Jak zatkać Bass Reflex ? Regulacja

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Jak zatkać Bass Reflex ? Regulacja

Post autor: zimack » sob sty 13, 2007 14:55

Witam, mam pytanie, poczytałem troche o obudowach zamkniętych. Chciałbym sprawdzić jakbys sprawował sie moj sub, gdyby był w zamknietej obudowie. W zwiazku z tym mam pytanie, jak zatkać bass reflex? Ma on średnicę ok.10 cm. Co do tego sie najlepiej nadaje?

I jeszcze jedno pytanie, jak powinno sie ustawić wzmacniacz pod suba? Wkurza mnie jedna rzecz, ustawie sobie suba fajnie, pozniej ustawiam sobie radyjko i ustawienia idą tez na suba :/. Jak to zrobić najlepiej?

Z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » sob sty 13, 2007 15:01

zimack pisze:Chciałbym sprawdzić jakbys sprawował sie moj sub, gdyby był w zamknietej obudowie.
siemka:) Siemka moim zdaniem nie sprawdzisz tego tak poniewaz glosnik bedzie sie dusil. bo do bass refleksu z tego co wiem stosuje sie wieksze obudowy. nie wiem jak reszta sadzi:)


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob sty 13, 2007 16:24

jak chcesz sprawdzić jak będzie grał głośnik w skrzyni zamkniętej, to... zamów taką skrzynie
nie da sie tego sprawdzić zatykając tylko BR - takie skrzynie nie różnią sie tylko rodzajem konstrukcji, ale i litrażem. A to jak sie ustawia sprzęt, jest w FAQ - więc proszę czytać uważniej :)



Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » sob sty 13, 2007 16:26

Łuki, czylli dobrze mowilem nie? ze do BR wieksze skrzynie a do zamknietej mniejsze taak?? pozdro


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob sty 13, 2007 16:34

Jaki to głośnik?



Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » sob sty 13, 2007 16:45

Głosnik nic specjalnego, jaki Raveland 12', parametrów nie znam. Bo kupiłem skrzynie bez zadnej, nawet znikomej wiedzy na temat Car Audio. Mialem okazje tanio, to kupiłem. Grała wystarczajaco jak dla mnie, ale ostatnio zaczęło mi juz przeszkadzac takie przeciagający sie bass, chciałbym cos dynamicznego i stad moje pytanie...


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob sty 13, 2007 16:57

zorro89 pisze:Łuki, czylli dobrze mowilem nie? ze do BR wieksze skrzynie a do zamknietej mniejsze taak?? pozdro
nie koniecznie - jest kilka głośników, gdzie zamknięta jest większa od BR, wszystko zależy od strojenia itd
zimack pisze:Głosnik nic specjalnego, jaki Raveland 12', parametrów nie znam. Bo kupiłem skrzynie bez zadnej, nawet znikomej wiedzy na temat Car Audio. Mialem okazje tanio, to kupiłem. Grała wystarczajaco jak dla mnie, ale ostatnio zaczęło mi juz przeszkadzac takie przeciagający sie bass, chciałbym cos dynamicznego i stad moje pytanie...
rozkręć sobie na spokojnie ten zestaw, spisz model głośnika, poszukaj do niego danych i zobaczysz jaką wielkość powinna mieć skrzynia zamknięta. Musisz brać pod uwage, że skrzynia zamknięta zagra szybciej, ale i nie zejdzie tak nisko jak BR i nie łupnie tak głośno jak trzeba. W zamkniętej jest wszystko szybsze i sprecyzowane, ale i płytsze. Najpierw przemyśl co chcesz osiągnąć :)



Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » sob sty 13, 2007 17:06

Chciałbym miec czysty, dynamiczny bas, a nie "trzesienie ziemii" w aucie :/


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz sty 14, 2007 23:58

to zamknięta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości