Mokro pod dywanikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomalka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tomalka » czw sty 18, 2007 11:48

adisb, ja tez tak mialem, tylko ze po stronie kierowcy. Okazalo sie, ze przecieka na podszybiu, przez ta puszke z ktorej wychodza kable. Oprocz tego woda dostawala mi sie przez węzyk od szyberdachu. Pomoglo przeczyszczenie wezykow, okazalo sie ze pelno w nich piachu i brudu. Musisz wyjac ten filc spod dywanika i wysuszyc, bo jak tego nie zrobisz bedziesz mial zaparowane szyby i bedzie smierdzialo w aucie. Ja sie grzebalem z tym z 2 dni, ale zrobilem, w aucie teraz jest sucho, czego i Tobie zycze. Pozdrawiam

[ Dodano: 18 Sty 2007 10:50 ]
PS. W golfie wezyk od spryskiwacza leci pod podsufitka. Tez mialem z tym jaja, rozlaczyl mi sie i zalewal cala podsufitowke :)



kusnier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: sob mar 04, 2006 20:56
Lokalizacja: Mrowino / Wlkp

Post autor: kusnier » czw sty 18, 2007 12:33

lecieć mozę jeszcze z jednego miejsca:
przepuszcza uszczelka która jest założona na linke od otwierania maski
linka wchodzi pionowo w ściane pomiedzy kabina a komorą i woda z szyby dostaje sie pod usczelke
aby sie tam dostać musisz wyjąć wycieraczki

chociaż u mnie było mokro raz z przodu a raz z tyłu i to chyba była uszczelka od drzwi bo porawiłem ją i jest póki co sucho

jak znasz niemiecki to zerknij tutaj :
http://www.motor-talk.de/t1313377/f147/s/thread.html
http://www.motor-talk.de/showthread.php ... id=1281279



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw sty 18, 2007 22:30

adisb [\b] a niemasz czasem zacieków koło uszczeli w drzwiach na wysokości głowy pasarzera? Zdarza się czasem tak że uszczelka w drzwiach ulega wysuszeniu lub zabrudzeniu przez co w tych miejscach może przepuszczać wodę deszczową. Ja tak kiedyś miałem i kapało mi na podłokietnik w drzwiach. Pomogło posmarowanie silikonem do uszczelek. Zresztą silikon dobry jest szczególnie w porze zimowej...
Ostatnio zmieniony czw sty 18, 2007 22:36 przez regitmc, łącznie zmieniany 1 raz.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » czw sty 18, 2007 22:36

a masz klimę?



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » pt sty 19, 2007 09:42

Może ktoś lewarował auto i wpadł mu podnośnik, a teraz dziura.



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » ndz sty 21, 2007 00:51

ja tez mialem mokro pod dywanikiem ale po stronie kierowcy. Najpierw okazalo się że ciekło mi przez dziureczke w masie uszczelniającej pomiędzy blachami (pod plastikową oslona tam gdzie są wycieraczki) Jak to zakleiłem to myślalem że podeschlo ale ponownie mialem mokro.
Tym razem jednak było już inaczej mokry nie byl caly dywanik i filc ale tylko jego środek.
Wcześniej mialem mokro po całej ściance az do góry.
Wtedy wziąłem się za zaślewpki w podlodze.
Okazało się że sie poodklejaly i nie wiem jak ale tamtendy łapałem wode.
Wszystkie zaślepki ponownie po odpowiednim odczyszczeniu podłożoża poprzyklejałewm na silikon. Teraz trzyma, zaślepki sa szczelne i pod dywanikiem sucho.
jeżeli masz mokry tylko środek filcu to najprawdopodobniej może być to właśnie ta przyczyna - U mnie zadziałało
Trochę się nagimnastykowałem przy podnoszeniu tego usrojstwa - nie demontowalem ani siedzeń ani nic po prostu odciągnąłem listwe maskującą na progu poodkręcałem pare śrubek i załatwiłem sobie dostęp do tych zaślepek. przy okazji dobrze jest sprawdzić czy masz wszystkie zaślepki wchodzące w podłogę od spodu. A potem ostre suszenie farelem - ale sie opłacało.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości