Kontrolka ABS zapala się dwukrotnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Kontrolka ABS zapala się dwukrotnie

Post autor: mag2k3 » śr sty 24, 2007 21:45

Witam ostatnio mam mały problem z abs, tzn sam ABS działa ale problem tkwi w świeceniu kontrolki.
Po przekręceniu klucza w pozycję zapłon wszystkie kontrolki zapalają się i po chwili gasną (poza aku i ciśnieniem oleju) co jest normalne.
Ale po odpaleniu silnika po chwili powtórnie zapala się kontrolka oleju a razem z nią kontrolka ABS, o oleju już znalazłem info że to raczej normalne i gdy silnik jest ciepły nie ma tego efektu, choć wcześniej tego nie miałem, ale o ABS nic nie mogę znaleźć wszyscy piszą że jak im się zapali to już się cały czas świeci i nikt nie ma takich objawów jak ja, więc pytam co to może być.
Dodam że ABS zapala się nawet na ciepłym silniku więc to raczej wyklucza jakieś zwarcie pomiędzy kontrolkami oleju a ABS.
Mam Golfa 3 TDi 1.9, mam nadzieje że ktoś wie co to może być i jak się tego pozbyć.
Z góry dzięki za dobre podpowiedzi oczywiście polecą punkciki.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

greg

Post autor: greg » czw sty 25, 2007 01:25

no ale czym się przejmujesz? U mni eprzekręcasz stacyjkę zapalają się kontrolki, odpalam auto i czasami zapali się znowu kontrolka ABS bo przecież odcinasz na chwilę napięcie od urządzeń (nie działą wtedy np grzanie szyby, grzanie foteli, radio)



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » czw sty 25, 2007 16:48

PODEPNIJ POD KOMPA MOZE BYC JAKIS BŁĄD W STEROWNIKU ABS



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » czw sty 25, 2007 16:58

greg pisze:no ale czym się przejmujesz? U mni eprzekręcasz stacyjkę zapalają się kontrolki, odpalam auto i czasami zapali się znowu kontrolka ABS bo przecież odcinasz na chwilę napięcie od urządzeń (nie działą wtedy np grzanie szyby, grzanie foteli, radio)
Tak to wiem że odcina ale raczej wątpie że raz odcina a raz nie zależy jaki ma humor :hmm:
A wcześniej mi nic nie odcinało więc coś jest nie tak.
Na kompa narazie mi szkoda hajsu myślałem że może ktoś będzie wiedział bez kompa co to może być.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

greg

Post autor: greg » czw sty 25, 2007 21:24

a nie masz czasem słabego akumulatora?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » czw sty 25, 2007 22:16

greg pisze:a nie masz czasem słabego akumulatora?
No myślałem już o tej opcji ale ją raczej wyklucza fakt że ten ABS zapala się za każdym jednym razem jak odpalę samochód i o ile z rana aku mógł lekko paść to po przejechaniu około 40 km powinien byś podładowany ale mimo wszystko ABS się zapali.
Hmm może na sobotę go odstawie i podładuje akku jeśli nikt inny nie ma żadnych pomysłów no ale jakoś wątpię aby to było to:/


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

greg

Post autor: greg » czw sty 25, 2007 22:33

u mnie zanim aku umarł było tak - przekręcam kluczyk zapala się kontrolka i gaśnie, kręce- samochód zapala i kontrlka też
nowy aku - dzisiaj testowałem - przekręcam kluczyk zapala się kontrolka - gaśnie, odpalam auto - kontrolka juz nie zapala się ponownie



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sty 26, 2007 16:38

hmmm może to faktycznie akku podładuje go jutro i zobacze czy to da jakiś efekt.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

keta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 15:29
Lokalizacja: Swiecie

Post autor: keta » wt sty 30, 2007 16:59

Witam w moim jest tak: wkładam kluczyk kontrolka sie zapala i gaśnie ,a przy odpalaniu silnika drugi raz sie zapala i gaśnie. Mam tak zawsze odkąd pamiętam i wszystko działa jak należy.
Bo jak zrozumiałem to kontrolka pali sie drugi raz tylko przez chwilę a pózniej gasnie?



grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » wt sty 30, 2007 18:10

Kontrolka ABS może się zaświecać gdy nastąpi spadek napięcia w instalacji elektrycznej poniżej 10 V. Może spróbuj iść tym tropem... Pozdrawiam!


Grzegorz

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » sob wrz 15, 2007 11:21

podepne sie .. po hamowaniu abs'działa ale kontrolka zapala się i nie gaśnie az do wyłaczenia silnika i ponownego zapalenia ... co to moze byc ?? dzieki za infoo



woyas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:47
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: woyas » sob wrz 15, 2007 11:41

a ja ci powiem tak.z mojegu punktu widzenia i doswiatczenia to za za niedlugo siadzie ci w ktoryms kole czujnik abs.bo mi wlasnie siadl w taki sposob.byc moze to cos innego.pozdr



gizmo-boom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:28
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gizmo-boom » sob wrz 15, 2007 16:39

A ja mam taki problem. Przez pewien czas zaświecała mi się kontrolka ABSu i czerwona kontrolka od hamulców, lecz po jakimś czasie gasła. I tak przez pewien czas gasła coraz to po dłuższym czasie. Od dzisiaj jest tak, że jeśli świecą się te kontrolki to nie działają mi wycieraczki ani spryskiwacz. Jak tylko zgasną odrazu wszystko jest OK. Czy to też może być wina akumulatora? Czy to raczej wina komputera? Mam Golfa 1,6 GT 100KM z 96r.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob wrz 15, 2007 20:52

A może spróbuj wyjąć tę wtyczkę z zaślepki absu i obejrzyj ją.Wiem że to lubi śniedzieć i pękać(plastik) Ja po zakupie fury miałem tak że raz się swieciło a raz nie,raz długo a raz krótko. Okazało się że słabo łączyło w kontrolce i co rusz zmieniało swoje położenie(na naszych gładkich drogach). Wywaliłem starą i popękaną wtyczkę pod spodem zaślepki na nową i jest git. :bajer: Git tzn zapala się po przekręceniu kluczyka,gaśnie,odpalam silnik-zapala się i znów gaśnie.Koła oczywiście ABSują. Sprawdź najpierw to co najłatwiej a później bierz się za komputer,mechanikę itd.Powodzenia-napisz jak rozwiążesz problem,ciekawy jestem co to.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości