Nie odpala na benzynie, nawet nie mruknie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie odpala na benzynie, nawet nie mruknie.

Post autor: chosen » czw sty 11, 2007 00:06

Witam, mam taki problem, nie dawno pisalem o nim, ale napisze od początku, bo się pewne sprawy wyjaśniły. A więc pewnego pięknego dnia przyjehcalem do domku, jechalem na benzynie caly czas bo mi sie gaz skonczył, a ja na benzynie wogole to mam taką zasadae ze po jakichs 300 km na gazie, jeżdze 50km na benzynie albo więcej. I nigdy nie miał problemow z odpalaniem na benzynie i wogole z odpalaniem. A wiec przyjechalem do domu. NA drugi dzien, wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk..i co ? i kręci ale nic nawet mruknąc neichce. Teraz to juz odpali tylko na chwilkę, i zgasnie, tak jakby tylkto to co pompa wtrysnie przy zaplonie i gasnie jak sie wypali. Pojechalem z tym do mechanika, sprawdził pompe, wymienił filtr benzyny, I nadal to samo... A na gazie pali, tylko gorzej jak jest zimny silnik, bo cięzko.pojechalem do gazownikow, i oni za bardzo tez nie wiedzą co jest. komputerek mi zrestartował, nic nie dało, przepływomierz dziala iskra porządna...a nie chodzi....co jest ?
Moze ktos pomóc?



krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » czw sty 11, 2007 10:09

Nie pali Ci na benzynie tylko jak jest zimny czy ogólnie ?
Miałem kiedyś taki myk że nie palił na benzynce jak był zimny. Okazało się, że problemem jest czujnik podający temperaturę. Wymieniłem i jest ok!



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » czw sty 11, 2007 10:40

SPRAWDZ DOBRZE POMPE PALIWA BO MOŻE ONA DZIAŁAĆ ALE NIE PODAWAĆ PALIWA(MIELI TAK JAKBY W SOBIE) :cool:



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » czw sty 11, 2007 19:54

Ad.1 wogole nie pali na benzynie
Ad.2 pompa daje jak głupia, sprawdzałem.

A dzis jak mi wczoraj cos grzebali pod maska przy gazie, nagle jadąc zgasłna gazie i juz neichciał odpalic. Tak jak by sie coś odłączyło od gazu. bo centralka w samochodzie sie swieciła, a jak ja odłączyłem i przyłączyłęm, przestała. (nie myślcie za zbrakło gazu). Niewiem co robic, załamać się idzie...
help.



Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » pt sty 12, 2007 09:52

Nie wiem czy masz podobnie jak ja ale jak wlącze gaz to odcina mi dopływ paliwa, raz szlak trafil to urzadzonko i jak przechodzilem na beznyne to i tak blokowalo dopływ paliwa. Motyw był jak u Ciebie pompka dawała (elektryczna) a silnik milczał.



krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » pt sty 12, 2007 10:40

chosen pisze:A dzis jak mi wczoraj cos grzebali pod maska przy gazie, nagle jadąc zgasłna gazie i juz neichciał odpalic. Tak jak by sie coś odłączyło od gazu. bo centralka w samochodzie sie swieciła, a jak ja odłączyłem i przyłączyłęm, przestała. (nie myślcie za zbrakło gazu). Niewiem co robic, załamać się idzie...
jeśli oto chodzi to sprawdż przekaźnik od gazu i bezpiecznik, miałem tak że znikła centralka rozwiązaniem okazał sie przekaźnik który przełacza między gazem i paliwem



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pt sty 12, 2007 12:17

Z tymi centralkami od gazu różnie bywa, czasem faktyczie coś nie łączy i odcina dopływ paliwa albo podaje oba paliwa jednocześnie i zalewa silnik. Elektrozawór od benzyny napewno ma możliwość mechanicznego włączenia dopływu benzyny. (najczęściej wkręcana śruba) więc zablokuj go tak aby podawał benzyne a od elektrozaworu gazu zdejmij da pewności przewody i zobacz czy odpali. jeśłi tak to centralka od gazu świruje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości