[MK III] Drżenie kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

[MK III] Drżenie kierownicy

Post autor: Lothar » czw mar 17, 2005 15:56

Znowu mam problem ze swoim MK III. Szukałem chyba już wszędzie jakiejś porady ale bezowocnie. Może wy mi pomożecie.

Otóż w moim MK III 1.6 ze wspomaganiem strasznie drży kierownica, w zależności od prędkości jazdy, przy 60 km/h trzeba już bardzo uważać na nią. Po puszczeniu kierownicy samochód ściąga na prawą stronę. Mam również wrażenie że kierownica również stara się lekko przekręcać w prawą stronę, po czym wraca. Może wiecie co może być przyczyna bo ja jestem kompletnym laikiem.



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw mar 17, 2005 15:59

Co do drgania kierownicy zacznij od wyważenia kół. Co do ściągania w lewo najprawdopodobniej musisz ustawić zbieżność kół.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw mar 17, 2005 16:10

Posprawdzaj też elementy gumowo-metalowe w zawieszeniu


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » czw mar 17, 2005 16:13

napewno trzeba wyważyć koła no pasowałby sprawdzić zbieżność i kąt pochylenai kół


MK III 1,8ABS full option

Dariusz1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 15, 2005 21:32
Lokalizacja: Żory

Post autor: Dariusz1985 » czw mar 17, 2005 16:31

Ja tez mam problem ze wsoim glofie z takim drganiem tylko mi drga przy 100km ale moze to odtego ze ma niskoprofilowe opony ;/



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Drżenie kierownicy - MK III

Post autor: briano » czw mar 17, 2005 16:39

Od najprostszych spraw to: sprawdź ciśnienie w kołach, sprawdź wyważenie kółek jeżdżąc po naszych drogach najczęściej to jest przyczyna, jeżeli to będzie ok to zostaje spr zbieżności i elemntów zawieszenia :hmm:
Rozumiem że wcześniej tego nie było??



Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » czw mar 17, 2005 16:46

Mam go od miesiąca no i przejechałem nim niespełna 300 km. Na początku było idealnie, po puszczeniu kierownicy jechał jak po sznurku. Od kilku dni jest z tym taka lipa. Sprawdziłem przednie koła i nie wygląda na to żeby oderwał się ciężarek. Wyrównałem również ciśnienie w kołach no i jest to samo. Pojadę może jutro do sprawdzenia wyważenia, a jak to nie pomoże to do warsztatu, niech mi posprawdzają inne elementy.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » czw mar 17, 2005 16:55

Lothar pisze:Mam go od miesiąca no i przejechałem nim niespełna 300 km. Na początku było idealnie, po puszczeniu kierownicy jechał jak po sznurku. Od kilku dni jest z tym taka lipa. Sprawdziłem przednie koła i nie wygląda na to żeby oderwał się ciężarek. Wyrównałem również ciśnienie w kołach no i jest to samo. Pojadę może jutro do sprawdzenia wyważenia, a jak to nie pomoże to do warsztatu, niech mi posprawdzają inne elementy.
Słuchaj wcale nie musiał ci spaść ciężarek mógł sie gdzieś guzek na oponie zrobić zwłaszcza w niewidocznym miejscu od wewnątrz, a mogła się również delikatnie felga podgiąć tak ze gołym okiem tego nie zobaczysz , w każdym razie wyważyć kół nie zaszkodzi a wręcz przeciwie :bigok:



Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » czw mar 17, 2005 17:29

Całkiem mozliwe że coś się stało z oponą, albo nawet z felgą. Wyjeżdzając z pracy mam do pokonania drogę ok. 150 metrów na której są same dziury i nie zawsze udaję się je wszystkie ominąć. A że w dodatku mam słabe opony to tym bardziej. Dzięki za pomoc, jutro pojadę sprawdzić wyważenie.



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » czw mar 17, 2005 18:53

nie chce mi sie czytac, ale...
tulejki powyminieaj bo na pewno sa juz wywulkanizowane i posprawdzaj kola, wszystko, enjoy :D



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » czw mar 17, 2005 22:02

Obstawiam luz na końcówce drążka + zbieżność.



Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » czw mar 17, 2005 22:33

*#cenzura#* od tego konkretnego przypadku czasami wywazenie nie pomaga, a drgania spowodowane sa roznymi elementami w zawieszeniu, nawet tarcze (nie rowno starte) moga byc przyczyna tych drgan, polecam dowazenie kol na samochodzie, wtedy wywazany jest caly zespol, kolo, tarcze, polos itd co pozwala wyregulowac wywazenie "do samochodu"


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » pt mar 18, 2005 00:33

a moze poprzylepiało ci sie błoto do felg od wewnątrz koła. najlepiej je zdjąc i dokładnie umyć. skoro wcześniej było dobrze to ja niewidze innej przyczyny. sprawdz to!!!!



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » pt mar 18, 2005 11:43

mysle ze to nie to ale chcialbym sie mylic !!
zadam ci jedno pytanie wiesz od kogo kupiles samochod ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości