Problem z airbagiem ;(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sty 12, 2007 16:44

Gitner pisze:Przeczytaj punkt czwarty cytowanej kartki. Przy zakladaniu klemy nie moze przebywac w aucie zadna osoba - czyli istnieje jakiekolwiek zagrozenie wystrzalem poduszki.
I to dowodzi, że ten w/w mechanik miał ułańską fantazję :D
Kiedy niewykluczone jest zagrożenie przy wyłączaniu klemy (biorąc pod uwagę że elektronika zamochodu jest od tego zabezpieczona!!!), to tym bardziej zdejmując na żywca wtyczkę od poduszki przy podłączonym akumulatorze, trzymając airbag w drugiej dłoni i nachylając się nad nim głową (aby lepiej widzieć wtyczkę) jest najdelikatniej mówiąc bezmyślne...

Zamiast brać przykład z takich partaczy, to lepiej im zwrócić uwagę. Nikt nie jest nieomylny, a bycie mechanikiem nie oznacza wiedzy absolutnej. Jeśli mechanik cwaniacko sugestię wyśmieje, to go OPIER*****Ć, żeby tak nie robił właśnie w WASZYM SAMOCHODZIE, bo ja np. nie mam ochoty wymieniać dobrych airbagów, czy prać krew z foteli, czy drapać mózg z podsufitki :helm:
Co do czekania, to jak kto chce. Jak coś dłubię przy aucie to w wolnym czasie i mam go pod dostatkiem ;) Jedno jest pewne- lepiej nie oczdczekać, niez nie odłączyć aku ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt sty 12, 2007 16:46 przez Grzesiekk1982, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sty 12, 2007 16:46

Gitner pisze:Przeczytaj punkt czwarty cytowanej kartki. Przy zakladaniu klemy nie moze przebywac w aucie zadna osoba - czyli istnieje jakiekolwiek zagrozenie wystrzalem poduszki.
Ok, ale to juz oddzielny temat, a my dyskutujemy na temat czekania po odpieciu klemy...
Gitner pisze:Inek nic do ciebie nie mam. Kazdy ma swoje zasady.
Ja do Ciebie tez.
Moje zdanie jest takie, ze jesli serwis zaleca tak, a nie inaczej to po co robic na przekor ? Chyba taka instrukcje stworzyli konstruktorzy auta, wiec kto moze wiedziec lepiej ? Jesli ta instrukcja nie jest na to dowadem to co jest ?

[ Dodano: Pią Sty 12, 2007 15:51 ]
Bronicie tych swoich teorii, ale dowodow nie widac :bajer:

[ Dodano: Pią Sty 12, 2007 15:54 ]
Grzesiekk1982 pisze:I to dowodzi, że ten w/w mechanik miał ułańską fantazję
Kiedy niewykluczone jest zagrożenie przy wyłączaniu klemy
Chyba nie doczytales. Przy podlaczaniu klemy, a nie odlaczaniu :bajer:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sty 12, 2007 17:36

inek01 pisze:Chyba nie doczytales. Przy podlaczaniu klemy, a nie odlaczaniu :bajer:
A da jakiś producent gwarancję, że poduszka nie wywali przy zdejmowaniu wtyczki airbagu, przy włączonym aku? Wątpię.
Btw, przecież jeśli gość nie odłączał akumulatora, to poduszkę też zakładał przy wączonym hehe ;)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sty 12, 2007 18:07

Grzesiekk1982 pisze:Btw, przecież jeśli gość nie odłączał akumulatora, to poduszkę też zakładał przy wączonym hehe
O czym teraz mowisz, bo ja juz sie pogubilem ?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sty 12, 2007 22:22

inek01 pisze:Grzesiekk1982 napisał/a:
I to dowodzi, że ten w/w mechanik miał ułańską fantazję
Kiedy niewykluczone jest zagrożenie przy wyłączaniu klemy

Chyba nie doczytales. Przy podlaczaniu klemy, a nie odlaczaniu :bajer:
Grzesiekk1982 napisał/a:
Btw, przecież jeśli gość nie odłączał akumulatora, to poduszkę też zakładał przy wączonym hehe

O czym teraz mowisz, bo ja juz sie pogubilem ?
To się odnosi do tego mechanika, o którym kolega powyżej pisał. Cały czas mowie o tym samym. Jeśli podłączamy klemę, to nikogo ma nie być w samochodzie. A Ty przyłapałeś że napisałem przy "wyłączaniu". Mniejsza o klemę, czy się włącza, czy wyłącza. Chodzi mi o to, że tym bardziej przy wyjmowaniu poduszki przy podpiętym aku, jest ryzyko. I przy wpinaniu oraz wyjmowaniu wtyczki od airbag'u. :bigok:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sty 13, 2007 00:42

Grzesiekk1982 pisze:Chodzi mi o to, że tym bardziej przy wyjmowaniu poduszki przy podpiętym aku, jest ryzyko
No tak, tak...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości