Gdzie szukać wtyku do kompa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hammer

Gdzie szukać wtyku do kompa

Post autor: hammer » ndz mar 20, 2005 22:04

Mam problem posiadam Golfa II 1.8 RP na jednopunktowym wtrysku, i nie mogę znaleść złączki diagnostycznej aby sprawdzić pracę tego kompa i innych podzespołów podłączonych. Nawet ostatnio byłem na diagnostyce i fachowcy nie znależli dojścia do kompa.
CO TU ROBIĆ ?????????? POMOCY
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2007 20:16 przez hammer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz mar 20, 2005 22:08

A czym Ty chcesz go sprawdzać VAGiem???


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

hammer

Post autor: hammer » ndz mar 20, 2005 22:22

chciałem na stacji diagnostycznej sprawdzić jak działa sonda lambda ine czujniki itd.Z tego co mi powiedzieli najlepiej podpiąć do kompa i on wszystko pokazuje, ale nie mogli znaleść wtyku aby się podpiąć do niego



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz mar 20, 2005 22:32

Bardzo zaskoczony nie jestem, bo coś mi się zdaje że w MK2 to ewentualnie możesz sobie zczytać kody błyskowe. Pierwsze MK3 nie miały złącza OBDII, a MK2 niemal napewno


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » ndz mar 20, 2005 22:34

MK2 nie ma zlaczy diagnostycznych.



Awatar użytkownika
mindlab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt gru 28, 2004 13:25
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Post autor: mindlab » ndz mar 20, 2005 23:09

Hehehe-ale pompa.Na stacji diagnostycznej szukali mu zlacza diagnostycznego w MK2 i mowili,ze nie moga znalezc :) Super fachowcy-nie wiedza nawet jakie auta sie diagnozuje w ten sposob :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz mar 20, 2005 23:11

potwierdzam ,nie ma w mk2 diagnostyczkich lacz, najwyzej mozesz sobie sprawdzic za pomoca kodow blyskowych, u mnie koles sprawdzal pod oslona dzwigni zmiany biegow, jakbym wiedzial wczesniej ze nie ma zlacz pod kompa to wysmialbym tych szpecow wczesniejszych bo m wmawiali ze sa, a ja glupi im wierzylem.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn mar 21, 2005 00:52

Czy kody blyskowe czy wykaz komputera w postaci tekstu co zepsute i jak to tez diagnostyka. Podpinasz taki sam koputer diagnostyczny (ja podpinałem Bosha) i też przeprowadza się diagnostykę. Umiejąc czytać kody wie się o jaki podzespół chodzi. Ja tak wykryłem w którym kole źle funkcjonuje ABS.

Więc w MK II jest złocze diagnostyczne (pod mieszkiem skrzyni biegów) dwie, albo tzry wtyczki małe...ale są.

A że diagnostyka odbywa się na inny sposób to już wada pierszych komputerów.


Obrazek

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » pn mar 21, 2005 10:46

Co wy gadacie, przecież w RP jest złącze diagnostyczne pod osłoną lewarka skrzyni biegów.
Ja mam RP-ka z 90 roku i sam dowiedzialem się o tym złączu jakies dwa miechy temu. :D:D:D


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

hammer

Post autor: hammer » pn mar 21, 2005 11:43

tam też szukałem i niestety nie ma pod osłoną lewarka. :goof:
A tak naprawdę chce się terz dowiedzieć dlaczego w mojim MFA są dziwne wskazania złużycia paliwa przeważnie pokazuje ok 2 l. dobrze by było i co dziwne obojętnie jak jeżdze tak mi pokazuje co może być żle
:pub:



Awatar użytkownika
gtluczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 28, 2005 12:37
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: gtluczek » wt lis 15, 2005 14:37

hammer pisze:tam też szukałem i niestety nie ma pod osłoną lewarka. :goof:
A tak naprawdę chce się terz dowiedzieć dlaczego w mojim MFA są dziwne wskazania złużycia paliwa przeważnie pokazuje ok 2 l. dobrze by było i co dziwne obojętnie jak jeżdze tak mi pokazuje co może być żle
:pub:
Myśle że masz podobny układ jak w moim MKII RP GT 89' . Ja nie mam złącz diagnostyki pod lewarkiem tylko pod maską koło cewki zapłonowej - taką żółtą wtyczkę.


GiT

Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Post autor: Dawid 19 » wt lis 15, 2005 15:02

Witam!
Mam VW Golfa z 1991 motor rp i mam złącze diagnostyczne pod osłoną lewarka(trzy wtyczki do których dochodzi 4 przewody) i mam też żółty przewód przy cewce!
Więc nie wszystkie RP mają takie złącze diagnostyczne?!



Awatar użytkownika
jakubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt mar 29, 2005 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jakubu » wt lis 15, 2005 15:17

ja bylem z tym u VW i po niezlych problemach znalezli w koncu dwie kostki pod oslona lewarka podpieli kompa i pupa komp sie zawiesil /vas/ bo, jak sie pozniej okazalo u innego mechaniora, w mk2 nie ma mozliwosci zrobienia bad. diag. , tak jak kumpel wspomnial wyzej kody blyskowe to zalatwia sprawe, a te kostki pod oslona to jedna jest od abs'u a druga to zwykle napiecie. przynajmniej tak jest u mnie, ajt



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt lis 15, 2005 16:25

jakubu pisze:ja bylem z tym u VW i po niezlych problemach znalezli w koncu dwie kostki pod oslona lewarka podpieli kompa i pupa komp sie zawiesil /vas/ bo, jak sie pozniej okazalo u innego mechaniora, w mk2 nie ma mozliwosci zrobienia bad. diag. , tak jak kumpel wspomnial wyzej kody blyskowe to zalatwia sprawe, a te kostki pod oslona to jedna jest od abs'u a druga to zwykle napiecie. przynajmniej tak jest u mnie, ajt
No dziwne bo ja się łączę noramlnie pod te kostki. Żadna z nich nie jest doABSu. Trzeba tylko pod to odpowiedni program i wszystko gra.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 361 gości