[PF] Pompa wodna, wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

[PF] Pompa wodna, wspomagania

Post autor: gogi » sob sty 27, 2007 15:18

Obrazek

Witam,
na zalaczonym zdjeciu idac od gory to jest:???
- obudowa paska rozrzadu
- alternator
- pompa wodna
- pompa wspomagania

26k km temu wymienili mi pasek rozrzadu. Podobno urwali tez pompe wodna i rowniez zostala wymieniona. Od jakiegos czasu zaczelo piszczec i dosyc duzo trzeba bylo plynu wlewac. Przy przegladzie technicznym (BTW nie podbitym) gosc stwierdzil, ze pompa prawdopodobnie bedzie do wymiany.
Domyslam sie, ze ma racje.
Moje pytanie brzmi czy dostepne np na allegro http://tinyurl.com/2ckssm Czy to jest komplet (wyczytalem, ze powinno byc + uszczelki 2 szt + oringi?)
Ewentualna wymiana bedzie sie rowniez wiazac z wymiana rozrzadu?
I drugi pytanie to czy pompa wodna i od wspomagania jest na jednym pasku a alternator na drugim? (chociaz pytanie moze wydawac sie glupia majac na uwadze, ze widac co jest na zdjeciu)

Z gory dzieki za sugestie.
Ostatnio zmieniony sob sty 27, 2007 15:35 przez gogi, łącznie zmieniany 1 raz.


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » sob sty 27, 2007 15:36

przy wymianie pompy wodnej nie trzeba wymieniac rozrzadu, u mnie nie ma wspomagania i pompa wody jest na jednym pasku z alternatorem. Oczywiscie ja mam inny silnik wiec to moze byc tez wazne



gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » ndz sty 28, 2007 11:29

Pewnie ma znaczenie :)
Dzieki za checi :)

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » ndz sty 28, 2007 12:01

niemusisz wymieniać rozrządu :bigok:
na zdjęciu widać że pompa wodna jest na jednym pasku z pompą wspomagania, więc luzujesz pompe wpsomagania, zdejmujesz pasek, odkręcasz pompe wody chyba klucz 10, zakładasz nową, mozesz dac delikatnie silikonuna uszczelke, ale bez przesady, składasz w odwrotnej kolejności i po robocie.
Acha przed zluzowaniem pompy wspomagania okręć te trzy śrubki które trzymają kółko pasowe pompy wody, pózniej troche trudno jest to odkręcić.

A swoją droga zastanawiam się jak można przy wymianie rozrządu urwać pompe wodną ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :bajer:


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » ndz sty 28, 2007 12:11

Polak potrafi albo mial ukryty cel, aby ja "wymienic".
Nie wiem czy zostala wstawiona nowa (moj blad nie sprawdzilem).

A jesli chodzi o kolejnosc (jak na tym zdjeciu liczac od dolu):
- pompa wspomagania
- pompa wodna

I czy ta pompa z allegro (link wyzej) jest kompletem, czyli jak ja kupie to wystarczy wymienic i po klopocie?


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 28, 2007 12:59

gogi pisze:I czy ta pompa z allegro (link wyzej) jest kompletem, czyli jak ja kupie to wystarczy wymienic i po klopocie?
Hej, ale jeśli na Allegro kosztuje 75+KW 8 czy jest sens kupować na Allegro???? Ja dałem 85 zeta w sklepie, więc oszzędzisz tyulko 2 zł, a w razie gdyby coś było nie tak, to zapłacisz za przesyłkę zwrotną. Bez sensu. Na moje oko jest identyczna jak ta, którą kupowałem do Audi, ale na wszelki wypadek wlałbym kupić w sklepie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » ndz sty 28, 2007 14:33

będąc pod autem masz najpierw pompe wspomagania, nastęna jest pompa wody, zresztą jak kupisz wodną pompe to zobaczysz gdzie ona jest. Niema najmniejszego problemu z wymianą.
I tak jak pisze :
Grzesiekk1982 pisze:
gogi pisze:I czy ta pompa z allegro (link wyzej) jest kompletem, czyli jak ja kupie to wystarczy wymienic i po klopocie?
Hej, ale jeśli na Allegro kosztuje 75+KW 8 czy jest sens kupować na Allegro???? Ja dałem 85 zeta w sklepie, więc oszzędzisz tyulko 2 zł, a w razie gdyby coś było nie tak, to zapłacisz za przesyłkę zwrotną. Bez sensu. Na moje oko jest identyczna jak ta, którą kupowałem do Audi, ale na wszelki wypadek wlałbym kupić w sklepie.
Pozdrawiam.
kup w sklepie bedzie szybciej, a jak by cos niepasowało to zawsze może szybko oddać.


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 158 gości