YP 1.6 a silnik 1.8 sprawa mocy i instalacji LPG? Poradzcie

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Royce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob sty 21, 2006 15:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

YP 1.6 a silnik 1.8 sprawa mocy i instalacji LPG? Poradzcie

Post autor: Royce » wt sty 16, 2007 15:52

Witam.

Mam w swoim VW silnik YP 1.6 ostatnio nosze sie z zamiarem zalozenia instalacji gazowej, z tego co slyszalem i czytalem na formum to gaz do silnika zasilanego gaznikiem nie jest dobrym rozwiazaniem (prawda czy nie ? ) slyszalem, ze o wiele lepiej na gazie zachowuje sie silnik na jedno punktowym wtrysku paliwa (mniejsze spalanie, lepsza praca, nie wymaga czestych regulacji).
Co myslicie o zmianie mojego silnika 1.6 YP na silnik 1.8? Czy przy takiej zmianie "jedyne" co musze zmienic/zalozyc to komputer do sterowania silnikiem? Czy czekaj mnie jeszcze jakies "niespodzianki" (dodam, ze slinik jest zalozony w VW Garbusie)??
Jesli silnik 1.8 to chcialbym wersje 90KM a nie 75. Jakie oznaczenia maja silniki 1.8 na jednopunktowym wtrysku paliwa?? Przegladalem tabele z oznaczeniami silnikow ale nie wiem, ktory silnik jest na jedopunkotowym wtrysku.

Czekam na wszelekie odpowiedzi dotyczace tego problemu.

PozdraVWiam serdecznie
Marcin "Royce"

www.royce.garbus.prv.pl



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » pt sty 19, 2007 17:44

Royce pisze:Jakie oznaczenia maja silniki 1.8 na jednopunktowym wtrysku paliwa??
silnik 1.8 8v na jednopunkcie to RP - 90KM. poza tym ABS chyba też jest jednopunktem. i też ma 90KM.

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 16:45 ]
Royce pisze:z tego co slyszalem i czytalem na formum to gaz do silnika zasilanego gaznikiem nie jest dobrym rozwiazaniem (prawda czy nie ? )
prawda. jeździłeś kiedyś polonezem na gazie?

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 16:46 ]
Royce pisze:slyszalem, ze o wiele lepiej na gazie zachowuje sie silnik na jedno punktowym wtrysku paliwa
w ogóle, na jakimkolwiek wtrysku silnik zagazowany zachowuje się lepiej niż zagazowany gaźnikowiec.

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 16:49 ]
Royce pisze:Co myslicie o zmianie mojego silnika 1.6 YP na silnik 1.8? Czy przy takiej zmianie "jedyne" co musze zmienic/zalozyc to komputer do sterowania silnikiem? Czy czekaj mnie jeszcze jakies "niespodzianki" (dodam, ze slinik jest zalozony w VW Garbusie)??
jeśli masz to w garbusie, to możesz spodziewać się pewnych komplikacji... ale teoretycznie to silnik, wiązka elektryczna, komputer i ew. skrzynia.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości