alternator - dokładne parametry ładowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 20, 2007 10:53

bodzio_j pisze:
miś fazi pisze: pomiar zaczynaj zawsze od najwyzszego na mierniku i przekręcaj na coraz nizszy
Ja jednak proponuję mierzyć na zakresie 10A. Pozostałe zakresy są bardzo małe i w razie większego poboru możesz spalić miernik.Czarny przewód miernika zawsze wkładasz do gniazda COM, a czerwony : przy pomiarze prądu (natęzęnie) do gniazda 10A.Pkrętło też ustawiasz na ten zakres.Co do mierników po 15-20 zeta to nie polecam.Mam taki i dość szybko odmówił posłuszeństwa, Ten który pokazałeś wydaje się dobry.Możesz ew. poszukać takiego który mierzy temperaturę - czasem się przydaje.
zgadza sie właśnie dla tego napisałem koledze ze pomiar zaczyna sie zawsze od najwyzszego chyba ze ma sie pewność że większego być nie moze np. w samochodzie nie będzie nigdy większego jak 20V, a co do pomiaru prądu to chyba nikt nie będzie mierzył poboru prądu na rozruchu miernikiem o maksymalnym zakresie 20A a jeśli chodzi o zmierzenie upływu prądu instalacji to na wyłączonych wszystkich odbiornikach nie powinno być więcej jak 30 mA

[ Dodano: 20 Sty 2007 10:04 ]
Więc jak masz miernik cyfrowy to znaczące zwsze są dwie pierwsze cyfry i jak zmierzysz na zakresie 10A a wynik masz mieć np 3,75 mA to jest mało dokładne , więc pomiar zaczynam od 10A a potem pokrętłem miernika zmniejszam sobie na nizsze zakresy , a jeśli chodzi o uszkodzenie miernika to nie takie proste bo wytrzymują nawet te najprostsze 10 krotne przekroczenie , wyskoczy tylko symbol przekroczenia zakresu



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 20, 2007 11:42

miś fazi pisze:więc pomiar zaczynam od 10A a potem pokrętłem miernika zmniejszam sobie na nizsze zakresy , a jeśli chodzi o uszkodzenie miernika to nie takie proste bo wytrzymują nawet te najprostsze 10 krotne przekroczenie , wyskoczy tylko symbol przekroczenia zakresu
Niezupełnie jest tak jak piszesz. Zakres 10A funkcjonuje w innym gnieździe miernika, i kręcenie pokrętłem nic chyba nie daje. Pomiar w niższych zakresach jest dość ryzykowny- wystarczy zapomnieć coś wyłączyć(np. arówkę) i prąd jest już dużo większy.Pomiar na zakresie 10A jest wystarczająco dokładny -mierzyłem, wyszło 0.02A.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob sty 20, 2007 11:43

No to w taki ukladzie kupie sobie ten miernik http://allegro.pl/item154...an_lm_806_.html.

Ale jak zdejme kleme plusowa to sie zresetuje wszystko no nie? Chodzi mi o podtrzymanie radia itd.


www.SportCom.PL

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 20, 2007 11:53

MrUkAs pisze:Ale jak zdejme kleme plusowa to sie zresetuje wszystko no nie? Chodzi mi o podtrzymanie radia itd
Tak - zresetuje się, ale ustawisz raz jeszcze i po problemie.
Link do miernika coś nie działa.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob sty 20, 2007 12:02

http://allegro.pl/item158572307_profesj ... _806_.html - ten, chyba ze widzicie jakies lepsze, za podobna cene. ;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 20, 2007 12:21

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42b ... 3603b.html

[ Dodano: 20 Sty 2007 11:36 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b24 ... 6613b.html albo taki jak widzisz w pierwszym są gniazda inaczej a w drugim inaczej , tak więc w pierwszym ma zakres od 2 mA do 20 mA a drugi 20 A , a w drugim mierniku od 200mA do 1A więc w jednym jak i drugim wtyczke włączasz do gniazda 10 lub 20 A i jak masz niewyrazny wynik to jedziesz pokrętłem na nizsze zakresy

[ Dodano: 20 Sty 2007 11:40 ]
bodzio_j pisze:
miś fazi pisze:więc pomiar zaczynam od 10A a potem pokrętłem miernika zmniejszam sobie na nizsze zakresy , a jeśli chodzi o uszkodzenie miernika to nie takie proste bo wytrzymują nawet te najprostsze 10 krotne przekroczenie , wyskoczy tylko symbol przekroczenia zakresu
Niezupełnie jest tak jak piszesz. Zakres 10A funkcjonuje w innym gnieździe miernika, i kręcenie pokrętłem nic chyba nie daje. Pomiar w niższych zakresach jest dość ryzykowny- wystarczy zapomnieć coś wyłączyć(np. arówkę) i prąd jest już dużo większy.Pomiar na zakresie 10A jest wystarczająco dokładny -mierzyłem, wyszło 0.02A.
no właśnie 0,02A a jak zjedziesz na nizszy zakres to ile będziesz miał , i nie kazdy zna sie na miernikach , więc pomyśli albo 20 mA moze 200mA



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 20, 2007 13:05

miś fazi pisze:no właśnie 0,02A a jak zjedziesz na nizszy zakres to ile będziesz miał , i nie kazdy zna sie na miernikach , więc pomyśli albo 20 mA moze 200mA
0.02A to 0.02A, po co kombinować miliamperami?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości