny tak jak i prądowy , a masa masą i gdziekolwiek jest podłączona to i tak jest to karoseria auta więc masa zawsze jest ta sama . Piszesz ze prąd będziesz brał ze świateł , to moim zdaniem nie ma sensu ,bo lampki w drzwiach powinny świecić zawsze gdy otwierasz drzwi bez względu na to czy masz światła czy wszystko masz wyłączone



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw lut 08, 2007 19:38

miś fazi, - kolega macbu, ma rację - można tak podłączyć te lampki, żeby swieciła tylko ta, której drzwi są otwarte. Nie jestem pewien, czy jest to akurat przewód brązowo-zółty, bo nie mam teraz dostępu do schematu, ale na pewno się da. Oto wyjaśnienie - wyłączniki drzwiowe w golfie III są jakby podwójne - tzn. jest to jeden wyłącznik, ale z dwoma stykami. Oba styki działają identycznie, po otwarciu drzwi sa zwierane. Przełącznik ma trzy wyprowadzenia, gdyż dwa wyjścia styków są ze sobą połączone. Jeden styk danego przełącznika jest wykorzystywany do zapalenia lampki oświetlenia wnętrza i rzeczywiście, jeżeli ten sam styk miałby sterować lampką ostrzegawczą przy drzwiach, to w momencie otwarcia dowolnych drzwi świecyły by wszystkie lampki, gdyż ich obwód zamknął by się przez instalację oświetlającą wnętrze pojazdu - tu masz rację miś fazi. Jednak można sterowanie tej lampki podłączyć pod ten drugi, niewykorzystany styk i wtedy lampka będzie zapalała się tylko przy tych drzwiach, które zostały otwarte. Ten drugi styk w wyłaczniku drzwiowym wykorzystywany jest jedynie przy drzwiach kierowcy. Chodzi o to, żeby brzęczyk przypomninający o niezgaszeniu świateł działał tylko wtedy, gdzy drzwi kierowcy zostaną otwarte. Z resztą można to sprawdzić - zapal światła i otwórz drzwi kierowcy - brzęczyk piszczy, gdy je zamkniesz i otworzysz drzwi pasażera, brzęczyk się nie włączy. W pozostałych drzwiach, zapewne ze względu na normalizację, użyte są takie same wyłączniki, ale ich drugi styk nie jest wykorzystany.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 19:56

Mam Vento z tymi lapkami. w każdych drzwiach świeci oczywiście osobno zarówno przy włączonych światłach jak i zgaszonych.
Więc tak jest u mnie: w każdym włączniku drzwiowym są te trzy kable: brazowo biały, brązowo żółty i trzeci chyba brązowy - czyli ten co połączony jest z masą pojazdu. Wszystkie brązowo białe kable są ze sobą zwarte i podłączone pod lampkę nad lusterkiem, dlatego zapala się niezależnie od tego które drzwi są otwarte. Natomiast kable brązowo żółte nie sa zwarte. Służą do podania masy na lampki w tapicerce drzwi oraz ten z drzwi kierowcy na moduły szyb elektrycznych i piszczka jak ktoś ma. Kto więc chce sobie dorobić takie lampki wykorzystuje kable brążowo - żółty z słupka kierowcy, oraz niewykorzystane styki we włącznikach pozostałych drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lut 08, 2007 21:20

jeśli tak piszećie to widocznie jest trzeci styk w pozostałych wyłącznikach , zawsze mi sie wydawało ze trzy styki są tylko w drzwiach kierowcy , no to jutro musze powyciągać i sprawdzić , ale jeśli kolega PAWEŁ MAREK tak mówi to widocznie tak jest , skoro Vento ma takie same jak golf to widać ja mam takie same , to pozostaje tylko podciągnąć do drzwi osobne kable masowe dla kazdej lampki i wystarczy wspólny prądowy tak samo do kazdych drzwi , jesli tak jest to ja tak samo pomysle o tych lampkach , dawno bym to zrobił ale wydawało mi sie ze będą świecić wszystkie , tylko w golfie nie ma za bardzo miejsca na tapicerce drzwi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 23:03

To znaczy jak napisałem jak jest w moim Vento które ma te lampki, sam jutro zerknę dla pewności do żonkowego GTI, ale chyba sa po trzy piny wszędzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt lut 09, 2007 10:09

Ja sprawdzałem w golfie III kombi i tam były wszędzie trzy.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 324 gości