[mk2] Temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

[mk2] Temperatura

Post autor: WarMachine18 » pn mar 21, 2005 12:22

Witam mam takie pytanko mam uszkodzony czujnik wlaczania wentylatora i po przejechaniu kolo 5 km wskazowka teperatury plyny przekracza mi polowe czyli jest o jedna kreske za polowa nawet jak wlacze wentylator w sposub przelacznika na najmocniejszy nadmuch to nie spada ani nie rosnie zostaje w pozycji jedna kreske za polawa >?????? czy to oznacza ze mam uszkodzony termostat (Mam uszkodzona chloddnice troszke sie leje) ale chyba to niema znacznia ????? prosze o odpowiedz


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

Re: Temperatura

Post autor: lanumisu » pn mar 21, 2005 15:21

WarMachine18 pisze:Witam mam takie pytanko mam uszkodzony czujnik wlaczania wentylatora i po przejechaniu kolo 5 km wskazowka teperatury plyny przekracza mi polowe czyli jest o jedna kreske za polowa nawet jak wlacze wentylator w sposub przelacznika na najmocniejszy nadmuch to nie spada ani nie rosnie zostaje w pozycji jedna kreske za polawa >?????? czy to oznacza ze mam uszkodzony termostat (Mam uszkodzona chloddnice troszke sie leje) ale chyba to niema znacznia ????? prosze o odpowiedz
Po pierwsze to naprawilbym ta chlodnice zeby nie lala. Po drugie wymien czujnik wentylatora. Przeciez po zagrzanym silniku jesli staniesz w korku to zagotuje ci sie woda, bo wentylator nie zadziala. Mam na mysli wentylator przy chlodnicy. Natomiast wentylator nawiewu jest tylko polsrodkiem aby obnizyc temperature cieczy chlodzacej. To malo skuteczne i stosuje sie tylko w sytuacjach awaryjnych przy wylaczonym silniku zeby jak najszybciej obnizyc temperature obiegu. No i oczywiscie bedziesz mial goraco we wnetrzu samochodu bo jego zadaniem jest ogrzac auto. A zeby byc wszystkiego pewnym wymienilbym tez termostat.



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » pn mar 21, 2005 15:45

wentylator od chlodnicy mam wlaczany przyciskiem takl zrobil poprzedni wlasniciel


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn mar 21, 2005 23:17

To był chyba traktorzysta z PGR !!!!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

tytus

Post autor: tytus » wt mar 22, 2005 00:34

Hehheehhehehe dobre



str593

Post autor: str593 » śr mar 23, 2005 20:46

Termowłącznik dwuobwodowy siedzący w chłodnicy to koszt niecałe 40zł potrzebny jest klucz 30 chwila roboty i po bólu.
Faktycznie „...chyba traktorzysta z PGR !!!!” naprawiał tego Golfa.
Sprawdź termostat bo pracujący wentylator chłodnicy załączony na krótko to nic Ci nie da, jeśli nie ma w chłodnicy gorącej cieczy a obieg przez chłodnicę jest zamknięty.
W zależności od modelu i zastosowanego wentylatora występują dwa rodzaje tych teromwłączników jednoobwodowe – dwa styki i dwuobwodowe – trzy styki.
Jednoobwodowe są tańsze ok. 30zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości