skaczące wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michalma

dobre wycieraczki

Post autor: michalma » ndz sty 28, 2007 13:55

Dzieki chlopaki. Postanowilem kupic najpierw nowe wycieraczki. Okazuje sie ze wymiary moich wycieraczek w zaden sposob nie odpowiadaja wymiarom podanym przez "kiss'a". Mam tylko problem z wyborem firmy. Odezwe sie po wymianie. Podziele sie wrazeniami.
RESPECT.



Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » ndz sty 28, 2007 18:22

W moim mk4 posiadam wycieraczki Boscha i jestem z nich średnio zadowolony, bo strasznie głosno pracują, co jest mocno denerwujące.



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » ndz sty 28, 2007 22:40

Kiedys temat był na temat wycieraczek :)
Ja osobiscie polecałem Alca , grafit + teflon z Tesco za 9 zl /szt. (Niemieckie)
Zmieniam je zawsze co rok i poki co nie mialem z nimi zadnych problemów, aktualnie mam swoje juz 6 miesiac i zbieraja wode prawidlowo.
Co do ich pracy....hm....nie pamietam zeby cos glosno hałasowało chyba ze przy max ich ruchu góra dól , lub suchej szybie
Mozesz jeszcze spróbować te co masz....przetrzeć gume plynem od spryskiwaczy (takie zalecenia sa w intrukcji Skoda Octavia z 05r nawet)



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 28, 2007 22:44

luk99 pisze:Ja osobiscie polecałem Alca , grafit + teflon z Tesco za 9 zl /szt. (Niemieckie)
Zmieniam je zawsze co rok i poki co nie mialem z nimi zadnych problemów, aktualnie mam swoje juz 6 miesiac i zbieraja wode prawidlowo.

Zgadzam się z przedmówcą w 99% ( 1 % to cena- widać w TESCO w ciula robią, bo ja wczoraj kupiłem za 8 zł szt ;) ). Wycieraczki zaskakująco dobre, bezszelestne. Te które miałem tamtej zimy, dałem qmplowi i do dziś na nich jeździ!!!
Pozdrawiam.



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » ndz sty 28, 2007 22:56

To pewnie 8 zł :D bo dawno nie kupowałem tylko przechodze czasem koło tego regału :D



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 28, 2007 23:00

luk99 pisze:To pewnie 8 zł :D bo dawno nie kupowałem tylko przechodze czasem koło tego regału :D
Ale ja nie w TESCO, ale w sklepie motoryzacyjnym ;)



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » pn sty 29, 2007 02:48

Miałem kiedyś tak jak piszesz ze wycieraczka w 1 stronę szła normalnie a jak wracała to skakała i działo się to po wymianie na nową z tyłu grafitową,niewiedziałem co jest nie tak a kumpel mi mówił że kiedyś też tak miał u siebie jak wycieraczkę odwrotnie zalożył,popatrzyłem u siebie i faktycznie na wycieraczce była taka strzałka w którą stronę jest do góry,przełożyłem i było OK :)może własnie też masz taką wycieraczkę(kierunkową)rozmiar jak jest trochę za duży też sie nic nie powinno dziac(trochę za duży a nie taki żeby wywalało po plastikach i dachu) :) i dodam tez iż nie były to ani bosh ani champion tylko własnie alca graphit o których wyżej pisze i byłem z nich zawsze zadowolony(żadna sie nie rozwaliła) no i teżnie kupowałem ich w tesco tylko w sklepie moto



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn sty 29, 2007 08:43

Przyczyną skoku wycieraczki jest to że nie przylega ona idealnie równolegle do szyby (chodzi o ramię). W ASO mają nawet taki przyrządg pod który doginają ramię wycieraczki w zalezności od potrzeb... Ja u siebie dogiełem "na oko" metodą prób i błędów i też jest ok...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

michalma

trochę za duży a nie taki żeby wywalało po plastikach i dach

Post autor: michalma » pn sty 29, 2007 11:59

Alez sie usmialem. Poprawiles humor na caly dzien:)))))))))))))))))))))))))))
Dzieki za rade zobacze jak jest u mnie. O tym nie pomyslalem. Nawet nie wiedzialem ze cos takiego jest jak strzalka kierunkowa...



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » pn sty 29, 2007 22:31

też niewiedziałem że sa takie wycieraczki które trzeba założyć w odpowiednim kierunku,dopiero kumpel mnie uświadomił ze jest takie coś i jak się żle założy to zle zbiera i harata potem,co do poprawienia humoru z za dużą wycieraczką widziałem już takich co sobie tak pozakładali że wycieraczka wychodziła za szybę w aucie i tarła po plastikach :)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn sty 29, 2007 23:08

A podajćie jakieśdobre wycieraczki NIE DROGIE do Mk2 :)???



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » wt sty 30, 2007 11:35

Oczywiscie:

Alca Germany Graffit mit Teflon
Pakowane po 1 szt
Cena 8-9zł za szt
Do nabycia w sklepach motoryzacyjnych, Allegro i w Tesco.

Oczywiscie trzeba uważac na podróbki bo z tego co wiadomo też sie pojawiły.

Oryginał wyglada jak poniżej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt sty 30, 2007 11:44

luk99, a po stronie kierowcy nie powinna byc ze spoilerem? Taka napewno bedzie drozsza.



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » wt sty 30, 2007 13:46

Nie wiem czy powinna :)

Ja tylko podaje to co napewno jest sprawdzone ;)

Ze spojlerem z tego co widze sa drozsze ok 6 zł, ale takich nie używałem wiec sie nie wypowiadam.

Pzr

ps. nie lubie spojlerów :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości